Türkiye Aile Destek Programı ödemeleri yatırılıyor! Aile destek programı son dakika

Türkiye Aile Destek Programı ödemeleri yatırılıyor!  Aile destek programı son dakika
Yayınlama: 10.10.2023
7
A+
A-

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, Türkiye Aile Destek Programı ödemelerinin bugün itibarıyla hesaplara aktarıldığını açıkladı. Bakan Göktaş, ihtiyaç sahibi ailelere bu ay toplamda 4,1 milyar lira destek ödemesi yapılacağını duyurdu.

Aile destek programı son dakika

Bakan Göktaş yazılı bir açıklama yaparak, Türkiye Aile Destek Programı kapsamında bugüne kadar toplam 52,2 milyar lira destek sağlandığını belirtti. Ayrıca, gelir kriterlerine uyan ailelerin yanı sıra dezavantajlı durumda olan aileleri de programa dahil ettiklerini vurguladı. Göktaş, “Sosyal refahın yaygınlaştırılması amacıyla güçlü bir sosyal yardım sistemi oluşturarak vatandaşlarımıza destek sağlıyoruz. Ülkemizin büyümesi ve gelişmesi ile refahını paylaşmaya devam edeceğiz” dedi.

Bakan Göktaş ayrıca, Türkiye Aile Destek Programı çerçevesinde her ay düzenli olarak ailelere destek verdiklerini belirterek, “İhtiyaç sahibi ailelere olan desteğimize devam ediyoruz. Bu kapsamda 4,1 milyar liralık ödemeyi bugün itibarıyla hesaplara yatırıyoruz” diye ekledi.

Bakan Göktaş, Çocuk Desteği ve Elektrik Tüketim Desteği gibi yardımların da programın bir parçası olduğunu hatırlattı ve çocuklar için aylık ödemelerin yanı sıra elektrik tüketim desteği sağladıklarını söyledi.

Türkiye Aile Destek Programı Yardım ne kadar?

Her ay belirli tarihlerde hesaplara yatırılan aile destek ödemelerinin, ekim ayında yatırılacağı tarih merak ediliyor. Aile Destek Programı ekim ödemelerinin ayın 15’inden itibaren hesaplara yatırılması bekleniyor. AİLE DESTEK ÖDEMELERİ NE KADAR? 1372,30 TL üzeri – 1833,45 TL’den az olanlar: 850 TL alacak.

Aile Destek Yardımı şartları nelerdir?

3294 sayılı Kanun kapsamında ihtiyaç sahibi olup hane içinde kişi başına düşen aylık geliri net asgari ücretin 1/3’ünden (2023 yılı için 3.800,78 TL) az olan haneler (Hanesinde memur, noter ve muhtar bulunanlar hariç) faydalanabilmektedir. 

 

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.