Genel Güncel Sağlık SonDakika

E-DEVLET’TE YENİ UYGULAMA / TİTCK Nöbetçi Eczane Sorgulama

Türkiye genelindeki tüm nöbetçi eczaneleri görüntülemeyi sağlayan yeni hizmet ‘TİTCK Nöbetçi Eczane Sorgulama Hizmeti, e-Devlet’te açıldı.   Sağlık Bakanlığı, vatandaşların nöbetçi eczanelere erişimini kolaylaştırmak için yeni bir hizmet sağlıyor. Bu..

E-DEVLET’TE YENİ UYGULAMA / TİTCK Nöbetçi Eczane Sorgulama

Türkiye genelindeki tüm nöbetçi eczaneleri görüntülemeyi sağlayan yeni hizmet ‘TİTCK Nöbetçi Eczane Sorgulama Hizmeti, e-Devlet’te açıldı.

 

Sağlık Bakanlığı, vatandaşların nöbetçi eczanelere erişimini kolaylaştırmak için yeni bir hizmet sağlıyor. Bu hizmet sayesinde tüm nöbetçi olan eczane bilgilerine e-Devlet’ten ulaşmak mümkün olacak.

 

E-Devlet’te TİTCK Nöbetçi Eczane Sorgulama

 

Kullanıcılar, bu hizmet sayesinde nöbetçi eczanelerin adreslerine ve konum bilgilerine kolay bir şekilde ulaşacak. Yeni hizmet uygulamada, ‘Yeni Eklenen Hizmetler’ bölümünde yer alıyor. Bunu yanı sıra e-Devlet uygulamasını arama kısmına ‘TİTCK Nöbetçi Eczane Sorgulama Hizmeti’ yazarak da girmek mümkün.

 

e-Devlet üzerinden bu hizmete erişmek için yapmanız gerekenler şu şekilde:

  • İlk olarak telefonunuzdaki uygulamadan ya da tarayıcıdan e-Devlet resmi sayfasına girin.
  • Daha sonra karşınıza sayfan ‘Yeni Hizmetler’ başlığına girin ya da arama kısmında ‘TİTCK Nöbetçi Eczane Sorgulama Hizmeti’ yazın.
  • Ardından karşınıza çıkan sayfada, il ve nöbet tarihi seçimi yapın.
  • Bu işlemlerden sonra o ilde ve tarihte yer alan tüm nöbetçi eczaneleri görmenin mümkün. Aynı zamanda filtreleme yaparak ilçe seçimi de yapabilirsiniz.

 

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL