Batman Üniversitesi Öğretim Üyesi Alımı Olacak

Batman Üniversitesi Öğretim Üyesi Alımı Olacak
Yayınlama: 18.05.2021
12
A+
A-

Batman Üniversitesi Öğretim Üyesi Alımı Olacak
Batman Üniversitesi 2 öğretim üyesi alım yapılacağını açıkladı. Peki Söz konusu olan alımı ilanına kimler başvuru yapabilecek? Ne zaman başvuru yapılacak? Kadro dağılımı nedir? Tüm detayları son kamu haber sitesinde sizlere aktarıyoruz.
 
 

İlan No Birim Bölüm Anabilim Dalı/ Program Unvan Ad. Dr ALES
Puanı
İlanda Aranan Özel Şartlar
2021/01 Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Finans Bankacılık ve Sigortacılık Bankacılık ve Sigortacılık Pr. Öğr. Gör. (Ders Verecek) 1 6 70 Bankacılık ve Sigortacılık bölümü, Finans ve Bankacılık bölümü veya İktisat bölümü lisans mezunu olmak. İktisat Anabilim Dalında tezli yüksek lisans yapmış olmak. Dış Ticaret Dersleri
ve İç Ticaret Dersleri Sertifikalarına sahip olmak.
2021/02 Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Pazarlama ve Reklamcılık Halkla İlişkiler ve Tanıtım Pr. Öğr. Gör. (Ders Verecek) 1 6 70 Halkla İlişkiler ve Tanıtım veya Uluslararası İlişkiler Anabilim Dalında tezli yüksek lisans yapmış olmak. Lisans eğitimi sonrası Yükseköğretim Kurumlarında Basın ve Halkla İlişkiler alanında en az 5 (beş) yıl deneyim sahibi
olmak ve bunu belgelendirmek.

 
GENEL VE ÖZEL ŞARTLAR
1-657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48 inci maddesinde belirtilen şartları taşımak.
2-ALES’ten en az 70, Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen merkezi yabancı dil sınavından en az 50 puan veya eşdeğerliği kabul edilen bir sınavdan bu puan muadili bir puan almış olmak gerekir. Merkezi sınav muafiyetinden yararlanmayı talep edenlerin ön değerlendirme ve nihai değerlendirme aşamalarında ALES puanı 70 olarak kabul edilir.
3-Ön değerlendirme ve nihai değerlendirme aşamalarında lisans mezuniyeti notunun hesaplanmasında kullanılacak 4’lük ve 5’lik not sistemlerinin 100’lük not sistemine eşdeğerliği Yükseköğretim Kurulu kararıyla belirlenen dönüşüm tablosu esas alınacaktır.
BAŞVURUDA İSTENİLEN BELGELER
Öğretim Görevlisi kadrolarına başvuracak adaylarda istenilen belgeler;
Öğretim Görevlisi kadroları için aranan genel şartlar ve özel şartlar ile ilanda belirtilen diğer koşullara sahip adaylar aşağıdaki belgeleri eksiksiz şekilde kuruma ibraz etmeleri gerekir.
1-Başvurulan unvan, birim, bölüm, anabilim dalı-programı ile ilan numarası ve iletişim bilgilerinin eksiksiz şekilde doldurulduğu (Akademik Kadro Başvuru Formu) Formun Örneği (https://personel.batman.edu.tr) adresi belgeler kısmında yer almaktadır.
2-Özgeçmiş,
3-ALES Sonuç Belgesinin Çıktısı,
4-Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen merkezi yabancı dil sınavı veya eşdeğerliği kabul edilen bir sınava ait sonuç belgesinin çıktısı,
5-Diploma, Geçici Mezuniyet Belgesi veya Öğrenci Belgesi (e-Devletten alınan karekodlu belgeler ön değerlendirme aşamasında kabul edilir. e-Devlet harici diploma/mezuniyet belgelerinin mutlaka aslı veya ıslak imzalı/mühürlü onaylı olmalıdır. Yurtdışından alınan diplomaların ise denkliğinin onaylanmış olması gerekmektedir.)
6-Lisans Transkripti (Mutlaka aslı veya ıslak imzalı/mühürlü onaylı belge olmalıdır. karekodlu transkriptler kabul edilecektir. Adayların transkriptlerinde hem dörtlük/beşlik hem yüzlük not sistemi olması halinde mezun oldukları üniversitenin resmi not sistemini gösteren belge başvuruya eklenecektir.)
7-Son altı ay içerisinde çekilmiş 2 (iki) adet vesikalık fotoğraf,
8-Nüfus cüzdan fotokopisi.
 
DİĞER AÇIKLAMALAR VE ÖNEMLİ HUSUSLAR
1-Adaylar son başvuru tarihi mesai saati bitimine kadar bu ilanda belirtilen başvuru adresine şahsen veya posta ile başvuruda bulunacaklardır.
İlgili birime ve süresi içinde yapılmayan ya da eksik belgeyle yapılan başvurular ile internet üzerinden yapılacak başvurular işleme alınmayacaktır.
2-Adaylar aynı ilan dönemi içerisinde özel şartlarını taşıdığı sadece bir ilana başvurabilecektir. Birden fazla ilana başvurusu bulunduğu tespit edilen adayların başvuruları iptal edilecektir.
3-Aslı veya onaylı sureti istenilen belgelerin tümünün veya herhangi birisinin asıl veya onaysız bir belge olması durumunda adaylar değerlendirmeye alınmayacaktır.
4-Yurtdışından alınmış diplomaların Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca denkliğinin onaylandığını gösterir belgenin aslının veya onaylı suretinin başvurulara eklenmesi gerekmektedir.
5-İlanda yer alacak özel şartlara göre öğretim görevlisi kadrolarına başvuracak adayların ilave istenen koşullara göre (sertifika, hafızlık belgesi vb.) başvurularına kanıtlayıcı belgeleri eklemeleri zorunludur.
6-Başvuru evrakları geri iade edilmeyecektir.
 
 
SINAV TAKVİMİ, BAŞVURU ADRESİ VE İLETİŞİM BİLGİLERİ
 

KADRO BİRİMİ BAŞVURU YERİ VE ADRESİ TELEFON
NUMARASI
ELEKTRONİK
POSTA
Sosyal Bilimler Meslek
Yüksekokulu
Batman Üniversitesi Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu/Batı Raman
Kampüsü BATMAN
0488 217 36 43 sbmy@batman.edu.tr

 
 
BAŞVURU BAŞLANGIÇ TARİHİ : 05 Mayıs 2021
SON BAŞVURU TARİHİ : 21 Mayıs 2021 (Mesai Bitimi)
ÖN DEĞERLENDİRME SONUÇ İLAN TARİHİ : 26 Mayıs 2021
GİRİŞ SINAVI : 31 Mayıs 2021
NİHAİ DEĞERLENDİRME SONUÇ İLAN TARİHİ : 02 Haziran 2021
SONUÇLARIN İLAN EDİLECEĞİ İNTERNET SİTESİ : https://www.batman.edu.tr/
 
 
 
*Daha kaliteli hizmet için görüş ve düşüncelerinizi iletiniz 
 

Haber takibi için 

Telegram gruba girmek için tıklayınız
Facebook Son Kamu Haber grubuna girmek için tıklayınız

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 1 Yorum
  1. veysel güneş dedi ki:

    batman çok az personel niye alımı oluyor her iş ilanlarında oyle sahipsiz mi batman halkı