TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 357.167
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 28.537
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 212
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 25.611

DOĞALGAZ FATURALARI İPTAL MI ?

DOĞALGAZ FATURALARI İPTAL MI ? İGDAŞ’a bir yazı göndererek mevzuata aykırı olarak kesilen ve tüketici madğruiyetine sebep olan tüm faturaların iptalini talebinde bulundu. EPDK Başkanı :30 gün içerisinde yapılması gereken..

DOĞALGAZ FATURALARI İPTAL MI ?

DOĞALGAZ FATURALARI İPTAL MI ?

İGDAŞ’a bir yazı göndererek mevzuata aykırı olarak kesilen ve tüketici madğruiyetine sebep olan tüm faturaların iptalini talebinde bulundu.

EPDK Başkanı :30 gün içerisinde yapılması gereken sayaç okuma işlemlerinin 45-50 gün içerisinde gerçekleştiğini bu nedenle faturaların yüzde 50’den fazla geldiğini ifade etmişti.

EPDK BAŞKANIN AÇIKLAMASINDA :

Bize vatandaşlardan yoğun bir şekilde şikayet geldi. Faturaları inceleyince bir takım bulgular elde ettik. 25 ile 35 gün arasında okunması gereken faturaların 55 günde okunduğunu gördük. Burada vatandaşların bir mağduriyeti söz konusu. Biz de bu konuyla ilgili soruşturma başlattık.İGDAŞ yıllardır bu sektörün öncülerinden olan bir kurum. İGDAŞ’tan böyle bir uygulama beklemiyorduk. Faturalar eğer şartlar nedeniyle belirlenen sürede okunmuyorsa geçen yılın aynı dönemine ait fatura gönderilmeliydi.Fazla alınan tutarların vatandaşlara iade edilmesi gerekiyor. Aksi takdirde biz bu konuya müdahil olacağız ve İGDAŞ cezai yaptırımla karşı karşıya kalacak ifadelerinde bulundu.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL