Dünya Genel

5 ways to earn bitcoin(Bitcoin kazanmanın 5 yolu)

Several Bitcoin-based business models have been made possible, enabling Internet users to earn satoshis by enabling the use of Bitcoin in micropayments. play bitcoin games If you like playing video..

5 ways to earn bitcoin(Bitcoin kazanmanın 5 yolu)
Several Bitcoin-based business models have been made possible, enabling Internet users to earn satoshis by enabling the use of Bitcoin in micropayments.


play bitcoin games

If you like playing video games, I would like to announce that you can earn satoshi by playing Lightning supported play-to-earn (P2E) games. Some of these games are as follows.

 

Get Satsback rewards Satsback rewards are rewards for making a transaction on a site offering BTC rewards or using apps or cards that pay back in Bitcoin. Bitcoin Cashback rewards are another way to accumulate satoshis while doing daily shopping, whether you buy satsback or not. There are many apps and platforms that allow you to earn satoshi as a reward.

Bitrefill offers every registered customer at least 1% of the total purchase amount they make each time they use Bitrefill to purchase gift cards and mobile top ups. Rewards can be used to shop later.

The Fold features a debit card and an app that allows users to receive Bitcoin rewards for every purchase.

Lolli is a popular browser extension that allows residents of the United States to earn BTC for every purchase they make in the online store. Satsback is a web-based platform and browser extension that allows you to earn satoshis for every purchase you make at participating brands in Europe..

 

İnternet kullanıcılarının mikro ödemelerde Bitcoin kullanımını sağlayarak satoshi kazanmalarını sağlayan çeşitli Bitcoin tabanlı iş modelleri mümkün hale getirildi. bitcoin oyunları oyna Video oyunları oynamayı seviyorsanız, Lightning destekli oyna-kazan (P2E) oyunları oynayarak satoshi kazanabileceğinizi duyurmak isterim. Bu oyunlardan bazıları aşağıdaki gibidir. Satsback ödüllerini alın Satsback ödülleri, BTC ödülleri sunan bir sitede işlem yapmanın veya Bitcoin’de geri ödeme yapan uygulamaları veya kartları kullanmanın ödülleridir. Bitcoin Cashback ödülleri, satsback satın alsanız da almasanız da günlük alışveriş yaparken satoshi biriktirmenin başka bir yoludur. Ödül olarak satoshi kazanmanıza izin veren birçok uygulama ve platform var. Bitrefill, kayıtlı her müşteriye, hediye kartları ve mobil kontör satın almak için Bitrefill’i her kullandıklarında yaptıkları toplam satın alma tutarının en az %1’ini sunar. Ödüller daha sonra alışveriş yapmak için kullanılabilir. Fold, bir banka kartı ve kullanıcıların her satın alma için Bitcoin ödülleri almalarını sağlayan bir uygulamaya sahiptir. Lolli, Amerika Birleşik Devletleri sakinlerinin çevrimiçi mağazada yaptıkları her satın alma işlemi için BTC kazanmalarını sağlayan popüler bir tarayıcı uzantısıdır. Satsback, Avrupa’daki katılımcı markalarda yaptığınız her satın alma için satoshi kazanmanızı sağlayan web tabanlı bir platform ve tarayıcı uzantısıdır.

 

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL