Aile Bakanlığı 15 Alanda 40 Uzman Yardımcısı Alınacak

Aile Bakanlığı 15 Alanda 40 Uzman Yardımcısı Alınacak
Yayınlama: 17.11.2022
Düzenleme: 18.11.2022 23:35
238
A+
A-

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığ yapılan açıklamada birimlerine 40 uzman yardımcısı alacağını duyurdu. Peki Söz konusu olan alım ilanına kimler başvuru yapabilecek? Ne zaman başvuru yapılacak? Kadro dağılımı nedir? Tüm detayları son kamu haber sitesinde sizlere aktarıyoruz.

Memur Alımı Kontenjan Dağılımı Nedir?

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Uzman yardımcısı alımları 15 farklı alanda gerçekleştirilecektir. Buna göre,

 • Hukuk 6 Kişi,
 • Sosyal Hizmet 5 Kişi,
 • Psikoloji 4 Kişi,
 • Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik 3 Kişi,
 • Çocuk Gelişimi ve Eğitimi 3 Kişi,
 • Sosyoloji 3 Kişi,
 • Bilgisayar Mühendisliği 1 Kişi,
 • Kamu Yönetimi 2 Kişi,
 • İktisat 2 Kişi,
 • İşletme 2 Kişi,
 • Maliye 2 Kişi,
 • Uluslararası İlişkiler 2 Kişi,
 • Siyaset Bilimi 1 Kişi,
 • İstatistik 3 Kişi,
 • İngilizce Öğretmenliği, İngiliz Dili ve Edebiyatı, Mütercim-Tercümanlık 1 Kişi,

 

 

 

Adaylardan Aranan Genel Şartlar Nelerdir?

1) 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48’inci maddesinde yer alan genel şartları taşımak,
2) Üniversitelerin en az dört yıllık lisans eğitimi veren ve yukarıdaki tabloda belirtilen öğrenim dallarından birinden veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurtiçindeki veya yurtdışındaki öğretim kurumlarından mezun olmak, (Adayların, yukarıda belirtilen bölümlere denk sayılan bölümlerden mezun olmaları halinde YÖK tarafından onaylanmış denklik belgelerini e-Devlet ile başvuru aşamasında eklemeleri gerekmektedir.)
3) Giriş (sözlü) sınavının açıldığı yılın Ocak ayının birinci günü (1 Ocak 2022) itibarıyla 35 (otuz beş) yaşını doldurmamış olmak (01/01/1987 tarihinde veya bu tarihten sonra doğmuş olmak)
4) Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığınca 2021 ve 2022 yılında yapılan Kamu Personel Seçme Sınavından, yukarıdaki tabloda puan türleri için belirlenen baraj puanını almış olmak
5) YDS’den asgari (C) düzeyinde ya da dil yeterliği bakımından buna denkliği ÖSYM tarafından kabul edilen ve uluslararası geçerliliği bulunan başka bir belgeye sahip olmak, (Başvuru bitim tarihi itibariyle son 5 yıl geçerli) (YÖKDİL kabul edilmeyecektir.)
6) Askerlik çağına gelmiş erkek adaylar için askerlikle ilişiği bulunmamak.

 

2- BAŞVURU ŞEKLİ VE BAŞVURULARIN DEĞERLENDİRİLMESİ

a) Adaylar başvurularını 07/11/2022-18/11/2022 tarihleri arasında e-Devlet Kariyer Kapısı Kamu İşe Alım platformu (https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr) üzerinden giriş yaparak gerçekleştireceklerdir. Duyuruda belirtilen süre içinde elektronik ortamda yapılmayan başvurular dikkate alınmayacaktır.
b) Birden fazla bölüm mezunu olan adaylar sadece bir bölüm için müracaatta bulunabilecekler.
c) İstenilen belgelerde gerçeğe aykırı beyanda bulunduğu tespit edilenlerin sınavları geçersiz sayılır ve atamaları yapılmaz. Bunların atamaları yapılmış olsa da iptal edilir. Bu kişiler hiçbir hak talep edemezler ve haklarında, 26/9/2004 tarihli ve 5237 sayılı Türk Ceza Kanunu’nun ilgili hükümleri uygulanmak üzere, Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunulur. Başvuru özel şartları, şekli, başvuruların değerlendirilmesi, istenen belgeler, sonuçların duyurulması, sınavın şekli, konusu, tarihi, yeri ve sonuçlarının ilanı ile diğer hususlar Bakanlığımızın internet adresinde (www.aile.gov.tr , https://aile.gov.tr/pdbs) ve Kariyer Kapısı Kamu İşe Alım ve Kariyer Kapısı (https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr) platformunda yayınlanacaktır.

 

İLANIN TAM METNİ TIKLAYINIZ

 

 

 

BAŞVURU TARİHLERİ:

Duyuru Başlama Tarihi : 07.11.2022
Son Başvuru Tarihi : 18.11.2022 

 

 

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.