Batman Belediyesi; Su sayaçları hakkın duyuru yapti

Batman Belediyesi; Su sayaçları hakkın duyuru yapti
Yayınlama: 22.01.2021
42
A+
A-

Batman Belediyesi tarafından yapılan su sayaçları ilgili duyuruda havaların soğuması  sayaçları çatlamasına karşı duyuru yapıldı detaylar son kamu haber de
 
 
Havaların soğuması ve termometrelerin Batman kent merkezinde eksi dereceleri göstermeye başlamasıyla birlikte Belediye Su ve Kanalizasyon İşleri (BASKİ) Müdürlüğü, vatandaşları su sayacı donmalarına karşı duyuru yapıldı.
 
Belediye yetkilileri: “Özellikle kış aylarında açıkta bulunan su sayaçları ve iç tesisatta yer alan borularda suyun kullanılmadığı durumlarda donmalar yaşanabilmektedir. Eksi dereceli günlerde donmalara karşı su sayaçlarının etrafı ısı yalıtım malzemeleri ile kaplanmalıdır. Yapılan en yaygın hatalardan biri de su tesisat boruları ve su sayaçlarına sıcak su veya ateş tutulmasıdır. Bu, su sayaçlarının çatlamasına neden olmaktadır” ifadelerinde bulundular.
 
Belediye yetkilileri ayrıca, olası bir sorun karşısında belediyemizin 185 numaralı hattını arayarak uzman ekiplerimizden daha detaylı bilgi alabileceklerini sözlerine ekledi.
 
 
 
 

Haber takibi için 

Telegram gruba girmek için tıklayınız
Facebook Son Kamu Haber grubumuz tıklayınız
 

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 1 Yorum
  1. Emine Güler dedi ki:

    Aynen havalar baya soğudu