TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
 • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 355.252
 • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 22.556
 • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 196
 • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 24.113
Ekonomi Genel SonDakika

Devlet tarafından 700 ile 6000 TL arası alabileceğiniz 8 Maddi Yardım

 2020 Devlet tarafından vatandaşlarına verilen destek türleri neler ? Hangilerinden yararlanabilirsiniz. Detaylar haberimiz de…   1500 tl evde bakım parası! Engelli yada çok yaşlı bakım parası olarak muhtaç kişilere bakma..

Devlet tarafından 700 ile 6000 TL arası alabileceğiniz 8 Maddi Yardım

 2020 Devlet tarafından vatandaşlarına verilen destek türleri neler ? Hangilerinden yararlanabilirsiniz. Detaylar haberimiz de…

 

1500 tl evde bakım parası!

Engelli yada çok yaşlı bakım parası olarak muhtaç kişilere bakma parası adı altında Evde Bakım Parası 1500 TL ödeme yapılacak. Aile Bakanlığı il ve ilçe müdürlüklerinden başvurarak, evde baktığınız kişi için 1500 TL ödeme alabilirsiniz.

Evlenenlere Çeyiz Parası Yardım 

2020 Çeyiz Yardımı yetim kalan kız çocuklarına evlenmeleri durumunda çeyiz parası ödenir. SSK ve Bağkurlu anne veya babası kaybedenler yetim maaşı da alabilir ancak 24 Maaş tutarında ödemeyi kız çocuğuna evlendiğinde toplu olarak ödenir. Bu parayı SGK’dan ödeme alırsınız.

818 Tl muhtaç engelliye Yardım

Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından 2020 yılında bir büyük destek muhtaç engellilere yapılıyor. Yüzde 40 ve üzeri engelli olup SSK güvencesi olmayan engellilere, yaşlılara, yetimlere ve muhtaç çocuklara Vakıflar Genel Müdürlüğü 818 TL ödeme yapıyor. Sağlık hizmetlerinden de ücretsiz olarak faydalandırılıyor. Ödeme geliri olmayana yapılıyor.

 

700 tl yaşlılık maaşı veriliyor 

 

 

Hiç bir sosyal güvencesi olmayan ve ekonomik durumu kötü olan 65 yaş üstü vatandaşlara Devletin ödediği yaşlılık maaşı veriliyor. Defterdarlık ve mal müdürlüklerinden başvuru evrakı alarak kaymakamlıklara başvuru yaparak 700 TL alabilirsiniz.

Emekli olmayan sigortalı 

Sigortalı olarak yıllarca çalışsa da emekliliğine az bir süre kala yada çalıştığı 4-5 yıl içinde işten çıkartılan kişiler SGK’dan toplu para alaibliyor. SGK’ya dilekçe vermeniz halinde ödemeniz hakkeriğinize göre size yapılır.

Cenaze yardımı 716 TL 

360 günlük sigorta primi ödeyenelere verilen cenaze yardımı bir çok kişi tarafından öldüğü anda sigorta olup olmadığını araştırıyor. Ölümde sigortalı olup olmamasının hiç bir öneminin olmadığı bu yardım 716 TL olarak yapılıyor. Eş ve çocukların alacağı yardım bulunmaması halinde anne-baba-kardeş de alabiliyor. SGK ‘ya başvuru yapabilirsiniz.

Doğum izni de Anneye en 6000 tl verebilir 

Doğum öncesi ve doğumdan sonra alınan 4 aylık izin kullanan anneler çalışmadığı sürenin parasını devletten alır. En düşük ödeme hesaplandığında 6000 TL çıkıyor. Ziraat Bankası hesabı üzerinden yapılan doğum izni parası E-Devlet üzerinden alınabiliyor. 27 Ocak 2020 itibariyle bu para 7600 TL ye çıkartıldı.

2020 Rapor parası alabilirsiniz

Çalıştığın iş yerinde rapor alırsan İş yeri para vermez ama İzin günü haricinde raporlu günlerde ödemeyi SGK yapar. İş görememezlik raporu ve  istirat parası en çok unutulan ödemelerden biridir. Son 3 aylık kazancınıza göre günlük 50-100 TL arasında ödemeler yapılmaktadır.

DEVLETTEN  BARINMA DESTEĞİ 2020

Bakanlık  Barınma Desteği yayınlandı. Çalışma Bakanlığı 10 Bin – 25 Bin TL Barınma desteğini 2020 yılında sürdürdüğünü ve başvuruları aldığını belirtti.

YORUMLAR (7)

 1. Sami diyorki:

  Maddi yardım istiyorum Ben samsun yaşardoğu yetiştirme yurdunda büyüdüm küçük yaşta sabıkam olduğu için hiç bir işe giremiyorum kiramı ve faturalarımı ödeyemedim Yardımcı olursanız çok mutlu olurum TR76 0006 4000 0011 1690 8590 88 sami özen allah razı olsun ilgilenenden

 2. ÜmmüGülsüm diyorki:

  Yardımın belirli kişilere gittiği belli o kadar zor durumda olanlar varki biz iş istiyoruz iş sabit iyi bir iş istiyoruz bu nedir ya saçma sapan yardım yardım belirlemisler bazı durumlarda adam yardımla yaşıyor kral gibi hiç gaketmeyen ler dahi biz iş istiyoruz

 3. Linda tugay diyorki:

  Maddi destek istiyorum durumum cok kotu calismiyoruz 4aydan beri kirada oturyoruz hic gelirimiz yok

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL