Adıyaman Üniversitesi 15 Öğretim Alımı Olacak

Adıyaman Üniversitesi 15 Öğretim Alımı Olacak

Adıyaman Üniversitesi 15 Öğretim Alımı Olacak
Adıyaman Üniversitesi öğretim üyesi alım yapılacağını açıkladı. Peki Söz konusu olan alımı ilanına kimler başvuru yapabilecek? Ne zaman başvuru yapılacak? Kadro dağılımı nedir? Tüm detayları son kamu haber sitesinde sizlere aktarıyoruz.
 

Adıyaman Üniversitesi Rektörlüğünden:

Üniversitemize, 2547 sayılı Kanun, “Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği” ve “Adıyaman Üniversitesi Akademik Yükseltilme ve Atanma  İlkeleri  Yönergesi”  hükümlerine  göre  devamlı  statüde  çalıştırılmak  üzere  öğretim  üyesi  alınacaktır.  Adayların,  657  sayılı  Kanun’un  48. maddesindeki  ve  diğer  ilgili  mevzuatlardaki  şartları  taşımaları  gerekmektedir.  (Yabancı  ülkelerden  alınan  diplomaların  Üniversitelerarası  Kurul’ca denkliğinin onaylanmış olması şarttır).

SIRA NO BİRİM BÖLÜM ANABİLİM DALI UNVAN DERECE ADET İLAN ŞARTI
1 Mühendislik Fakültesi Makine Mühendisliği Makine Teorisi ve Sistem Dinamiği Profesör 1 1 Makine Mühendisliği alanında doçent unvanı almış olmak
2 Tıp Fakültesi Cerrahi Tıp Bilimleri Göğüs Cerrahisi Profesör 1 1 Göğüs Cerrahisi alanında doçent unvanı almış olmak
3 Tıp Fakültesi Cerrahi Tıp Bilimleri Ortopedi ve Travmatoloji Doçent 1 1 Ortopedi ve Travmatoloji alanında docent unvanı almış olmak
4 Tıp Fakültesi Cerrahi Tıp Bilimleri Acil Tıp Doçent 1 1 Acil Tıp alanında doçent unvanı almış olmak
5 Tıp Fakültesi Dahili Tıp Bilimleri Farmakoloji ve Klinik Farmakoloji Doçent 1 1 Tıbbi Farmakoloji alanında doçent unvanı almış olmak
6 Tıp Fakültesi Dahili Tıp Bilimleri Psikiyatri Doçent 1 1 Psikiyatri alanında doçent unvanı almış olmak
7 Tıp Fakültesi Cerrahi Tıp Bilimleri Kalp Damar Cerrahisi Dr. Öğr. Üyesi 1 1 Kalp Damar Cerrahisi uzmanı olmak
8 Tıp Fakültesi Cerrahi Tıp Bilimleri Kadın Hastalıkları ve Doğum Dr. Öğr. Üyesi 1 1 Kadın Hastalıkları ve Doğum uzmanı olmak, Perinatoloji konusunda deneyimli olmak.
9 Tıp Fakültesi Cerrahi Tıp Bilimleri Üroloji Dr. Öğr. Üyesi 1 1 Üroloji uzmanı olmak
10 Tıp Fakültesi Cerrahi Tıp Bilimleri Beyin ve Sinir Cerrahisi Dr. Öğr. Üyesi 1 1 Beyin ve Sinir Cerrahisi uzmanı olmak
11 Tıp Fakültesi Dahili Tıp Bilimleri Farmakoloji ve Klinik Farmakoloji Dr. Öğr. Üyesi 1 1 Tıp Fakültesi mezunu olmak. Tıp farmakoloji
uzmanı olmak.
12 Tıp Fakültesi Dahili Tıp Bilimleri Radyoloji Dr. Öğr. Üyesi 1 1 Radyoloji uzmanı olmak. Temel ve İleri Girişimsel
Radyoloji alanında deneyimli olmak.
13 Tıp Fakültesi Dahili Tıp Bilimleri Radyoloji Dr. Öğr. Üyesi 1 1 Radyoloji uzmanı olmak
14 Tıp Fakültesi Dahili Tıp Bilimleri Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları (Çocuk Nefrolojisi) Dr. Öğr. Üyesi 1 1 Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları uzmanı olmak, Çocuk Nefrolojisi alanında yandal uzmanı olmak.
15 Tıp Fakültesi Dahili Tıp Bilimleri Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları (Çocuk İmmünolojisi ve Alerji
Hastalıkları)
Dr. Öğr. Üyesi 1 1 Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları uzmanı olmak. Çocuk İmmünolojisi ve Alerji Hastalıkları alanında
yandal uzmanı olmak.

 
 
BAŞVURU SÜRECİ:
Başvuru şartları için “Adıyaman Üniversitesi Akademik Yükseltilme ve Atanma İlkeleri Yönergesi” 16. Maddesi hükümleri geçerlidir. Müracaatlar ilan tarihinden itibaren 15 gün içerisinde yapılmalıdır. Profesör ve Doçent adaylarının Üniversitemiz Personel Daire Başkanlığı’na, diğer adayların ilgili birimlere; Şahsen başvurmaları gerekmektedir.
1-Profesör kadrosuna müracaat edeceklerin: Dilekçeleri ekinde; özgeçmiş, doçentlik belgesinin sureti, bilimsel çalışmalarının tamamını kapsayacak şekilde içeren dosyalarını (pdf formatında) 6 adet CD ve taşınabilir bellek; ayrıca 1 adet basılı dosya ile başvurmaları gerekmektedir.
2-Doçent kadrosuna müracaat edeceklerin: Dilekçeleri ekinde özgeçmiş,  doçentlik belgesinin sureti, bilimsel çalışmalarının tamamını  kapsayacak şekilde içeren dosyalarını (pdf formatında) 4 adet CD ve taşınabilir bellek; ayrıca 1 adet basılı dosya başvurmaları gerekmektedir.
3-Doktor Öğretim Üyesi kadrosuna müracaat edeceklerin: Dilekçeleri ekinde, özgeçmiş, bilimsel çalışmalarının tamamını kapsayan dosyalarını (pdf formatında)  4  adet  CD  ve  taşınabilir  bellek;  ayrıca  1  adet  basılı  dosya  ile  başvurmaları  gerekmektedir.  Doktor  Öğretim  Üyesi  kadrolarına  Doçentler başvuramazlar.
 
Başvuru Tarihi : 20.05.2021
Son Başvuru Tarihi : 03.06.2021
 
 
*Daha kaliteli hizmet için görüş ve düşüncelerinizi iletiniz 
 

Haber takibi için 

Telegram gruba girmek için tıklayınız
Facebook Son Kamu Haber grubuna girmek için tıklayınız

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.