Ankara Büyükşehir Belediyesi 300 itfaiyeci alımı yapacak

Ankara Büyükşehir Belediyesi 300 itfaiyeci alımı yapacak
Yayınlama: 18.06.2020
24
A+
A-

Mart ayında duyurduğu ancak pandemi nedeniyle ertelediği 300 memur itfaiye eri alımı için güncelleme yaparak yeniden ilana verdi.Haberin detayı sitemizde 
Pandemi nedeniyle ertelediği 300 memur itfaiye eri alımı yeniden ilanı günceleyerek duyurdu
ADAYLARDA ARANAN NİTELİKLER VE BİLGİLER
Lise ve önlisans itfaiyecilik alanından mezun olan toplam 300 kadın ve erkek adayı kapsayacak memur alımında lise mezunu 100, önlisans mezunu 200 kişi itfaiye eri olarak istihdam edilecek.
Sözlü sınava katılmak isteyen adaylar istenilen belgelerle birlikte 1-10 Temmuz 2020 tarihleri arasında Atatürk Spor ve Sergi Sarayı’na şahsen müracaat ederek başvuru sürecini tamamlayacak.
16 Temmuz’da web sayfası üzerinden ilan edilecek başvuru sonuçlarına göre gerçekleştirilecek sözlü ve uygulamalı sınav ise 20-30 Temmuz tarihleri arasında İtfaiye Daire Başkanlığı yerleşkesinde olacak.
300 İtfaiye eri alımı için başvuru yapacak adaylarla ilgili kadro ayrıntıları ise aşağıdaki tabloda:

SN

 

Kadro Unvanı

 

Hizmet Sınıfı

 

Kadro Derecesi

 

Kadro Adedi

 

Niteliği

 

Cinsiyeti

KPSS Puan Türü

 KPSS  Puanı

 

1

İtfaiye Eri 

GİH

 

10

 

100

Ortaöğretim kurumlarının İtfaiyecilik ve Yangın Güvenliği Alanı ve Dallarının birinden mezun olmak. En az B sınıfı sürücü belgesi sahibi olmak.

 

Kadın/

Erkek

 

 

P94

 

En az 55 puan

2

İtfaiye Eri

 

GİH

10

200

İtfaiyecilik ve Yangın Güvenliği veya Sivil Savunma ve İtfaiyecilik önlisans programlarının birinden mezun olmak. En az C Sınıfı sürücü belgesi sahibi olmak.

 

Kadın/

Erkek

 

P93

En az 60 puan

 
BAŞVURULAR BAŞLADI
Başvurular başlarken, KPSS puanıyla sınava katılmak isteyen adaylar Büyükşehir Belediyesi internet adresi http://www.ankara.bel.tr/haberler/ankara-buyuksehir-belediyesine-ilk-defa-atanmak-uzere-memur1/ üzerinden başvuru formları doldurabilecek.
http://www.ankara.bel.tr/haberler/ankara-buyuksehir-belediyesine-ilk-defa-atanmak-uzere-memur1/” adresi üzerinden elektronik ortamda başvuru formunu doldurmaları istenen adayların, sözlü sınava girmek için istenilen belgelerle birlikte 1-10 Temmuz tarihleri arasında Atatürk Spor ve Sergi Sarayı’na gelerek şahsen başvurmaları gerekiyor. Sözlü ve uygulamalı sınav ise 20-30 Temmuz tarihleri arasında Ankara Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı’nda gerçekleştirilecek.
 

Diğer ilanlar ;

Selçuklu Belediyesi 25 Zabıta Alımı Başvurusu 

Orman Genel Müdürlüğü İşkur Üzerinden 390 geçici işçi alımı

Sağlık Bakanlığı KPSS 3.000 Sözleşmeli Sağlık Personeli alacak (KPSS-2020/8)

 
 

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.