25 Kasım 2020 Türkiye Koronavirüs Tablosu Açıkladı

25 Kasım 2020 Türkiye Koronavirüs Tablosu Açıkladı
Yayınlama: 25.11.2020
57
A+
A-

Koronavirüs 25 Kasım tablosu, Sağlık bakanı Fahrettin koca tarafından sosyal medya hesabından paylaştı. Peki bugünkü vaka , ölüm ve iyileşen sayısı kaçtır ? detaylar haberimiz de

Sağlık bakanı 25 Kasım koronavirüs tablosunu açıkladı…

25 Kasım Koronavirüs Tablosu

 
Sağlık bakanı Fahrettin koca ;
Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca: “Kurban Bayramı sonrası Anadolu’da hızlı bir artış oldu.”
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca: “Hasta kavramını kullanmayı tercih ettik ve birçok eleştiriye maruz kaldık. Verdiğimiz verinin doğru anlaşılmasını sağlamaya çalıştık.”
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca: “Önümüzdeki günlerde test kapasitemizi 200 binli rakamlara çıkaracağız.”
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca: “Önümüzdeki günlerde tablomuzda değişiklik yaparak semptom göstermeyen ve pozitif vakaları da günlük tabloda vermiş olacağız.”
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca: “Vatandaşımızın yoğun isteği üzerine açık test politikasına geçtik.”
Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca: “İstanbul, İzmir ve Bursa’da Kasım ayında başlayan yükseliş trendi tüm ülkeye yayılmış durumdadır.”
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca: “Nisan ayında ilk aşımıza kavuşmayı ümit ediyorum”
Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca: “İzmir’da vaka sayılarındaki artış dolayısıyla, zaman zaman hastanelerde sıkıntı yaşanmaya başladı.”
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca : “Tedbirler yeterince etkili olmazsa, daha ağır kısıtlamaların yapılması kaçınılmaz olacaktır. Gelecek hafta bu konuyu Bilim Kurulu’nda değerlendirmiş olacağız.”
Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca: “Son 24 saatte testi pozitif olan 28.351 kişi semptomu olsun olmasın, PCR testi pozitif olan herkesi içeriyor.”
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca: “Riskli gruplar için aşı ücretsiz olacak. Bunun dışında vatandaşımız almak isterse aşıların eczanelerde satışının da önünü açmış olacağız.”
Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca (Bulaşıcı hastalık nedeniyle kayda geçen ölümler): “Enfeksiyon bulgusu olup ölen her hastanın ölüm kâğıdında, bulaşıcı hastalıklar işleniyor.” Şeklinde konuştu .
 

 

Haber takibi için 

Takip için  Twitter adresimiz  tıklayınız
Telegram gruba girmek için tıklayınız

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.