Dikey Geçiş Sınavı ek yerleştirme sonuçları açıklandı

Dikey Geçiş Sınavı ek yerleştirme sonuçları açıklandı
Yayınlama: 10.10.2023
Düzenleme: 10.10.2023 10:37
7
A+
A-

Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM), iki yıllık meslek yüksekokulu eğitimlerini dört yıllık lisans programlarında sürdürmek isteyen bireyler için düzenlediği 2023 Dikey Geçiş Sınavı (2023-DGS) ek yerleştirme sonuçlarını kamuoyuna duyurdu.

Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından yapılan açıklamaya göre, 29 Eylül ile 4 Ekim tarihleri arasında gerçekleştirilen 2023-DGS ek yerleştirme tercih işlemleri başarıyla tamamlandı.

Başvuran adaylar, ek yerleştirme sonuçlarına ulaşmak için ÖSYM’nin resmi internet sitesi olan https://sonuc.osym.gov.tr adresini ziyaret edebilirler.

Yükseköğretim programlarına kayıt hakkı kazanan adayların kayıt işlemleri, ilgili üniversiteler tarafından 13-19 Ekim tarihleri arasında yapılacak. Elektronik kayıtlar ise 13-16 Ekim tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Bu süreçte başarı elde eden adaylar, seçtikleri üniversite ve bölümlere kayıt yaptırarak yükseköğrenimlerine başlayabilecekler.

 

 

 

Kayıt için adayların, yerleştirildikleri yükseköğretim programının bağlı bulunduğu üniversiteye belirtilen süre içerisinde başvurmaları gerekiyor.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.