Sağlık Genel Güncel

25 Kasım 2020 Türkiye Koronavirüs Tablosu Açıkladı

Koronavirüs 25 Kasım tablosu, Sağlık bakanı Fahrettin koca tarafından sosyal medya hesabından paylaştı. Peki bugünkü vaka , ölüm ve iyileşen sayısı kaçtır ? detaylar haberimiz de Sağlık bakanı 25 Kasım..

25 Kasım 2020 Türkiye Koronavirüs Tablosu Açıkladı

Koronavirüs 25 Kasım tablosu, Sağlık bakanı Fahrettin koca tarafından sosyal medya hesabından paylaştı. Peki bugünkü vaka , ölüm ve iyileşen sayısı kaçtır ? detaylar haberimiz de

Sağlık bakanı 25 Kasım koronavirüs tablosunu açıkladı…

25 Kasım Koronavirüs Tablosu

 

Sağlık bakanı Fahrettin koca ;

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca: “Kurban Bayramı sonrası Anadolu’da hızlı bir artış oldu.”

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca: “Hasta kavramını kullanmayı tercih ettik ve birçok eleştiriye maruz kaldık. Verdiğimiz verinin doğru anlaşılmasını sağlamaya çalıştık.”

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca: “Önümüzdeki günlerde test kapasitemizi 200 binli rakamlara çıkaracağız.”

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca: “Önümüzdeki günlerde tablomuzda değişiklik yaparak semptom göstermeyen ve pozitif vakaları da günlük tabloda vermiş olacağız.”

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca: “Vatandaşımızın yoğun isteği üzerine açık test politikasına geçtik.”

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca: “İstanbul, İzmir ve Bursa’da Kasım ayında başlayan yükseliş trendi tüm ülkeye yayılmış durumdadır.”

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca: “Nisan ayında ilk aşımıza kavuşmayı ümit ediyorum”

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca: “İzmir’da vaka sayılarındaki artış dolayısıyla, zaman zaman hastanelerde sıkıntı yaşanmaya başladı.”

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca : “Tedbirler yeterince etkili olmazsa, daha ağır kısıtlamaların yapılması kaçınılmaz olacaktır. Gelecek hafta bu konuyu Bilim Kurulu’nda değerlendirmiş olacağız.”

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca: “Son 24 saatte testi pozitif olan 28.351 kişi semptomu olsun olmasın, PCR testi pozitif olan herkesi içeriyor.”

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca: “Riskli gruplar için aşı ücretsiz olacak. Bunun dışında vatandaşımız almak isterse aşıların eczanelerde satışının da önünü açmış olacağız.”

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca (Bulaşıcı hastalık nedeniyle kayda geçen ölümler): “Enfeksiyon bulgusu olup ölen her hastanın ölüm kâğıdında, bulaşıcı hastalıklar işleniyor.” Şeklinde konuştu .

 

 

Haber takibi için 

Takip için  Twitter adresimiz  tıklayınız

Telegram gruba girmek için tıklayınız

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL