2022 Nakit Temettü Tarihleri

2022 Nakit Temettü Tarihleri
Yayınlama: 15.09.2022
Düzenleme: 15.09.2022 16:58
539
A+
A-

2022 Nakit Temettü Tarihleri

Borsa İstanbul (BIST) 2022 kar payı veren şirketleri internet üzerinde ve yatırımcı kurumlardan araştırmalar başladı. İşte 2022 kar payı veren şirketlerin açıklama tarihleri son kamu haber sitemizde
 
 
 21 Mart 2022 itibari ile son liste 116 Şirket Temettü Ödeyecek

 
 
 
 
 
 
* Ödeme Tarihi: Nakit Kar Payı Hak Kullanım Tarihi. Genel Kurul’da onaylanmışsa kesinleşen, değilse Yönetim Kurulunda teklif edilen tarihi ifade etmektedir.
** Piyasa Değeri: Temettü dağıtım tarihi rapor tarihinden önce ise dağıtım tarihinden bir gün önceki piyasa değerini ifade etmektedir.
 
 

Hisse Senedi,Temettü ya da kâr payı Nedir?

Temettü ya da kâr payı, şirket ortaklarının bir yıl içinde işletmenin elde ettiği kardan nakit veya hisse senedi olarak pay alma hakkı anlamına gelmektedir.
Hisse senetleri aynı zamanda bir mülkiyeti ya da ortaklığı temsil eder.
Hisse Senedi, sermaye şirketlerinin ortaklarına sermaye paylarını belgelendirmek amacı ile verdikleri kıymetli evraklarda denilir.
yatırımcılar Borsa İstanbul’da şirket hisselerini satın alarak diledikleri şirkete ortak olabilirler. Satın alınan pay hissesi oranında şirketin sermayesini temsil eden paylar yatırımcıların aynı zamanda şirketin yönetimine katılma, oy kullanma, kar payı alma ve sermaye artırımlarına katılabilme hakkı vermektedir aynı zamanda Hisse senedi kolay nakde çevrilebilir yani likit bir enstrümandır
Hisse senedi yatırımı için minimum ya da maksimum(para bırımı) istediğiniz kadar paranızı borsaya koyabilirsiniz bir sınır yoktur.
 
 

Bizi Buralardan Takip Ediniz;

 

 

 

 

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 1 Yorum
  1. Veysi ateş dedi ki:

    Kar payı veren hisseler senetlerini severim