Ankara B.Başkanı Mersur yavaş , Yardım Kampanyası Başlattı

Ankara B.Başkanı Mersur yavaş , Yardım Kampanyası Başlattı
Yayınlama: 13.05.2020
23
A+
A-

Kornoavirüs kapsamında Ankara Büyükşehir belediyesi başkanı Mensur Yavaş , yardım kampanyası başlattığını duyurdu…
YARDIM KAMPANYASI BAŞLATTI
Başkan Yavaş, “Ankara’da her aile bayram etsin, çocukların yüzündeki gülümsemeyle şeker tadında bir bayram olsun istiyoruz” ifadelerini kullandı.
İhtiyaç sahiplerinin su faturaları ve EGO kartlarına dolum yapılması için açılan www.ankaratekyurek.com adresi üzerinden hayırsever vatandaşlar “6 Milyon Tek Yürek Bayram Etsin” kampanyasına destek verebilecek..
 
MERSUR YAVAŞ DUYU 

Başkan Yavaş yaptığı açıklamada, “Her akşam televizyonlarda izliyoruz, salgın ne deniyle işlerini kaybedenleri, işçi bulma kurumu önünde küçük bir ümitle bekleşenleri, ceplerinde dolmuş parası olmayanları, ekmek parası bulamayanları… Onlar bizim hemşerilerimiz, komşularımız, kardeşlerimiz… Tam da iftar vakitlerine denk gelen bu yayınlar lokmaları boğazımıza diziyor… Ama bir yandan da iyi oluyor… Yediğimizde, giydiğimizde, bindiğimizde onların da hakkı olduğunu bizlere hatırlatıyor… Bizler, 6 milyon yürek hep birlikte bayram etmemiz gerektiğine inanıyoruz… Bu nedenle darda kalan insanlarımıza destek amacıyla yeni bir kampanya başlatıyoruz…” ifade etti.
Devamın da…
“Gelin, hiçbir çocuk yatağa aç girmesin… Gelin bu bayram, hepimizin bayramı olsun… Hiçbir anne-baba eve bir şey götüremediği için çocuklarına karşı mahcup olmasın… Birimizin bayramı diğerinin hüznü olmasın… Hiç kimse mahzun, hiçbir çocuk boynu bükük kalmasın… Daha önce Hızır oldunuz, veresiye defterlerini kapattınız. Sonra aşınızı paylaşıp iftar sofraların bereketi oldunuz… Şimdi sıra geldi suyumuzu, otobüs biletlerimizi ve yine hayırlarımızı paylaşmaya… Bugünler de gelip geçecek… Geriye, çektiğimiz sıkıntılarla birlikte, bu zor günlerde dayanışmanın, iyilikte yarışmanın ve kardeşliğin güzelliği kalacak… Bizler size güvendik, sizler de bize güvendiniz… Hayırlarınızı ihtiyaç sahiplerinden esirgemediniz… Şimdi bu iyilik kervanına bütün gücümüzle bir omuz daha koyalım… Bulaştırdığımız her iyilik, yüz üstüne yüz güldürsün… Kurduğumuz gönül köprüleri sayesinde bereketi paylaşalım. Ankara’mızda bayrama buruk giren, bayram sevinci tatmayan hiçbir hane kalmasın.” belirtti.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 1 Yorum
  1. Adil dedi ki:

    Bu şekil başkanlık olmaz olsun