TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 357.167
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 28.537
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 212
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 25.611
Dünya Genel Güncel SonDakika

Bakan Koca : Koronavirüs haritası ve Risk Bölgeleri Uygulaması

Bakan Fahrettin Koca : Koronavirüs haritası ve Risk Bölgeleri Uygulaması… Hayat eve sığar uygulaması hız kazanıyor. . . Sağlık Bakanlığı’nın yeni tip koronavirüs için hayata geçirdiği uygulamaya ilgi büyük. 5..

Bakan Koca : Koronavirüs haritası ve Risk Bölgeleri Uygulaması

Bakan Fahrettin Koca : Koronavirüs haritası ve Risk Bölgeleri Uygulaması…

Hayat eve sığar uygulaması hız kazanıyor. . .

Sağlık Bakanlığı’nın yeni tip koronavirüs için hayata geçirdiği uygulamaya ilgi büyük.

5 MİLYON 600 BİN KULLANCI VEANLIK İŞLEM 1 MİLYONU ULAŞTI.

Bakan Koca, “Bakanlığımızın geliştirdiği mobil uygulamayı , kontrollü sosyal hayat döneminin önemli ihtiyaçlarından biri olarak görüyoruz. Mobil uygulama sizleri kovid-19 konusunda bilgilendirmek , günlük hayatta karşılaşabilecğiniz riskleri bilmek amacıyla gerçekleştirdi. Dışarıdayken veya gitmek istediğiniz yerdeki riskleri görebilirsiniz. Bu uygulama devreye alındığı ilk günde 5 milyon 600 bin kullanıcıya ulaştı. Bugün itibariyle anlık işlem yapan kullanıcı sayısı 1 milyonu aşmıştır.” ifade etti.

5 MİLYON 600 BİN KULLANICIYA ULAŞTI! ANLIK İŞLEM 1 MİLYONU AŞTI

Bakan Koca, “Bakanlığımızın geliştirdiği mobil uygulamayı , kontrollü sosyal hayat döneminin önemli ihtiyaçlarından biri olarak görüyoruz. Mobil uygulama sizleri kovid-19 konusunda bilgilendirmek , günlük hayatta karşılaşabilecğiniz riskleri bilmek amacıyla gerçekleştirdi. Dışarıdayken veya gitmek istediğiniz yerdeki riskleri görebilirsiniz. Bu uygulama devreye alındığı ilk günde 5 milyon 600 bin kullanıcıya ulaştı. Bugün itibariyle anlık işlem yapan kullanıcı sayısı 1 milyonu aşmıştır.” diye konuştu.

ANDROİD VE İOS dan indirilir

ANDROİD

İOS : İÇİN
https://apps.apple.com/tr/app/hayat-eve-sığar/id1505756398?l=tr

Android ve iOs cihazlar için ücretsiz olarak hizmete sunulan Hayat Eve Sığar Uygulamasıyla ilgili Android markette yapılan bilgilendirmede, “Hayat Eve Sığar Mobil Uygulaması, T.C. Sağlık Bakanlığı tarafından vatandaşlarımızı Yeni Koronavirüsü (Covid-19) konusunda bilgilendirmek, yönlendirmek ve yaşanabilecek salgın hastalık ile ilgili riskleri en az seviyeye indirmek ve yayılmasını önlemek amacıyla geliştirilen mobil uygulamadır. T.C. Sağlık Bakanlığı tarafından vatandaşlara sunulan Hayat Eve Sığar uygulaması ile telefon numaranız ile doğrulama yaparak adım adım size sorulan soruları cevaplayıp, koronavirüs hastalığı anlamında vermiş olduğunuz şikayetlerinize göre değerlendirilerek nasıl davranmanız gerektiğine göre yönlendirme alabilirsiniz. Vermiş olduğunuz cevaplara göre yönlendirmeler sadece öneri niteliği taşımaktadır ve nihai bir sonuç/kesinlik içermemektedir, tavsiye niteliğindedir. Aynı zamanda harita üzerinde hastane, eczane, market zincirleri, metro ve duraklar gibi temel ihtiyaç noktalarına kolayca ulaşabilir, evde izolasyon, enfekte kişiler ve riskli bölgelerin yoğunluğunu görebilirsiniz. Ailem bölümüne merak ettiğiniz ve takip etmek istediğiniz yakınlarınızı ekleyerek, ilgili kişinin bu uygulamayı yükleyip, uygulama üzerinden onay vermesi durumunda onların konum bilgilerini görebilir, takip edebilir ve bulundukları bölgelere göre risk durumlarını görebilirsiniz.”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL