Cumhurbaşkanı Erdoğan duyurdu: İŞVERENLER İÇİN… 2B ARAZİLER..?

Cumhurbaşkanı Erdoğan duyurdu: İŞVERENLER İÇİN… 2B ARAZİLER..?
Yayınlama: 20.04.2022
8
A+
A-

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, tüm Türkiye’nin merakla beklediği ve Nisan ayının ilk Kabine Toplantısı’nın ardından açıklamalarda bulundu. Başkan Erdoğan, istihdama ve ekonomiye yönelik kritik bilgileri paylaştı.
 
İŞVERENLER İÇİN İLAVE İSTİHDAMA DESTEK
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan açıklamasında, ”Bizim için aslolan özellikle her bir insanımızın çalışacak iş, evine götürecek ekmek başını sokabilecek ev bulabilmesidir. İstihdamla ilgili yeni bir projeyi daha hayata geçirmeye başladık. İşbaşı eğitim programı kapsamında, mevcut çalışanlarının üzerine alacakları her işçinin 3 veya 6 ay boyunca tüm ücretlerini ve destek primlerini Çalışma Bakanlığımız karşılayacak.” ifadelerini kullandı.
 

 
Cumhurbaşkanı Erdoğan şu ifadeleri kullandı;
Bizim için aslolan özellikle her bir insanımızın çalışacak iş, evine götürecek ekmek, başını sokacak yuva bulabilmesidir. Fiyatlardaki istisnai sıçramanın belirsizliğini ortadan kaldırarak yatırım, istihdam, ihracat, cari fazla yoluyla büyüme üzerine kurulu ekonomi anlayışına ağırlık vereceğiz.
Şubat ayı itibariyle yıllık sanayi üretim endeksi yüzde 13,3 oranında artarak üretim temelli büyümenin sürdüğünü göstermektir. Bu tablonun değerini sanayici, nakliyeci, ihracatçı bilir. İş gücü istastiklerinde işsizliğin azalmaya devam ettiğine işaret etmektedir. İstihdamı arttırmanın kıymetini de yıllardır iş bulamadığı için boynu bükük kalanlar bilir.
İlave istihdam taahhüt eden firmaların işe alacakları her işçinin 3 veya 6 ay itibarıyla sosyal destek primlerini Çalışma Bakanlığımız karşılayacak. İşe giren her bireye 1 veya 2 yıl istihdam garantisi oluşturmuş olacağız. İşverenlerimizin yeni programımızdan istifade etmeye çağırıyoruz.
 
 

2B ARAZİLERİ İLE İLGİLİ ÖNEMLİ AÇIKLAMA

2B arazilerin satışı ile ilgili başvuru ve ödeme süresini de 31 Aralık tarihine kadar uzatma kararı aldık. Tarım amaçlı kullanılmak üzere çiftçilerimize ecri misil bedelinin yarısına 10 yılsüreylle kiralama imkanı getirdiğimiz Hazine taşınmazlarına başvuru süresini kaldırıyoruz.
3 yıl süreyle Hazine taşınmazını kullanan çifçilerimize başka şart aramadan bu araziyi kiralama imkanını getiriyoruz. 10 yıllık süreyi dolduranlar satın alabilecektir.
 

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.