Bitcoin düşüşünde korku, açgözlülük endeksi endişelendirmeye devam ediyor

Bitcoin düşüşünde korku, açgözlülük endeksi endişelendirmeye devam ediyor
Yayınlama: 03.11.2022
Düzenleme: 03.11.2022
28
A+
A-

Bitcoin’in fiyatı düşmeye devam ederken, Korku ve Açgözlülük Endeksi bir kez daha aşırı korku bölgesine geldi. Parite, varlığın fiyatının 34.000 dolara düştüğü Ocak ayının sonundan beri bu kadar düşük seviyelerde görülmemişti.

Korku ve Açgözlülük Endeksi korkutmaya devam ediyor

Mart ayının sonundan bu yana, lider kripto para birimi düşüşe devam ediyor. Bitcoin Mart sonunda 50.000 dolara yakındı ancak bu seviyelerde kalıcı olmadı ve yavaş yavaş değer kaybetmeye başladı. Sadece Nisan ayında BTC 10.000 dolardan fazla değer kaybetti ve ayı 40.000 doların altında kapattı.
Bitcoin, Merkez Bankaları Sistemi (Fed)’in faiz oranlarını beklenti olan 75 baz puanı yerine 50 puan arttırdığı son FOMC toplantısının ardından 40.000 dolara yükseldi, ancak bu pek uzun sürmedi.
Kısa bir süre sonra, kripto para birimi 36.000 doların altına düştü ve durum son 24 saat içinde Ocak ayının sonundan bu yana en düşük fiyat noktası olan yaklaşık 34.000 dolara geldi.
Beklendiği gibi, bu şiddetli fiyat düşüşü, Bitcoin Korku & Açgözlülük endeksi olarak gösterilen genel piyasa duyarlılığında bir değişikliğe neden oldu. Endeks topluluğun sosyal medya gönderilerini, anketleri, oynaklığı, işlem hacmini vb. inceleyerek varlığa yönelik genel duyguları belirler. Ölçüm, 0’dan (aşırı korku) 100’e (aşırı açgözlülük) kadar nihai sonuçları gösterir.
Bazı analistlerin yorumu ise btcnin düşüş treninde olduğu ve düşmeye devam edeceği görüşünde, Fed’in faiz oranlarını yükseltmeye devam ettikçe fiyatlarda düşüş devam edecektir.
Bitcoin, tarihinde ilk defa arka arkaya 6 hafta kırmızı mum ile kapattı. Bitcoin Korku ve Açgözlülük endeksi şu an da aşırı korkuyu (11) gösteriyor.
Bitcoin Önemli teknik seviyeler Destek: 29433 Direnç: 36500 – 37800
 

Bitcoin  korku ve açgözlülük endeksi 11 (aşırı korku)

 
EDİTÖR; VEYSEL GÜNGÖR
Twitter adresi: https://twitter.com/yazandusunur
 


*Daha kaliteli hizmet için görüş ve düşüncelerinizi iletiniz 
 

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.