Güncel Genel İş İlanları SonDakika

2021 Lise mezunu Polis alımı başvuruları başlıyor , Başvuru tarihi ve Şartları

Lise mezunları arasından 2021 yılında PMYO‘lara polis memuru olarak yetiştirilmek üzere öğrenci alımı yapılacak. Tüm detaylar haberimiz sonkamuhaber.com 2021 PMYO polis alımına başvuru yapmak isteyen adayların YKS’nin ilk oturumu olan TYT’ye..

2021 Lise mezunu Polis alımı başvuruları başlıyor , Başvuru tarihi ve Şartları

Lise mezunları arasından 2021 yılında PMYO‘lara polis memuru olarak yetiştirilmek üzere öğrenci alımı yapılacak. Tüm detaylar haberimiz sonkamuhaber.com

2021 PMYO polis alımına başvuru yapmak isteyen adayların YKS’nin ilk oturumu olan TYT’ye başvurması ve bu sınava girmesi gerekmektedir. 2018 yılında yapılan alımda taban puan 260, 2019 yılında ise 250’ydi.

YAŞ ŞARTI İSE ;

Polis Akademisi sayfasında PMYO yaş şartı, “18 yaşını tamamladıktan sonra yaptırılan yaş düzeltmelerinde düzeltmeden önceki yaş dikkate alınmak kaydıyla, sınavın yapıldığı yılın ekim ayının ilk günü itibarıyla18 yaşını tamamlamış ve sınavın yapıldığı yılın 01 Ocak tarihi itibarıyla 26 yaşından gün almamış olmak” şeklinde verilmiştir. Birçok aday yaş şartının 30 olması İsteniyor .

BAŞVURU TARİHİ İSE ;

2021 YKS’ye başvurular 4 Şubat 2021 günü başlayacak ve 2 Mart tarihine kadar sürecek. Sadece PMYO için sınava girecek adayların ilk oturum olan TYT’ye girmesi yeterlidir olacaktır.

NOT : 2020 yılında YKS’ye giren ve bir puan alan adaylar, bu sene sınava girmeden puanının geçerli olup olmayacağını merak ediyor. Bu adaylar için bir fırsat var. YKS başvurusu yaparken normal başvuru yapıp başvuru formunda 2020 TYT puanımı kullanmak istiyorum seçeneğina işaretlemeniz durumunda 2020 puanızı bu sene kullanabileceksiniz.

 

 

 

 

 

*Daha kaliteli hizmet için görüş ve düşüncelerinizi iletiniz 

 

Haber takibi için 

Telegram gruba girmek için tıklayınız

Facebook Son Kamu Haber grubuna girmek için tıklayınız

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL