Eğitim Genel Güncel

2020 KYK BURS/KREDİ SONUÇLARI AÇIKLANDI

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, 2020-2021 eğitim-öğretim yılı yükseköğrenim burs, kredi başvuru sonuçlarının açıklandığını duyurdu.     Sonuçlar KYK’nın resmi internet adresi üzerinden erişime açıldı. Başvuru yapan öğrenciler..

2020 KYK BURS/KREDİ SONUÇLARI AÇIKLANDI

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, 2020-2021 eğitim-öğretim yılı yükseköğrenim burs, kredi başvuru sonuçlarının açıklandığını duyurdu.

 

 

Sonuçlar KYK’nın resmi internet adresi üzerinden erişime açıldı. Başvuru yapan öğrenciler sonuc.gsb.gov.tr internet adresi üzerinden sonuçlarını öğrenebilecekler.

2021 KYK BURS SONUÇLARI İÇİN TIKLAYIN

KYK’dan burs/kredi hakkı kazanan öğrencilere ödeme yapılabilmesi için öğrencilerin, taahhütnameleri süresi içerisinde mutlaka onaylaması gerekiyor yoksa burs veya kredi alamazlar

KYK BURS ÜCRETİ NE KADAR?2021 yılında geçerli olan tutarlar lisans öğrencileri için aylik 650 liraya, yüksek lisansta 1.100 liradan 1.300 liraya çıkarıldı.
KYK BURS TAAHHÜTNAME ONAYI NASIL YAPILIR? (e-DEVLET)Burs/kredi hakkı kazanan öğrencilerin en geç 11 Aralık 2020 tarihi saat 23.59’a kadar e-Devlet üzerinden taahhütnamelerini okuyup onaylamaları gerekiyor. (Taahhütname onayı e-Devlet mobil uygulamasından yapılamamaktadır.)Yurt dışında öğrenim gören öğrencilerin e-Devlet üzerinden taahhütname onaylama ve kefaletname hazırlatma işlemleri için ise son gün 15 Ocak 2021. (Taahhütname onayı e-Devlet mobil uygulamasından yapılamamaktadır.)

 

Haber takibi için 

Takip için  Twitter adresimiz  tıklayınız

Telegram gruba girmek için tıklayınız

Facebook Son Kamu Haber grubumuz tıklayınız

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL