Akdeniz Üniversitesi 35 Öğretim Üyesi Alımı Olacak

Akdeniz Üniversitesi 35 Öğretim Üyesi Alımı Olacak
Yayınlama: 19.10.2021
41
A+
A-

Akdeniz Üniversitesi Rektörlüğünden yapılan açıklamada üniversitenin birimlerine 35 öğretim üyesi alacağını duyurdu. Peki Söz konusu olan alımı ilanına kimler başvuru yapabilecek? Ne zaman başvuru yapılacak? Kadro dağılımı nedir? Tüm detayları son kamu haber sitesinde sizlere aktarıyoruz.
 

Öğretim Üyesi Alımı

S.N. BİRİM BÖLÜM ANABİLİM DALI/PROGRAM UNVAN DER. ADET NİTELİKLER
1 FEN FAKÜLTESİ MATEMATİK CEBİR VE SAYILAR TEORİSİ PROFESÖR 1 1 Sayısal semigruplar ve Weierstrass noktaları üzerine bilimsel çalışmalar yapmış olmak.
2 FEN FAKÜLTESİ MATEMATİK UYGULAMALI MATEMATİK PROFESÖR 1 1 Diferansiyel ve integro-diferansiyel denklemlerin sayısal çözümleri üzerine bilimsel çalışmalar yapmış olmak.
3 MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİ GIDA MÜHENDİSLİĞİ GIDA TEKNOLOJİSİ PROFESÖR 1 1 Gıda Bilimleri ve Mühendisliği alanında Doçent unvanına sahip olmak. Gıda Biyoteknolojisi ve Fermentasyon Teknolojisi alanlarında bilimsel çalışmalar yapmış olmak.
4 MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİ BİLGİSAYAR MÜHENDİSLİĞİ BİLGİSAYAR DONANIMI PROFESÖR 1 1 Bilgisayar-Bilişim Bilimleri ve Mühendisliği alanında Doçent unvanına sahip olmak. Yükseköğretim Kurumlarında Yabancı Dil Öğretimi ve Yabancı Dille Öğretim Yapılmasında Uyulacak Esaslara İlişkin Yönetmelik’te belirtilen ingilizce ders verme yeterliliğine sahip olmak. Büyük veri, konumlandırma, sinyal ve görüntü işleme alanlarında bilimsel çalışmalar yapmış olmak.
5 TIP FAKÜLTESİ CERRAHİ TIP BİLİMLERİ GÖZ HASTALIKLARI PROFESÖR 1 1 Vitrreoretinal cerrahide deneyimli olmak.
6 TIP FAKÜLTESİ CERRAHİ TIP BİLİMLERİ ANESTEZİYOLOJİ VE REANİMASYON PROFESÖR 1 1 Ortopedi Anestezisi alanında en az 10 yıl deneyimli olmak. Alanında en az 1 yıl yurtdışı deneyime sahip olmak.
7 TIP FAKÜLTESİ DAHİLİ TIP BİLİMLERİ ÇOCUK SAĞLIĞI VE HASTALIKLARI PROFESÖR 1 1 Çocuk Nefrolojisi Uzmanı olmak. Böbrek nakli konusunda 10 yıl deneyimli olmak.
8 TIP FAKÜLTESİ DAHİLİ TIP BİLİMLERİ KARDİYOLOJİ PROFESÖR 1 1 Transkateter Aortik Kapak İmplantasyonu (TAVI) ve Yapısal Kalp Hastalıkları işlemleri konusunda eğitici düzeyinde tecrübe ve deneyimli olup, yetkinlik belgesine sahip olmak.
9 DİŞ HEKİMLİĞİ FAKÜLTESİ KLİNİK BİLİMLER BÖLÜMÜ PROTETİK DİŞ TEDAVİSİ DOÇENT 1 1 Protetik Diş Tedavi alanında Doktora yapmış olmak. İmplant destekli protezlerin biyomekaniği, güncel CAD/CAM seramikler ve çene-yüz protezleri konusunda bilimsel çalışmalar yapmış olmak.
10 FEN FAKÜLTESİ KİMYA ANORGANİK KİMYA DOÇENT 1 1 Doçentliğini Kimya alanında almış olmak; Hibrit malzemeler, optik yüzey kaplamaları ve sol-jel yöntemi konularında bilimsel çalışmaları olmak, Üniversite Sanayi İşbirliği alanında çalışmaları olmak.
11 FEN FAKÜLTESİ KİMYA ANORGANİK KİMYA DOÇENT 1 1 Doçentliğini Kimya alanında almış olmak; Antimikrobiyal yüzeyler ve sol-jel yöntemi konularında bilimsel çalışmaları olmak, Üniversite Sanayi İşbirliği alanında çalışmaları olmak.
12 İKTİSADİ VE İDARİ BİLİMLER FAKÜLTESİ ÇALIŞMA EKONOMİSİ VE ENDÜSTRİ
İLİŞKİLERİ
SOSYAL POLİTİKA DOÇENT 1 1 Sosyal Politika alanında Doçent unvanına sahip olmak. İş Sağlığı ve Güvenliği, Dezavantajlı Gruplar ve Girişimcilik konularında bilimsel çalışmalar yapmış olmak.
13 İLETİŞİM FAKÜLTESİ GAZETECİLİK GENEL GAZETECİLİK DOÇENT 1 1 Gazetecilik ve Medya Çalışmaları alanında Doçent unvanına sahip olmak.  azetecilik Uygulamaları ve Sosyal Medya Gazeteciliği alanında bilimsel çalışmalar yapmış olmak.
14 MANAVGAT TURİZM
FAKÜLTESİ
TURİZM REHBERLİĞİ TURİZM REHBERLİĞİ DOÇENT 1 1 Davranış ve Kişilik üzerine bilimsel çalışmalar yapmış olmak.
15 SAĞLIK BİLİMLERİ FAKÜLTESİ FİZYOTERAPİ VE REHABİLİTASYON FİZYOTERAPİ VE REHABİLİTASYON DOÇENT 1 1 Fizyoterapi ve Rehabilitasyon alanında Doçent unvanına sahip olmak. Unilateral Spastik Serebral Palsi, Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluğu üzerine bilimsel çalışmalar yapmış olmak.
16 SERİK GÜLSÜN- SÜLEYMAN SÜRAL MESLEK YÜKSEKOKULU TEKSTİL, GİYİM, AYAKKABI VE DERİ TEKSTİL TEKNOLOJİSİ DOÇENT 1 1 Tekstil Bilimleri ve Mühendisliği alanında Doçent unvanına sahip olmak. Elektroeğirme, Antibakteriyel Tekstiller ve Elektromanyetik Kalkanlama konularında bilimsel çalışmalar yapmış olmak.
17 SU ÜRÜNLERİ FAKÜLTESİ SU ÜRÜNLERİ YETİŞTİRİCİLİĞİ YETİŞTİRİCİLİK DOÇENT 1 1 Su Ürünleri bilim alanında Doçent unvanına sahip olmak. Balıklarda karaciğer, hipofiz ve üreme histolojisi üzerine bilimsel çalışmalar yapmış olmak.
18 TIP FAKÜLTESİ CERRAHİ TIP BİLİMLERİ KALP VE DAMAR CERRAHİSİ DOÇENT 1 1 Kalp nakli ve sol ventrikül destek cihazı implantasyonu, donör kardiyektomi operasyonları yapılan merkezde en az 10 yıl süre ile deneyim kazanmış olmak.
19 TIP FAKÜLTESİ CERRAHİ TIP
BİLİMLERİ
ÜROLOJİ DOÇENT 1 1 Pediatrik Üroloji Uzmanlığı ve Robotik Cerrahi Yeterlilik belgelerine sahip olmak.
20 TIP FAKÜLTESİ CERRAHİ TIP BİLİMLERİ GENEL CERRAHİ DOÇENT 1 1 Meme cerrahisi ve onkoplastik cerrahi konusunda deneyimli olmak.
21 TIP FAKÜLTESİ CERRAHİ TIP
BİLİMLERİ
GENEL CERRAHİ DOÇENT 1 1 Meme-Endokrin Cerrahisi konusunda deneyimli olmak.
22 TIP FAKÜLTESİ DAHİLİ TIP BİLİMLERİ ÇOCUK SAĞLIĞI VE HASTALIKLARI DOÇENT 1 1 Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları Uzmanı olmak. Kemik iliği nakli ve solid organ nakli hasta takibinde en az 1 yıl deneyimli olmak.
23 TIP FAKÜLTESİ DAHİLİ TIP BİLİMLERİ ÇOCUK SAĞLIĞI VE HASTALIKLARI DOÇENT 1 1 Çocuk Endokrinoloji Uzmanı olmak. Çocukluk çağı obezitesi ile ilgili bilimsel çalışmalar yapmış olmak. Diyabet Teknolojileri eğitimi almış olmak.
24 TIP FAKÜLTESİ DAHİLİ TIP BİLİMLERİ ÇOCUK SAĞLIĞI VE HASTALIKLARI DOÇENT 1 1 Çocuk Allerji-İmmünoloji Uzmanı olmak. Primer İmmün yetmezlik konusunda deneyimli olmak. Doku tiplendirme eğitimi almış olmak. Yurtdışı deneyimi olmak.
25 FEN FAKÜLTESİ KİMYA BİYOKİMYA DR. ÖĞR.
ÜYESİ
5 1 Çeşitli Molekül ve etkenlerin protein ekspresyonuna etkileri üzerine bilimsel çalışmalar yapmış olmak.
26 KORKUTELİ MESLEK YÜKSEKOKULU MUHASEBE VE VERGİ MUHASEBE VE VERGİ UYGULAMALARI DR. ÖĞR. ÜYESİ 5 1 İşletme Yönetimi alanında Doktora yapmış olmak. Maliyet Muhasebesi ve Stratejik Maliyet Yöntemleri konularında bilimsel çalışmalar yapmış olmak. Yükseköğretim Kurumlarında konusunda en az 5 yıl ders verme deneyimine sahip olmak.
27 MANAVGAT SOSYAL VE BEŞERİ BİLİMLER
FAKÜLTESİ
YÖNETİM BİLİŞİM SİSTEMLERİ YÖNETİM BİLİŞİM SİSTEMLERİ DR. ÖĞR. ÜYESİ 5 1 Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi alanında Doktora yapmış olmak. Internet okur-yazarlığı ve eğitsel mobil uygulama geliştirme konuları üzerine bilimsel çalışmalar yapmış olmak.
28 MİMARLIK FAKÜLTESİ MİMARLIK YAPI BİLGİSİ DR. ÖĞR. ÜYESİ 5 1 Mimarlık alanında lisans, tezli yüksek lisans ve doktora derecesine sahip olmak. Mimarlık alanında bilimsel çalışmalara sahip olmak.
29 SOSYAL BİLİMLER MESLEK
YÜKSEKOKULU
YÖNETİM VE ORGANİZASYON İŞLETME YÖNETİMİ DR. ÖĞR. ÜYESİ 5 1 İşletme alanında Doktora yapmış olmak. Türk İş Sistemi ve Örgütsel Etik konularında bilimsel çalışmalar yapmış olmak.
30 TIP FAKÜLTESİ CERRAHİ TIP BİLİMLERİ GENEL CERRAHİ DR. ÖĞR. ÜYESİ 1 1 Kolorektal Cerrahi konusunda deneyimli olmak ve yurtdışı eğitimi almış olmak.
31 TIP FAKÜLTESİ DAHİLİ TIP
BİLİMLERİ
FİZİK TEDAVİ VE
REHABİLİTASYON
DR. ÖĞR.
ÜYESİ
1 1 Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uzmanı olmak. Kardiyo Pulmoner Rehabilitasyon deneyimi olmak.
32 TURİZM FAKÜLTESİ GASTRONOMİ VE MUTFAK SANATLARI GASTRONOMİ VE MUTFAK SANATLARI DR. ÖĞR. ÜYESİ 5 1 Gıda Mühendisliği alanında Doktora yapmış olmak. Aroma bileşenlerinin tespiti ve pastacılık ürünlerinde aroma maddelerinin kullanımı konularında bilimsel çalışmalar yapmış olmak.
33 UYGULAMALI BİLİMLER
FAKÜLTESİ
FİNANS VE BANKACILIK MUHASEBE VE DENETİM DR. ÖĞR. ÜYESİ 1 1 Genel İşletme alanında Doktora yapmış olmak. Muhasebe Eğitimi ve Maliyet Muhasebesi konularında deneyim sahibi olmak.
34 UYGULAMALI BİLİMLER
FAKÜLTESİ
YÖNETİM BİLİŞİM SİSTEMLERİ BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ DR. ÖĞR. ÜYESİ 1 1 Uzaktan Eğitim ve Görüntü işleme konularında deneyime sahip olmak.
35 ZİRAAT FAKÜLTESİ TOPRAK BİLİMİ VE BİTKİ BESLEME TOPRAK DR. ÖĞR. ÜYESİ 3 1 Ziraat Fakültesi Toprak Bölümünden lisans mezunu olmak. Tezli Yüksek Lisans ve Doktorasını Toprak Bilimi ve Bitki Besleme Anabilim Dalı’nda Toprak Biyolojisi alanında tamamlamış olmak. Vermikompost ve toprak enzimleri ile ilgili çalışmaları bulunmak.

Akdeniz Üniversitesi Rektörlüğünden:

Üniversitemizin akademik birimlerine, 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu, Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği, Akdeniz Üniversitesi Akademik Yükseltme ve Atama Kriterlerinin ilgili maddeleri ve 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48. maddesinde belirtilen şartları sağlayanlardan öğretim üyesi alınacaktır. Başvurular Üniversitemiz Personel Daire Başkanlığına şahsen yapılacaktır. Başvuru süresi 01.11.2021 tarihi mesai bitiminde sona erecektir.
Doktor öğretim üyesi kadrolarına başvurularda 2547 sayılı Kanun’un Ek 38. maddesine göre uygunluğu değerlendirilecektir.

Doçent kadrosuna Profesörler, Doktor Öğretim Üyesi Kadrolarına Profesör ve kadro unvanı Doçent olanlar müracaat edemez.
İdare uygun gördüğü takdirde İlanın her aşamasını iptal edebilir. İlanla ilgili detaylara Üniversitemizin http://personel.akdeniz.edu.tr adresinden ulaşılabilir.
 
 

İlan Takvimi;
• İlan Tarihi : 15.10.2021
  • Son Başvuru 01.11.2021
NOT;
Bazı ilanlara güncelleme gelebilir veya iptal edilebilir . Güncellenen veya iptal olan ilanları bize iletebilirsiniz.
Daha kaliteli hizmet için görüş ve düşüncelerinizi iletiniz 
 

Haber takibi için 

Telegram gruba girmek için tıklayınız
Facebook İŞKUR VE KAMU İŞ İLANLARI grubuna girmek için tıklayınız

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.