Eğitim Genel Güncel

Atatürk Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi (Ataaof) Yaz Okulu Başvuru ve Sınav Tarihleri 2021

Atatürk Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi (Ataaof) Yaz Okulu Başvuru ve Sınav Tarihleri 2021 Atatürk Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi yaz okulu başvuru tarihleri ne zaman ? Ataaof yaz okulu sınavı ne zaman ?..

Atatürk Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi (Ataaof) Yaz Okulu Başvuru ve Sınav Tarihleri 2021

Atatürk Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi (Ataaof) Yaz Okulu Başvuru ve Sınav Tarihleri 2021

Atatürk Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi yaz okulu başvuru tarihleri ne zaman ? Ataaof yaz okulu sınavı ne zaman ? Ataaof yaz okulu şartları? Ataaof yaz okuluna kimler başvuru yapabilir ? Ataaof yaz okulu harç ücretleri ne kadar ? Detaylar son kamu haber sitemizde

 

 

 

Atatürk Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi 2020-2021 Eğitim Öğretim Yılı Yaz Okulu Bilgilendirme Metni yayınlandı işte detaylar ;

• Yaz okulu kayıt işlemleri öğretim ücretinin ödenmesi ve ders seçimi ile gerçekleşecektir. Kayıt ile birlikte sınav yeri tercihleri alınacak ve hiçbir şekilde değiştirilmeyecektir.

• Yaz okulu öğretim ücreti ödemeleri 26.07.2020 tarihinde başlayacaktır. Öğretim ücreti ödemeyen öğrenciler ders seçimi yapamayacaklardır. Öğrencilerimiz yaz okulu öğretim ücreti ödemelerini, T.C. kimlik numaraları ile Halkbank, Vakıfbank ve Ziraat bankası şubeleri ya da internet bankacılığı üzerinden yapabileceklerdir. Öğrenciler ödeme yaptıktan sonra aldıkları belgenin, 2020-2021 Öğretim Yılı yaz okulu öğretim ücreti ödemesine ait olup olmadığını mutlaka kontrol etmelidir. Ders seçimi 02.08.2021 – 09.08.2021 tarihleri arasında yapılacaktır.

• Yaz okulu, güz ve bahar yarıyılları dışında ayrı bir yarıyıl olmayıp bahar yarıyılının devamı niteliğindedir. Yaz okulu uygulamasına katılım öğrencinin isteğine bağlıdır. Yaz okulunda geçen süre, eğitim-öğretime ilişkin azami sürenin hesabında dikkate alınmaz. Güz ve/veya bahar döneminde kayıt yeniletmeyen (pasif) öğrenciler yaz okulundan ders alabilirler.

• Yaz okulu öğretim ücreti, alınan ders sayısından bağımsız olarak, 250 TL’dir. Yabancı uyruklu öğrenciler için yaz okulu öğretim ücreti 500 TL’dir. Yaz okulunda alınacak öğretim ücreti, güz ve bahar dönemlerinde ödenen dönem öğretim ücreti dışında olup sınav ve materyal hizmetine karşılık alınır. Yaz okuluna kayıt yaptıran öğrencilere herhangi bir nedenle öğretim ücreti iadesi yapılmaz.

• Uygulama eğitiminin dönem içerisinde alınmış olması ve ara sınav (vize) notunun oluşması şartı ile yarıyıl sonu (final) veya bütünleme sınavında başarısız olunması durumunda; Sosyal Hizmet Lisans ve Sosyal Hizmet Lisans Tamamlama programlarının müfredatında yer alan Blok Uygulama I, Blok Uygulama II ve Blok Uygulama dersleri, yaz okulunda alınabilir.

• Öğrenciler, diğer yükseköğretim programlarının yaz okulundan ders alamazlar.

• Bir öğrenci, aynı eğitim–öğretim yılında hem mezuniyet üç ders sınavına hem de yaz okuluna katılamaz. Bir eğitim-öğretim yılında mezuniyet üç ders sınavına katılma hakkı olan öğrenci, yaz okulu ders seçim haftasında ders seçimi yapmadan mezuniyet üç ders sınavına katılabilir ya da yaz okulundan ders seçerek yaz okuluna katılabilir. Yaz okulu kayıt işlemleri tamamlandıktan sonra, ders seçimi ile ilgili değişiklik talepleri dikkate alınmaz.

• Öğrenciler, yaz okulunda açılacak derslerden en fazla toplam 5 (beş) adet ders alabilirler.  Bu dersler, öncelikle alt yarıyıl dersleri olmak üzere, daha önce alınıp başarısız olunan (FF harf notlu) ve/veya ilk defa alınacak derslerden sadece yaz okulunda olmak üzere, takip eden üst yarıyıllardan (güz ya da bahar) seçebilirler.

• Yaz okulu sınavları 12 Eylül 2021 tarihinde yüz yüze yapılacaktır. (Yök ise bu yıl uzaktan devam edilsin diye görüş bildirildi ilerdeki günlerde önline olma ihtimali var)

• Yaz okulunda yapılacak sınavlar, Fakülte Yönetim Kurulu kararıyla belirlenen sınav merkezlerinde gerçekleştirilir. Yaz okulunda başarı değerlendirmesi tek sınav üzerinden yapılır ve bu sınavın başarı notuna katkısı %100’dür.

• Yaz okuluna kayıt yaptıran ancak her ne sebeple olursa olsun sınavlara katılmayan veya katılamayan öğrenci için mazeret sınavı yapılmaz.

• OBS sayfanızda yer alan “Yardım” butonunu kullanarak açılan ekran üzerinden, aof@atauni.edu.tr e-posta üzerinden ya da 0 850 255 02 82 numaralı çağrı merkezi telefonumuzu arayarak karşılaştığınız sorunları Fakültemize iletebilirsiniz.

 

 

Atatürk Üniversitesi (Ataaof) özet olarak;

✅ Ders seçimi 02.08.2021 – 09.08.2021 tarihleri arasında yapılacaktır.

✅ En fazla 5 ders alınabilir.

✅ Yaz okulu sınavları 12 Eylül 2021 tarihinde yüz yüze yapılacaktır. (Yök ise uzaktan devam edilsin diye görüş bildirildi ilerdeki günlerde önline olma ihtimali var)

✅ Ücret 250 TL ders sayısı fark etmiyor.

✅ Yaz okulunda başarı değerlendirmesi tek sınav üzerinden yapılır ve bu sınavın başarı notuna katkısı %100’dür.

 

 

NOT;

Bazı haberlere günceleme gelebilir veya iptal edilebilir. Güncelenen veya iptal olan ilanları bize iletebilersiniz.

Daha kaliteli hizmet için görüş ve düşüncelerinizi iletiniz 

 

Haber takibi için 

Telegram gruba girmek için tıklayınız

Facebook İŞKUR VE KAMU İŞ İLANLARI grubuna girmek için tıklayınız

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL