Güncel Dünya Genel SonDakika

İnsanlara Mikroçip mi Takılıyor ? Bill Gates iddası Kontrol edildi

Gelecekteki bir koronavirüs aşısı hakkında spekülasyonlar artıyor ve aşı karşıtı kampanyacıların sosyal medya yayınları çevrimiçi olarak daha fazla çekiş kazanıyor. Mikroçip söylentileri neden yığılmıyor İlk olarak, dünyayı kapsayan aşılar hakkında..

İnsanlara  Mikroçip mi Takılıyor ? Bill Gates iddası Kontrol edildi

Gelecekteki bir koronavirüs aşısı hakkında spekülasyonlar artıyor ve aşı karşıtı kampanyacıların sosyal medya yayınları çevrimiçi olarak daha fazla çekiş kazanıyor.

Mikroçip söylentileri neden yığılmıyor

İlk olarak, dünyayı kapsayan aşılar hakkında bir komplo teorisi.

Koronavirüs pandemisinin izlenebilir mikroçipleri yerleştirme planının bir kapağı olduğunu ve Microsoft kurucu ortağı Bill Gates’in arkasında olduğunu söylüyor.

Bu iddiaları destekleyecek hiçbir kanıt bulamadık.

Bill ve Melinda Gates Vakfı BBC’ye iddianın “yanlış” olduğunu  söyledi.

Rus Komünist Partisi genel başkanı bu hafta “küreselcilerin” koronavirüse karşı zorunlu aşılama bahanesiyle başvurabilecekleri gizli bir kitle çip implantasyonunu desteklediklerini “söyledi.

Bay Gates’i adından bahsetmedi, ancak ABD’de Donald Trump’ın eski danışmanı Roger Stone, Bill Gates ve diğerlerinin virüsü “insanları mikroçiplemek için kullandıklarını, böylece ‘test edilip edilmediğinizi’ anlatabileceğimizi söyledi. “

Bir 1640 kişilik yeni YouGov anket Cumhuriyetçiler arasında% 44’e yükselen figürü ile – Amerikalıların% 28’i Bill Gates hastalara implant mikroçipler için aşı kullanmak istediği inandığını ortaya koydu.

Söylentiler Mart ayında bir röportajda Bay Gates’in nihayetinde kimin iyileştiğini, test edildiğini ve nihayetinde kimin aşı olduğunu göstermek için kullanılacak “bazı dijital sertifikalarımız olacağını” söylediğinde tutuldu. Mikroçiplerden hiç bahsetmedi.

Bu yanıt, başlığı altında “Yaygın olarak paylaşılan bir makaleye yol açtı:” Bill Gates, koronavirüsle savaşmak için mikroçip implantları kullanacak “.

Makale, The Gates Foundation tarafından finanse edilen bir çalışmaya, birinin aşı kayıtlarını enjeksiyonla aynı anda uygulanan özel bir mürekkepte saklayabilecek bir teknolojiye atıfta bulunuyor.

Bununla birlikte, teknoloji bir mikroçip değildir ve daha çok görünmez bir dövme gibidir. Çalışmaya dahil olan bir bilim adamı Ana Jaklenec, henüz yayınlanmadı, insanların izlenmesine izin vermeyecek ve kişisel bilgilerin bir veritabanına girmeyeceğini söylüyor.

Bill ve Melinda Gates Vakfı şunları söylüyor: “’Dijital sertifikalara’ atıf, güvenli, ev tabanlı testlere erişimi genişletmek amacıyla açık kaynaklı bir dijital platform oluşturma çabalarıyla ilgilidir.”

Bill Gates bunu aşı hakkında söylemedi

Microsoft milyarderi, aşılarla ilgili birçok farklı yanlış söylentinin hedefi olmuştur .

İngiltere merkezli bir Twitter hesabında son zamanlarda yayınlanan bir yazı: “Bill Gates aşının şüphesiz 700.000 kişiyi öldüreceğini itiraf etti” ve sağcı komplo teorisyeni Alex Jones’un yer aldığı bir videoya bağlantı verdi.

45.000’den fazla retweet ve beğenisine sahip olan tweet’teki iddia yanlıştır ve Gates’in sözlerini yanlış temsil eder.

Videoda, Bay Gates yaşlı insanlarda aşıların etkinliği ve yan etki riskine ilişkin uyarılar hakkında konuşuyor.

Yan etkilerin potansiyel zararı hakkında varsayımsal bir durum ortaya koyuyor: “10.000 yan etkiden birinde varsa, bu çok daha fazla … bundan muzdarip 700.000 kişi.”

700.000 aşıdan öleceğini “itiraf etmiyor”.

Bill Gates hakkındaki komplo teorileri, bağımsız bir milletvekilinin Bill Gates’in insanlığa karşı suçlar için Uluslararası Ceza Mahkemesi’ne gönderilmesini talep ettiği İtalyan Parlamentosu’na ulaştı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL