SonDakika Genel Güncel

Bekçiler için yeni düzenleme ; maaşına zam yapılacak, çalışma saatleri düşürülecek

Meclis, koronavirüsle mücadele tedbirleri kapsamında 48 gün sonra yeniden toplanacak. Salı günü taoplanması beklenen Meclis’te, çarşı ve mahalle bekçileri düzenlemesine ilişkin kanun teklifi görüşmesi bekleniliyor . Mecliste Bekçiler için Çarşı..

Bekçiler için yeni düzenleme ; maaşına zam yapılacak, çalışma saatleri düşürülecek

Meclis, koronavirüsle mücadele tedbirleri kapsamında 48 gün sonra yeniden toplanacak. Salı günü taoplanması beklenen Meclis’te, çarşı ve mahalle bekçileri düzenlemesine ilişkin kanun teklifi görüşmesi bekleniliyor .

Mecliste Bekçiler için Çarşı ve mahalle bekçilerinin haftalık çalışma süresi 40 saat olacak ve maaşlarına zam düzenlemesi yapılacak.

Bekçiler için düzenlemesi beklenen kanunlar ;

1.Çarşı ve mahalle bekçilerinin haftalık çalışma süresi 40 saat olacak. Emniyet ve asayişin gerektirdiği durumlarda haftada bir gün istirahat verilmek kaydıyla bu süre artırılabilecek. Bununla birlikte bekçilerin maaşlarında da artış sağlanacak.

2.çarşı ve mahalle bekçileri, görev bölgelerinde ve çalışma saatleri içinde kişileri, araçları durdurabilecek, kimlik sorabilecek, şiddet mağduru veya şiddete, istismara uğrama riski taşıyan kadın ve çocukları en yakın genel kolluk birimlerine teslim edecek.

3. halkın sükun ve istirahatini bozanları ve başkalarını rahatsız edenleri engelleyecek; sokak, geçit ve meydanları tıkayarak trafiğe mani olan taşıtları ve diğer engellerin kaldırılmasını sağlayacak.

4.Çarşı ve mahalle bekçileri, zor ve silah kullanma yetkisine sahip bulunacak, genel kolluk kuvvetlerine yardımcı olacak. Jandarma teşkilatında istihdam edilen çarşı ve mahalle bekçileri, jandarma hizmetleri sınıfına dahil edilecek.

 

diğer ilanlarımız için;

Bekçi olmak İsteyenlere Müjdeli Haber : İçişleri bakanı Süleyman Soylu Açıkladı

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL