Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/sonkamuh/public_html/wp-content/plugins/sayfa-olusturucu/inc/styles-admin.php on line 392
Demirkent Vakfı Bursu 2022 - SON KAMU HABER

Demirkent Vakfı Bursu 2022

Demirkent Vakfı Bursu 2022
Yayınlama: 05.09.2022
176
A+
A-

Demirkent Vakfı burs vereceğini açıkladı. Burs için kimler başvuru yapabilir? Burs alma şartlar nelerdir. Burs ücreti ne kadar? Detaylar Son Kamu Haber sitemizde.

 

Demirkent Eğitim ve Araştırma Vakfı, üniversitelerin Tarih, Hukuk, Ekonomi ve İletişim bölümlerinde okuyan ancak maddi olanakları yetersiz başarılı kız öğrencilere burs desteği sağlayacaktır.

 

Burs Başvuru Koşulları: 

 

T.C. Vatandaşı olmak Üniversitelerin Tarih, Hukuk, Ekonomi ve İletişim bölümlerinde eğitimine devam eden kız öğrenciler, (Lisans – Yüksek Lisans) Vakıf üniversitelerinde öğrenim gören öğrenciler için %100 burs hakkı kazanmış olmak, Başka bir vakıf, kamu kuruluşu ya da özel kurumdan burs almamış olmak, (Kredi ve Yurtlar Kurumundan alınmış ve daha sonra geri ödemesi yapılacak olan öğrenim kredisi hariçtir.) Ara sınıflar için; genel not ortalaması 4 üzerinden en az 2,5 olup bir üst sınıfa geçiş hakkını kazanmış olmak, Hazırlık sınıfından 1.sınıfa geçen öğrenciler için; başarılı olarak geçmiş olmak. (Hazırlık sınıfları başvuruya dahil değildir.)

Burs Başvurusu için Son Tarih 01 Ekim 2022’dir.

 

Burs Ücreti Ne Kadar Verecek ?

7 ay süre ile Lisans öğrencilerine Aylık 550 TL, Yüksek Lisans öğrencilere Aylık 1.100 TL burs verileceğini açıkladı.

 

Burs Başvurusu Nasıl Yapılır? 

Karşılıksız burs başvuruları, Burs başvuru formunun doldurulup vakıf sitesine yüklenmesi ile gerçekleşmektedir.

Burs başvuru formu için TIKLAYINIZ 

Ayrıntılı bilgi için TIKLAYINIZ 

 

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.