Ekonomi Dünya Genel Güncel SonDakika

Avrupa Parlamentosu, Bitcoin’i yasaklama teklifi..

Avrupa Parlamentosu Brüksel’de gerçekleştirilen Ekonomik ve Mali İşler (AP) komitesi, Bitcoin ve Ethereum gibi bazı kripto para birimlerine yasak getirecek kural teklifini kabul etmedi. Brüksel’de gerçekleştirilen AP Ekonomik ve Mali..

Avrupa Parlamentosu, Bitcoin’i yasaklama teklifi..

Avrupa Parlamentosu Brüksel’de gerçekleştirilen Ekonomik ve Mali İşler (AP) komitesi, Bitcoin ve Ethereum gibi bazı kripto para birimlerine yasak getirecek kural teklifini kabul etmedi.

Brüksel’de gerçekleştirilen AP Ekonomik ve Mali İşler Komitesi toplantısında kripto para birimlerinin kullanımını düzenleyen yasa tasarısı hakkında toplanıldı.

Komitede, kripto para birimlerinin çevresel ayak izinin azaltılmasını da kapsayan değişiklik önerisi, 32 “hayır”, 24 “evet”, 6 “çekimser” oyla reddedildi.

 

Kripto para birimlerinin kullanımını düzenleyen yasa tasarısı konusu değişiklik iş ispatı modeliyle enerji yoğun biçimde kripto madencilik faaliyeti kullanan Ethereum ve Bitcoin gibi çeşitli para birimlerinin ticaretinin yasaklanmasını görüşüldü.

Kripto madenciliğindeki iş ispatı modeli yüksek enerji tüketiyor. Bazı yetkililer söz konusu model yerine enerji tüketiminin çok daha düşük olduğu “hisse ispatı” algoritmalarının kullanılabileceğini belirtiyor.

 

haber kaynağı AA

Haber takibi için

Telegram gruba girmek için tıklayınız

Facebook İŞKUR VE KAMU İŞ İLANLARIgrubuna girmek için tıklayınız

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL