Akdeniz Üniversitesi 35 Öğretim Üyesi Alımı Olacak

Akdeniz Üniversitesi 35 Öğretim Üyesi Alımı Olacak
Yayınlama: 19.10.2021
69
A+
A-

Akdeniz Üniversitesi Rektörlüğünden yapılan açıklamada üniversitenin birimlerine 35 öğretim üyesi alacağını duyurdu. Peki Söz konusu olan alımı ilanına kimler başvuru yapabilecek? Ne zaman başvuru yapılacak? Kadro dağılımı nedir? Tüm detayları son kamu haber sitesinde sizlere aktarıyoruz.
 

Öğretim Üyesi Alımı

S.N.BİRİMBÖLÜMANABİLİM DALI/PROGRAMUNVANDER.ADETNİTELİKLER
1FEN FAKÜLTESİMATEMATİKCEBİR VE SAYILAR TEORİSİPROFESÖR11Sayısal semigruplar ve Weierstrass noktaları üzerine bilimsel çalışmalar yapmış olmak.
2FEN FAKÜLTESİMATEMATİKUYGULAMALI MATEMATİKPROFESÖR11Diferansiyel ve integro-diferansiyel denklemlerin sayısal çözümleri üzerine bilimsel çalışmalar yapmış olmak.
3MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİGIDA MÜHENDİSLİĞİGIDA TEKNOLOJİSİPROFESÖR11Gıda Bilimleri ve Mühendisliği alanında Doçent unvanına sahip olmak. Gıda Biyoteknolojisi ve Fermentasyon Teknolojisi alanlarında bilimsel çalışmalar yapmış olmak.
4MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİBİLGİSAYAR MÜHENDİSLİĞİBİLGİSAYAR DONANIMIPROFESÖR11Bilgisayar-Bilişim Bilimleri ve Mühendisliği alanında Doçent unvanına sahip olmak. Yükseköğretim Kurumlarında Yabancı Dil Öğretimi ve Yabancı Dille Öğretim Yapılmasında Uyulacak Esaslara İlişkin Yönetmelik’te belirtilen ingilizce ders verme yeterliliğine sahip olmak. Büyük veri, konumlandırma, sinyal ve görüntü işleme alanlarında bilimsel çalışmalar yapmış olmak.
5TIP FAKÜLTESİCERRAHİ TIP BİLİMLERİGÖZ HASTALIKLARIPROFESÖR11Vitrreoretinal cerrahide deneyimli olmak.
6TIP FAKÜLTESİCERRAHİ TIP BİLİMLERİANESTEZİYOLOJİ VE REANİMASYONPROFESÖR11Ortopedi Anestezisi alanında en az 10 yıl deneyimli olmak. Alanında en az 1 yıl yurtdışı deneyime sahip olmak.
7TIP FAKÜLTESİDAHİLİ TIP BİLİMLERİÇOCUK SAĞLIĞI VE HASTALIKLARIPROFESÖR11Çocuk Nefrolojisi Uzmanı olmak. Böbrek nakli konusunda 10 yıl deneyimli olmak.
8TIP FAKÜLTESİDAHİLİ TIP BİLİMLERİKARDİYOLOJİPROFESÖR11Transkateter Aortik Kapak İmplantasyonu (TAVI) ve Yapısal Kalp Hastalıkları işlemleri konusunda eğitici düzeyinde tecrübe ve deneyimli olup, yetkinlik belgesine sahip olmak.
9DİŞ HEKİMLİĞİ FAKÜLTESİKLİNİK BİLİMLER BÖLÜMÜPROTETİK DİŞ TEDAVİSİDOÇENT11Protetik Diş Tedavi alanında Doktora yapmış olmak. İmplant destekli protezlerin biyomekaniği, güncel CAD/CAM seramikler ve çene-yüz protezleri konusunda bilimsel çalışmalar yapmış olmak.
10FEN FAKÜLTESİKİMYAANORGANİK KİMYADOÇENT11Doçentliğini Kimya alanında almış olmak; Hibrit malzemeler, optik yüzey kaplamaları ve sol-jel yöntemi konularında bilimsel çalışmaları olmak, Üniversite Sanayi İşbirliği alanında çalışmaları olmak.
11FEN FAKÜLTESİKİMYAANORGANİK KİMYADOÇENT11Doçentliğini Kimya alanında almış olmak; Antimikrobiyal yüzeyler ve sol-jel yöntemi konularında bilimsel çalışmaları olmak, Üniversite Sanayi İşbirliği alanında çalışmaları olmak.
12İKTİSADİ VE İDARİ BİLİMLER FAKÜLTESİÇALIŞMA EKONOMİSİ VE ENDÜSTRİ
İLİŞKİLERİ
SOSYAL POLİTİKADOÇENT11Sosyal Politika alanında Doçent unvanına sahip olmak. İş Sağlığı ve Güvenliği, Dezavantajlı Gruplar ve Girişimcilik konularında bilimsel çalışmalar yapmış olmak.
13İLETİŞİM FAKÜLTESİGAZETECİLİKGENEL GAZETECİLİKDOÇENT11Gazetecilik ve Medya Çalışmaları alanında Doçent unvanına sahip olmak.  azetecilik Uygulamaları ve Sosyal Medya Gazeteciliği alanında bilimsel çalışmalar yapmış olmak.
14MANAVGAT TURİZM
FAKÜLTESİ
TURİZM REHBERLİĞİTURİZM REHBERLİĞİDOÇENT11Davranış ve Kişilik üzerine bilimsel çalışmalar yapmış olmak.
15SAĞLIK BİLİMLERİ FAKÜLTESİFİZYOTERAPİ VE REHABİLİTASYONFİZYOTERAPİ VE REHABİLİTASYONDOÇENT11Fizyoterapi ve Rehabilitasyon alanında Doçent unvanına sahip olmak. Unilateral Spastik Serebral Palsi, Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluğu üzerine bilimsel çalışmalar yapmış olmak.
16SERİK GÜLSÜN- SÜLEYMAN SÜRAL MESLEK YÜKSEKOKULUTEKSTİL, GİYİM, AYAKKABI VE DERİTEKSTİL TEKNOLOJİSİDOÇENT11Tekstil Bilimleri ve Mühendisliği alanında Doçent unvanına sahip olmak. Elektroeğirme, Antibakteriyel Tekstiller ve Elektromanyetik Kalkanlama konularında bilimsel çalışmalar yapmış olmak.
17SU ÜRÜNLERİ FAKÜLTESİSU ÜRÜNLERİ YETİŞTİRİCİLİĞİYETİŞTİRİCİLİKDOÇENT11Su Ürünleri bilim alanında Doçent unvanına sahip olmak. Balıklarda karaciğer, hipofiz ve üreme histolojisi üzerine bilimsel çalışmalar yapmış olmak.
18TIP FAKÜLTESİCERRAHİ TIP BİLİMLERİKALP VE DAMAR CERRAHİSİDOÇENT11Kalp nakli ve sol ventrikül destek cihazı implantasyonu, donör kardiyektomi operasyonları yapılan merkezde en az 10 yıl süre ile deneyim kazanmış olmak.
19TIP FAKÜLTESİCERRAHİ TIP
BİLİMLERİ
ÜROLOJİDOÇENT11Pediatrik Üroloji Uzmanlığı ve Robotik Cerrahi Yeterlilik belgelerine sahip olmak.
20TIP FAKÜLTESİCERRAHİ TIP BİLİMLERİGENEL CERRAHİDOÇENT11Meme cerrahisi ve onkoplastik cerrahi konusunda deneyimli olmak.
21TIP FAKÜLTESİCERRAHİ TIP
BİLİMLERİ
GENEL CERRAHİDOÇENT11Meme-Endokrin Cerrahisi konusunda deneyimli olmak.
22TIP FAKÜLTESİDAHİLİ TIP BİLİMLERİÇOCUK SAĞLIĞI VE HASTALIKLARIDOÇENT11Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları Uzmanı olmak. Kemik iliği nakli ve solid organ nakli hasta takibinde en az 1 yıl deneyimli olmak.
23TIP FAKÜLTESİDAHİLİ TIP BİLİMLERİÇOCUK SAĞLIĞI VE HASTALIKLARIDOÇENT11Çocuk Endokrinoloji Uzmanı olmak. Çocukluk çağı obezitesi ile ilgili bilimsel çalışmalar yapmış olmak. Diyabet Teknolojileri eğitimi almış olmak.
24TIP FAKÜLTESİDAHİLİ TIP BİLİMLERİÇOCUK SAĞLIĞI VE HASTALIKLARIDOÇENT11Çocuk Allerji-İmmünoloji Uzmanı olmak. Primer İmmün yetmezlik konusunda deneyimli olmak. Doku tiplendirme eğitimi almış olmak. Yurtdışı deneyimi olmak.
25FEN FAKÜLTESİKİMYABİYOKİMYADR. ÖĞR.
ÜYESİ
51Çeşitli Molekül ve etkenlerin protein ekspresyonuna etkileri üzerine bilimsel çalışmalar yapmış olmak.
26KORKUTELİ MESLEK YÜKSEKOKULUMUHASEBE VE VERGİMUHASEBE VE VERGİ UYGULAMALARIDR. ÖĞR. ÜYESİ51İşletme Yönetimi alanında Doktora yapmış olmak. Maliyet Muhasebesi ve Stratejik Maliyet Yöntemleri konularında bilimsel çalışmalar yapmış olmak. Yükseköğretim Kurumlarında konusunda en az 5 yıl ders verme deneyimine sahip olmak.
27MANAVGAT SOSYAL VE BEŞERİ BİLİMLER
FAKÜLTESİ
YÖNETİM BİLİŞİM SİSTEMLERİYÖNETİM BİLİŞİM SİSTEMLERİDR. ÖĞR. ÜYESİ51Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi alanında Doktora yapmış olmak. Internet okur-yazarlığı ve eğitsel mobil uygulama geliştirme konuları üzerine bilimsel çalışmalar yapmış olmak.
28MİMARLIK FAKÜLTESİMİMARLIKYAPI BİLGİSİDR. ÖĞR. ÜYESİ51Mimarlık alanında lisans, tezli yüksek lisans ve doktora derecesine sahip olmak. Mimarlık alanında bilimsel çalışmalara sahip olmak.
29SOSYAL BİLİMLER MESLEK
YÜKSEKOKULU
YÖNETİM VE ORGANİZASYONİŞLETME YÖNETİMİDR. ÖĞR. ÜYESİ51İşletme alanında Doktora yapmış olmak. Türk İş Sistemi ve Örgütsel Etik konularında bilimsel çalışmalar yapmış olmak.
30TIP FAKÜLTESİCERRAHİ TIP BİLİMLERİGENEL CERRAHİDR. ÖĞR. ÜYESİ11Kolorektal Cerrahi konusunda deneyimli olmak ve yurtdışı eğitimi almış olmak.
31TIP FAKÜLTESİDAHİLİ TIP
BİLİMLERİ
FİZİK TEDAVİ VE
REHABİLİTASYON
DR. ÖĞR.
ÜYESİ
11Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uzmanı olmak. Kardiyo Pulmoner Rehabilitasyon deneyimi olmak.
32TURİZM FAKÜLTESİGASTRONOMİ VE MUTFAK SANATLARIGASTRONOMİ VE MUTFAK SANATLARIDR. ÖĞR. ÜYESİ51Gıda Mühendisliği alanında Doktora yapmış olmak. Aroma bileşenlerinin tespiti ve pastacılık ürünlerinde aroma maddelerinin kullanımı konularında bilimsel çalışmalar yapmış olmak.
33UYGULAMALI BİLİMLER
FAKÜLTESİ
FİNANS VE BANKACILIKMUHASEBE VE DENETİMDR. ÖĞR. ÜYESİ11Genel İşletme alanında Doktora yapmış olmak. Muhasebe Eğitimi ve Maliyet Muhasebesi konularında deneyim sahibi olmak.
34UYGULAMALI BİLİMLER
FAKÜLTESİ
YÖNETİM BİLİŞİM SİSTEMLERİBİLİŞİM TEKNOLOJİLERİDR. ÖĞR. ÜYESİ11Uzaktan Eğitim ve Görüntü işleme konularında deneyime sahip olmak.
35ZİRAAT FAKÜLTESİTOPRAK BİLİMİ VE BİTKİ BESLEMETOPRAKDR. ÖĞR. ÜYESİ31Ziraat Fakültesi Toprak Bölümünden lisans mezunu olmak. Tezli Yüksek Lisans ve Doktorasını Toprak Bilimi ve Bitki Besleme Anabilim Dalı’nda Toprak Biyolojisi alanında tamamlamış olmak. Vermikompost ve toprak enzimleri ile ilgili çalışmaları bulunmak.

Akdeniz Üniversitesi Rektörlüğünden:

Üniversitemizin akademik birimlerine, 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu, Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği, Akdeniz Üniversitesi Akademik Yükseltme ve Atama Kriterlerinin ilgili maddeleri ve 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48. maddesinde belirtilen şartları sağlayanlardan öğretim üyesi alınacaktır. Başvurular Üniversitemiz Personel Daire Başkanlığına şahsen yapılacaktır. Başvuru süresi 01.11.2021 tarihi mesai bitiminde sona erecektir.
Doktor öğretim üyesi kadrolarına başvurularda 2547 sayılı Kanun’un Ek 38. maddesine göre uygunluğu değerlendirilecektir.

Doçent kadrosuna Profesörler, Doktor Öğretim Üyesi Kadrolarına Profesör ve kadro unvanı Doçent olanlar müracaat edemez.
İdare uygun gördüğü takdirde İlanın her aşamasını iptal edebilir. İlanla ilgili detaylara Üniversitemizin http://personel.akdeniz.edu.tr adresinden ulaşılabilir.
 
 

İlan Takvimi;
• İlan Tarihi : 15.10.2021
  • Son Başvuru 01.11.2021
NOT;
Bazı ilanlara güncelleme gelebilir veya iptal edilebilir . Güncellenen veya iptal olan ilanları bize iletebilirsiniz.
Daha kaliteli hizmet için görüş ve düşüncelerinizi iletiniz 
 

Haber takibi için 

Telegram gruba girmek için tıklayınız
Facebook İŞKUR VE KAMU İŞ İLANLARI grubuna girmek için tıklayınız

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.