İş İlanları Eğitim Genel Güncel

Ege Üniversitesi 96 Öğretim Üyesi Alacak

Ege Üniversitesi 96 Öğretim Üyesi Alacak Ege Üniversitesi Rektörlüğünden yapılan açıklamada üniversitenin birimlerine 96 öğretim üyesi alacağını duyurdu Peki Söz konusu olan alımı ilanına kimler başvuru yapabilecek? Ne zaman başvuru..

Ege Üniversitesi 96 Öğretim Üyesi Alacak

Ege Üniversitesi 96 Öğretim Üyesi Alacak

Ege Üniversitesi Rektörlüğünden yapılan açıklamada üniversitenin birimlerine 96 öğretim üyesi alacağını duyurdu Peki Söz konusu olan alımı ilanına kimler başvuru yapabilecek? Ne zaman başvuru yapılacak? Kadro dağılımı nedir? Tüm detayları son kamu haber sitesinde sizlere aktarıyoruz.

EGE ÜNİVERSİTESİ ÖĞRETİM ÜYESİ İLANI

İlan Numarası Kuruluş Bölüm Anabilim/Anasanat/ Program Kadro Derecesi Kadro Unvanı Kadro Adedi İlan Açıklaması
36 Diş Hekimliği Fakültesi Klinik Bilimleri Ortodonti 1 DOÇENT 1 Doktora eğitimini ve doçentliğini Ortodonti alanında almış olmak.
37 Diş Hekimliği Fakültesi Klinik Bilimleri Restoratif Diş Tedavisi 1 DOÇENT 1 Doktora eğitimini ve doçentliğini Restoratif Diş Tedavisi alanında
almış olmak.
38 Diş Hekimliği Fakültesi Klinik Bilimleri Protetik Diş Tedavisi 1 DR. ÖĞR. ÜYESİ 1 Protetik Diş Tedavisi alanında doktara yapmış olmak.
39 Diş Hekimliği Fakültesi Klinik Bilimleri Ortodonti 1 DR. ÖĞR. ÜYESİ 1 Ortodonti alanında doktora yapmış olmak.
40 Hemşirelik Fakültesi Hemşirelik Kadın Sağlığı ve Hastalıkları Hemşireliği 1 PROFESÖR 1 Hemşirelik lisans mezunu olmak, Doğum ve Kadın Hastalıkları Hemşireliği alanında doçent olmak, gebelik ve doğum dönemi kadın sağlığı konusunda hemşirelik
çalışmaları olmak.
41 Hemşirelik Fakültesi Hemşirelik Hemşirelik Esasları 1 PROFESÖR 1 Hemşirelik lisans mezunu olmak, Hemşirelik (Hemşirelik Esasları ve Yönetimi) alanında doçent olmak, hemşirelikte tamamlayıcı ve bütünleştirici bakım uygulamaları
konusunda çalışmaları olmak.
42 Hemşirelik Fakültesi Hemşirelik Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Hemşireliği 1 DOÇENT 1 Hemşirelik lisans mezunu olmak, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Hemşireliği alanında doçent olmak, çocuk hematoloji onkoloji konusunda
hemşirelik çalışmaları olmak.
43 Hemşirelik Fakültesi Hemşirelik Halk Sağlığı Hemşireliği 1 DOÇENT 1 Hemşirelik lisans mezunu olmak, Halk Sağlığı Hemşireliği alanında doçent olmak, okul sağlığı konusunda hemşirelik çalışmaları olmak.
44 Hemşirelik Fakültesi Hemşirelik Halk Sağlığı Hemşireliği 1 DOÇENT 1 Hemşirelik lisans mezunu olmak, Halk Sağlığı Hemşireliği alanında doçent olmak, kadın sağlığı konusunda hemşirelik çalışmaları olmak.
45 Hemşirelik Fakültesi Hemşirelik Cerrahi Hastalıkları Hemşireliği 1 DOÇENT 1 Hemşirelik lisans mezunu olmak, Cerrahi Hastalıkları Hemşireliği alanında doçent olmak, cerrahi hemşireliği eğitimi konusunda çalışmaları olmak.
46 Hemşirelik Fakültesi Hemşirelik Cerrahi Hastalıkları Hemşireliği 1 DOÇENT 1 Hemşirelik lisans mezunu olmak, Cerrahi Hastalıkları Hemşireliği alanında doçent olmak, ameliyathane hemşireliği ve meme kanseri konularında çalışmaları olmak.
47 Eğitim Fakültesi Eğitim Bilimleri Eğitim Programları ve Öğretim 1 PROFESÖR 1 Eğitim Programları ve Öğretim alanında doçent olmak ve çokkültürlü eğitim ile ilgili çalışmaları olmak.
48 Eğitim Fakültesi Eğitim Bilimleri Eğitimde Ölçme ve Değerlendirme 1 PROFESÖR 1 Eğitimde Ölçme ve Değerlendirme alanında doçent olmak ve bilişsel tanı modelleri ile ilgili çalışmaları olmak.
49 Eğitim Fakültesi Eğitim Bilimleri Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık 1 PROFESÖR 1 Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık alanında doçent olmak ve pozitif psikoloji ile ilgili çalışmaları olmak.
50 Eğitim Fakültesi Temel Eğitim Sınıf Eğitimi 1 PROFESÖR 1 Fen Bilgisi Eğitimi alanında doçent
olmak, özyeterlik ve özdüzenleme konusunda çalışmaları olmak.
51 Eğitim Fakültesi Temel Eğitim Sınıf Eğitimi 1 DOÇENT 1 Eğitim Sosyolojisi alanında doçent olmak.
52 Eğitim Fakültesi Temel Eğitim Okul Öncesi Eğitimi 1 DOÇENT 1 Çocuk Gelişimi alanında doçent olmak ve okul öncesi sağlık alanında çalışmaları olmak.
53 Eğitim Fakültesi Eğitim Bilimleri Eğitim Programları ve Öğretim 1 DOÇENT 1 Eğitim Programları ve Öğretim alanında doçent olmak, yapılandırmacılık ve program değerlendirme ile ilgili çalışmaları olmak.
54 Eğitim Fakültesi Eğitim Bilimleri Eğitim Yönetimi 1 DOÇENT 1 Eğitim Yönetimi Teftişi Planlaması ve Ekonomisi alanında doçent olmak, eğitim finansmanı ve okul geliştirme ile ilgili çalışmaları olmak.
55 Eğitim Fakültesi Özel Eğitim Zihin Engelliler 1 DOÇENT 1 Özel Eğitim (Zihin Engelliler Eğitimi) alanında doçent olmak.
56 Eğitim Fakültesi Özel Eğitim Zihin Engelliler 5 DR. ÖĞR. ÜYESİ 1 Üstün Zekalılar Eğitimi alanında doktora yapmış olmak.
57 Çeşme Turizm Fakültesi Turizm Rehberliği Turizm Rehberliği 1 DOÇENT 1 Arkeoloji alanında doçent olmak, turist rehberliği alanında akademik deneyimi olmak.
58 Çeşme Turizm Fakültesi Turizm İşletmeciliği Konaklama İşletmeciliği 1 DR. ÖĞR. ÜYESİ 1 Turizm alanında lisans ve Yüksek lisans yapmış olmak, Halkla ilişkiler alanında doktora yapmış olmak, konaklama işletmeciliği alanında çalışmaları olmak.
59 Sağlık Bilimleri Fakültesi Ebelik Ebelik 1 PROFESÖR 1 Hemşirelik alanında doçent olmak, Hemşirelik ve ebelik alanında
çalışmaları olmak.
60 Sağlık Bilimleri Fakültesi Ebelik Ebelik 1 PROFESÖR 1 Doğum ve Kadın Hastalıkları hemşireliği alanında doçent olmak,
ebelik alanında çalışmaları olmak.
61 Sağlık Bilimleri Fakültesi Odyoloji Odyoloji 1 DOÇENT 1 Odyoloji, konuşma bozuklukları ve
işitme kaybı alanında lisansüstü çalışmaları ve deneyimi olmak.
62 Sağlık Bilimleri Fakültesi Odyoloji Odyoloji 5 DR. ÖĞR. ÜYESİ 1 Odyoloji alanında doktora yapmış olmak. Denge bozuklukları ve tinnitus üzerine çalışmaları olmak.
63 Sağlık Bilimleri Fakültesi Odyoloji Odyoloji 5 DR. ÖĞR. ÜYESİ 1 Odyoloji alanında doktora yapmış olmak.
64 Sağlık Bilimleri Fakültesi Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Fizyoterapi ve Rehabilitasyon 5 DR. ÖĞR. ÜYESİ 1 Fizyoterapi ve Rehabilitasyon alanında doktora yapmış olmak.
65 Güzel Sanatlar,Tasarım ve Mimarlık Fakültesi Görsel İletişim Tasarımı Görsel İletişim Tasarımı 1 PROFESÖR 1 Sinema alanında doçent olmak, postmodern ve eleştirel kuram, postmodern sanat-estetik, sinema, yeni medya ve fotoğrafçılık alanlarında bilimsel çalışmaları olmak, reklam-tanıtım fotoğrafçılığı
alanında deneyimi olmak.
66 Mühendislik Fakültesi Bilgisayar Mühendisliği Bilgisayar Yazılımı 1 PROFESÖR 1 Çizge teorisi ve çizgelerde zedelenebilirlik konularında çalışmaları olmak. İngilizce ders
verme yeterliliğine sahip olmak. (*)
67 Mühendislik Fakültesi Deri Mühendisliği Deri Mühendisliği 1 PROFESÖR 1 Mühendislik Fakültesi deri
mühendisliği alanında çalışmaları olmak.
68 Mühendislik Fakültesi Elektrik-
Elektronik Mühendisliği
Devreler ve Sistemler 1 PROFESÖR 1 Güç Elektkroniği alanında çalışmaları olmak.
69 Mühendislik Fakültesi Gıda Mühendisliği Gıda Bilimleri 1 PROFESÖR 1 Gıda Bilimleri ve Mühendisliği Bilim alanında doçent olmak, gıda mikrobiyolojisi, doğal antimikrobiyal maddeler ve gıdalardaki küf gelişiminin inhibisyonunda ultraviyole ışık kullanımı konularında
çalışmaları olmak.
70 Mühendislik Fakültesi Gıda Mühendisliği Gıda Bilimleri 1 PROFESÖR 1 Gıda Bilimleri ve Mühendisliği Bilim alanında doçent olmak, gıdalarda biyojen aminler, heterosiklik aminler, akrilamid, buhar destekli hibrid fırında pişirme, vakum pişirme
konularında çalışmaları olmak.
71 Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği Yapı 1 PROFESÖR 1 İnşaat Mühendisliği Bilim Dalı Yapı alanında doçent olmak, yapısal güçlendirmede akustik emisyon uygulamaları üzerine çalışmaları
olmak.
72 Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği Yapı 1 PROFESÖR 1 İnşaat Mühendisliği Bilim Dalı Yapı alanında doçent olmak, yapı sağlığı izleme, yapıların güçlendirilmesi ve kompozit yapılar alanında çalışmaları
olmak.
73 Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği Geoteknik 1 PROFESÖR 1 İnşaat Mühendisliği Bilim Dalı Geoteknik alanında doçent olmak, zemin stabilizasyonu ve stabilize edilmiş zeminlerde sülfat etkisi konularında çalışmaları olmak.
74 Mühendislik Fakültesi Tekstil Mühendisliği Tekstil Teknolojisi 1 PROFESÖR 1 Tekstil Bilimleri ve Mühendisliği alanında doçent olmak, tekstil teknolojisi alanı; çocuk giysileri, giysi kalıpçılığı ve konfeksiyon üretimi konularında çalışmaları olmak.
75 Mühendislik Fakültesi Biyomühendislik Biyomühendislik 1 DOÇENT 1 Doku mühendisliği mekano transdüksiyon alanlarında çalışmaları olmak.
76 Mühendislik Fakültesi Elektrik- Elektronik Mühendisliği Devreler ve Sistemler 1 DOÇENT 2 3B gösterimleri bilgisayarla görme veya görüntü video işleme konularında çalışmaları olmak.
77 Mühendislik Fakültesi Elektrik- Elektronik Mühendisliği Elektromanyetik Alanlar ve Mikrodalga Tekniği 1 DOÇENT 1 Elektromanyetik alanlar, manyetik nano yapılar, manyeto-optik konularında çalışmaları olmak.
78 Mühendislik Fakültesi Gıda Mühendisliği Gıda Teknolojisi 1 DOÇENT 1 Gıda Bilimleri ve Mühendisliği alanında doçent olmak, et ürünlerinin ohmik pişirilmesi ve sağlıklı et ürünleri geliştirme alanlarında çalışmaları olmak.
79 Mühendislik Fakültesi Gıda Mühendisliği Gıda Teknolojisi 1 DOÇENT 1 Gıda Bilimleri ve Mühendisliği alanında doçent olmak, gıda-ambalaj etkileşimleri ve gıdaların ambalajlanması teknolojileri (modifiye atmosferde ambalajlama, aktif ambalajlama) alanında çalışmaları olmak.
80 Mühendislik Fakültesi Kimya Mühendisliği Proses ve Reaktör Tasarımı 1 DOÇENT 1 Kimya Mühendisliği Bilimi alanında doçent olmak, reaksiyon mühendisliği, katalizör sentez- karakterizasyonu, metal organik ağ yapıların, ötektik çözgenlerin katalizör olarak kullanımı konularında çalışmaları olmak.İngilizce ders verme
yeterliliğine sahip olmak. (*)
81 Mühendislik Fakültesi Kimya Mühendisliği Proses ve Reaktör Tasarımı 1 DOÇENT 1 Kimya Mühendisliği Bilimi alanında doçent olmak, reaksiyon mühendisliği, kimyasal-sonokimyasal arıtma yöntemleri ve heterojen katalizör sentezi- karakterizasyonu konularında çalışmaları olmak.İngilizce ders verme
yeterliliğine sahip olmak. (*)
82 Mühendislik Fakültesi Kimya Mühendisliği Proses ve Reaktör Tasarımı 1 DOÇENT 1 Kimya Mühendisliği Bilimi alanında doçent olmak, reaksiyon mühendisliği, hidrojen üretim teknolojileri, katalitik prosesler, membran hazırlama ve hidrojen üretiminde kullanımı alanında çalışmaları olmak. İngilizce ders
verme yeterliliğine sahip olmak. (*)
83 Mühendislik Fakültesi Makine Mühendisliği Termodinamik 1 DOÇENT 1 Makine Mühendisiliği alanında doçent olmak, termoplastik tabanlı kompozitler, karbon malzemelerin termal karakterizasyonu, ısı transferi ve termodinamik alanlarında bilimsel
çalışmaları olmak.
84 Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği Yapı İşletmesi 1 DOÇENT 1 İnşaat Mühendisliği Bilim Dalı Yapı İşletmesi alanında doçent olmak, binalarda ısıl konfor ve enerji
konularında çalışmaları olmak.
85 Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği Hidrolik 1 DOÇENT 1 İnşaat Mühendisliği Bilim Dalında doçent olmak, hidroloji, yağış analizi ve sediment taşınımı konularında
çalışmaları olmak.
86 Mühendislik Fakültesi Deri Mühendisliği Deri Mühendisliği 1 DOÇENT 1 Mühendislik Fakültesi deri mühendisliği alanında çalışmaları
olmak.
87 Mühendislik Fakültesi Tekstil Mühendisliği Tekstil Teknolojisi 1 DR. ÖĞR. ÜYESİ 1 Tekstil Mühedisliği Tekstil İşletmeciliği alanında doktora yapmış olmak, tekstil işletmeciliği ve tedarik zinciri yönetimi alanlarında
çalışmaları olmak.
88 Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği Yapı 5 DR. ÖĞR. ÜYESİ 1 İnşaat Mühendisliği Anabilim Dalı Yapı alanında doktora yapmış olmak, titreşim esaslı yapı sağlığı izleme ve dinamik yapı zemin etkileşimi
üzerine çalışmaları olmak.
89 Mühendislik Fakültesi Bilgisayar Mühendisliği Bilgisayar Yazılımı 5 DR. ÖĞR. ÜYESİ 1 Bulanık mantık ile öğrenme stili
tespiti veya makine öğrenimi üzerine çalışmaları olmak.
90 Fen Fakültesi Biyoloji Temel ve Endüstriyel Mikrobiyoloji 1 PROFESÖR 1 Biyoloji Bilim alanında doçent olmak, fungal genetik alanında çalışmaları olmak.
91 Fen Fakültesi Biyoloji Botanik 1 PROFESÖR 1 Biyoloji Bilim alanında doçent olmak, liken sistematiği ve deniz makroalgleri sistematiği alanlarında
çalışmaları olmak.
92 Fen Fakültesi Biyoloji Botanik 1 PROFESÖR 1 Biyoloji Bilim alanında doçent
olmak, geofit taksonomisi alanında çalışmaları olmak.
93 Fen Fakültesi Biyoloji Botanik 1 PROFESÖR 1 Biyoloji Bilim alanında doçent olmak, bitkilerde koruma biyolojisi ve etnobotanik alanlarında çalışmaları
olmak.
94 Fen Fakültesi Biyoloji Genel Biyoloji 1 PROFESÖR 1 Biyoloji Bilim alanında doçent
olmak, bitki stres fizyolojisi alanında çalışmaları olmak.
95 Fen Fakültesi Biyoloji Zooloji 1 PROFESÖR 1 Biyoloji Bilim alanında doçent olmak, böcek fizyolojisi ve hücre ölüm mekanizmaları alanlarında
çalışmaları olmak.
96 Fen Fakültesi Kimya Analitik Kimya 1 PROFESÖR 1 Kimya (Analitik Kimya) Bilim alanında doçent olmak, kromatografi ve kemometri alanında bilimsel çalışmaları olmak ve laboratuvar akreditasyonu konusunda deneyimi
olmak.
97 Fen Fakültesi Kimya Anorganik Kimya 1 PROFESÖR 1 Anorganik Kimya Bilim Dalında doktora yapmış olmak ve Kimya (Anorganik Kimya) Bilim alanında doçent olmak, organometalik bileşiklerin sentezi ve homojen kataliz uygulamaları konularında
çalışmaları olmak.
98 Fen Fakültesi Kimya Organik Kimya 1 PROFESÖR 1 Kimya Bölümü mezunu olmak. Kimya (Organik Kimya) Bilim alanında doçent olmak. Karbohidrat kimyası, asimetrik sentez, nanopartikül esaslı biyokonjugat ve uygulamaları konusunda çalışmaları
olmak.
99 Fen Fakültesi Kimya Fizikokimya 1 PROFESÖR 1 Kimya Bölümü mezunu olmak. Fizikokimya Bilim Dalında yüksek lisans ve doktora yapmış olmak.
Kimya (Fizikokimya) Bilim alanında doçent olmak. Basamaklı polimerleşme ve polimerlerin termal bozunma kinetiği konuları ile polimerik kompozitler konularında
çalışmaları olmak.
100 Fen Fakültesi Fizik Nükleer Fizik 1 PROFESÖR 1 Parçacık fiziği ve Hızlandırıcı fiziği konularında bilimsel çalışmaları olmak. İngilizce ders verme
yeterliliğine sahip olmak.(*)
101 Fen Fakültesi İstatistik İstatistik 1 PROFESÖR 1 İstatistik Bilim alanında doçent olmak
ve istatistik alanında çalışmaları olmak.
102 Fen Fakültesi Matematik Matematiğin Temelleri ve
Matematik Lojik
1 PROFESÖR 1 Matematik Bilim alanında doçent olmak, modal lojik ve lojiksel yapılar
alanlarında çalışmaları olmak.
103 Fen Fakültesi Matematik Analiz ve Fonksiyonlar Teorisi 1 PROFESÖR 1 Matematik Bilim alanında doçent olmak, lineer olmayan sınır değer problemlerinin pozitif çözümleri
üzerine çalışmaları olmak
104 Fen Fakültesi Matematik Analiz ve Fonksiyonlar Teorisi 1 DOÇENT 1 Matematik Bilim alanında doçent olmak, kesirli sınır değer problemlerinin pozitif çözümlerinin varlığı üzerine çalışmaları olmak. İngilizce ders verme yeterliliğine
sahip olmak. (*)
105 Fen Fakültesi Fizik Matematiksel Fizik 1 DOÇENT 1 Fizik Bölümü Lisans mezunu olmak, Matematiksel Fizik Bilim Dalında doktora yapmış olmak, Fizik Bilim alanında doçent olmak, kuantum mekaniksel hesaplamalar ve simülasyonları üzerine veya genelleştirilmiş istatistiksel mekanik ve dinamik sistemlerin istatistiksel mekanik karakterizasyonu üzerine
çalışmaları olmak.
106 Fen Fakültesi Fizik Nükleer Fizik 1 DOÇENT 1 Fizik Bilim alanında doçent olmak, teorik nükleer yapı konusunda
çalışmaları olmak.
107 Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Halkbilimi 1 PROFESÖR 1 Türk Halk Bilimi alanında doçent
olmak, orta asya türk boylarının folkloruyla ilgili çalışmaları olmak.
108 Edebiyat Fakültesi Arkeoloji Protohistorya ve Önasya Arkeolojisi 1 DOÇENT 3 Doktora eğitimini ve doçentliğini
Protohistorya ve Önasya Arkeolojisi alanında almış olmak.
109 Edebiyat Fakültesi Psikoloji Deneysel Psikoloji 1 DOÇENT 1 Öğrenme-Bilişsel-Biyo-Deneysel Psikoloji alanında doçent olmak ve bilişsel psikoloji alanında çalışmaları
olmak.
110 Edebiyat Fakültesi Sosyoloji Uygulamalı Sosyoloji 1 DOÇENT 1 Sosyoloji alanında doktora yapmış olmak, Uygulamalı Sosyoloji
alanında çalışmaları olmak.
111 Edebiyat Fakültesi Sanat Tarihi Türk ve İslam Sanatları 1 DOÇENT 1 Sanat Tarihi Bilim alanında doçent
olmak, türk-islam sanatı ile ilgili çalışmaları olmak.
112 Edebiyat Fakültesi Sanat Tarihi Bizans Sanatı 5 DR. ÖĞR. ÜYESİ 1 Sanat Tarihi Bölümü Lisans mezunu
olmak, bizans sanatı alanında doktora yapmış olmak.
113 Edebiyat Fakültesi Mütercim Tercümanlık Mütercim Tercümanlık (Almanca) 5 DR. ÖĞR. ÜYESİ 1 Çeviribilim, Mütercim ve Tercümanlık ya da Alman Dili ve Edebiyatı alanında doktora yapmış
olmak.
114 Ziraat Fakültesi Toprak Bilimi ve Bitki Besleme Toprak Bilimi 1 PROFESÖR 1 Toprak ve Su Koruma alanında doçent olmak, toprak ve su koruma
alanı ile ilgili çalışmaları olmak.
115 Ziraat Fakültesi Toprak Bilimi ve Bitki Besleme Toprak Bilimi 1 PROFESÖR 1 Toprak Mikrobiyolojisi ve Biyokimyası alanında doçent olmak, toprak mikrobiyolojisi ve biyokimyası alanı ile ilgili çalışmaları
olmak.
116 Ziraat Fakültesi Toprak Bilimi ve Bitki Besleme Bitki Besleme 1 DR. ÖĞR. ÜYESİ 1 Lisans, yüksek lisans ve doktorasını Toprak Bilimi ve Bitki Besleme Bölümünde tamamlamış olmak, toprak verimliliği ve bitki besleme
konularında çalışmaları olmak.
117 Ziraat Fakültesi Zootekni Yemler ve Hayvan Besleme 5 DR. ÖĞR. ÜYESİ 1 Zootekni Bölümü Lisans mezunu olmak, Yemler ve Hayvan Besleme Anabilim Dalında doktora yapmış olmak, yemler ve hayvan besleme
konularında çalışmaları olmak.
118 Tıp Fakültesi Dahili Tıp Bilimleri Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları (Çocuk Nefrolojisi Bilim Dalı) 1 DR. ÖĞR. ÜYESİ 1 Çocuk Nefrolojisi yan dal uzmanı olmak, çocuk böbrek transplantasyonununda ve doku tipi alanında deneyimli olmak.
119 Tıp Fakültesi Dahili Tıp Bilimleri Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları (Çocuk Nörolojisi Bilim Dalı) 1 DR. ÖĞR. ÜYESİ 1 Çocuk Nöroloji yan dal uzmanı olmak ve hareket bozukluğu hastalıkları alanında deneyimli olmak.
120 Bergama Meslek Yüksekokulu El Sanatları Bölümü Eser Koruma Programı 1 DR. ÖĞR. ÜYESİ 1 Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü Lisans mezunu olmak, Eskiçağ tarihi konusunda doktora yapmış olmak ve bergama eskiçağ tarihine yönelik arkeolojik çalışmaları olmak.
121 Türk Dünyası Araştırmaları Enstitüsü Sosyal Ekonomik ve Siyasal İlişkiler ABD. 1 PROFESÖR 1 Türk – Rus ilişkileri ve güney kafkasya üzerine çalışmaları olmak, Rusça ders verme yeterliliğine sahip olmak. (*)
122 Türk Dünyası Araştırmaları Enstitüsü Sosyal Ekonomik ve Siyasal İlişkiler ABD. 5 DR. ÖĞR. ÜYESİ 1 Türk – Rumen ilişkileri ve göç – iskan konuları üzerine çalışmaları olmak.
123 Türk Dünyası Araştırmaları Enstitüsü Türk Dünyası ve Edebiyatı ABD. 1 DOÇENT 1 Çağdaş Türk Lehçeleri ve Edebiyatları alanında doçent olmak, balkan türkleri edebiyatları üzerine çalışmaları olmak.
124 Güneş Enerjisi Enstitüsü Enerji Teknolojisi 1 DOÇENT 1 Makine Mühendisliğinde doktora yapmış olmak ve Makine Mühendisliği Bilim alanında doçent olmak, kritik akışkan teknolojileri ile biyoyakıt üretim ve biyorafineri
alanlarında çalışmaları olmak.
125 Güneş Enerjisi Enstitüsü Enerji 1 DOÇENT 1 Makine Mühendisliğinde doktora yapmış olmak ve Makine Mühendisliği Bilim alanında doçent olmak, hidrojen, güneş enerjisi ve hibrid enerji sistemleri alanlarında
çalışmaları olmak.
126 Moda ve Tasarım Yüksekokulu Endüstriyel Tasarım Endüstriyel Tasarım 1 PROFESÖR 1 Tekstil Teknolojisi Anabilim Dalı’nda doçent olmak, Endüstriyel ürün tasarımı ve ürün geliştirilmesi ile antropometrik ölçüm sistemleri
alanlarında çalışmaları olmak.
127 Moda ve Tasarım Yüksekokulu Endüstriyel Tasarım Endüstriyel Tasarım 1 DR. ÖĞR. ÜYESİ 1 Endüstriyel ürün tasarımında kullanılan biomalzemeler, kompozit malzemeler, yüzey kaplamaları
alanında çalışmaları olmak.
128 Moda ve Tasarım Yüksekokulu Endüstriyel Tasarım Endüstriyel Tasarım 5 DR. ÖĞR. ÜYESİ 1 3 Boyutlu görselleştirme, fiziksel görünüm ve katmanlı endüstriyel ürün tasarımı ve malzeme modelleri
alanında çalışmaları olmak.
Ege Üniversitesi Rektörlüğünden;

Üniversitemizin aşağıda belirlenen birimlerine 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu ve Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliğinin ilgili maddelerine göre öğretim üyesi alınacaktır.

Adayların, 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48. maddesinde belirtilen şartları taşımaları gerekmektedir.
PROFESÖR kadrosuna müracaat edecek adaylar; başvurdukları birim, bölüm ve anabilim dalını belirten dilekçelerine, özgeçmiş, nüfus cüzdan fotokopisi, bir adet fotoğraf, askerlik belgesi, öğrenim belgeleri (lisans, yüksek lisans, doktora, doçentlik belgesi), yayın listesi, yabancı dil belgesi, bilimsel çalışma, eser ve yayınlarını içeren 6 adet PDF formatında hazırlanmış olan USB bellek ve 1 adet dosya ile Personel Daire Başkanlığına şahsen başvuracaklardır.

DOÇENT kadrosuna müracaat edecek adaylar; başvurdukları birim, bölüm ve anabilim dalını belirten dilekçelerine, özgeçmiş, nüfus cüzdan fotokopisi, bir adet fotoğraf, askerlik belgesi, öğrenim belgeleri (lisans, yüksek lisans, doktora, doçentlik belgesi) , yayın listesi, yabancı dil belgesi, bilimsel çalışma, eser ve yayınları içeren 4 adet PDF formatında USB bellek ve 1 adet dosya ile Personel Daire Başkanlığına şahsen başvuracaklardır.

DOKTOR ÖĞRETİM ÜYESİ kadrosuna müracaat edecek adaylar; başvurdukları birim, bölüm ve anabilim dalını belirten dilekçelerine, özgeçmiş, nüfus cüzdan fotokopisi, bir adet fotoğraf, askerlik belgesi, öğrenim belgeleri (lisans, yüksek lisans, doktora belgesi), yayın listesi, yabancı dil belgesi, bilimsel çalışma, eser ve yayınları içeren 4 adet PDF formatında USB bellek ve 1 adet dosya ile ilgili Fakülte Dekanlıklarına şahsen başvuracaklardır.

NOT:
1-Yabancı ülkelerden alınan diplomaların Üniversitelerarası Kurul tarafından denkliğinin onaylanmış olması şarttır.
2-Başvuru süresi ilanın Resmî Gazete’de yayımlandığı tarihten itibaren 15 gündür.
3-Herhangi bir kamu kuruluşunda çalışanların (daha önce çalışıp ayrılsalar dahi) çalıştığı kurumdan alacakları onaylı ayrıntılı hizmet belgesini vermeleri gerekmektedir.
4-Ege Üniversitesi Öğretim Üyesi Başvuru Koşullarına https://personeldb.ege.edu.tr/tr-1655/akademik_kadro_ve_tayin_isleri_-_ogretim_ elemani_basvuru_kosullari.html adresinden ulaşılabilir.
5-İlanımız “www.ege.edu.tr” adresinde yayınlanacaktır.
6-(*)Yabancı Dil ağırlıklı eğitim yapan birimlerimiz için Yükseköğretim Kurumlarında Yabancı Dil Öğretimi ve Yabancı Dille Öğretim Yapılmasında Uyulacak Esaslara İlişkin Yönetmelikteki genel şartları sağlamaları gerekmektedir.
7-İdare gerekli gördüğü taktirde “İlanın” her aşamasını iptal etme hakkına sahiptir.

 

 

İlan Takvimi;
• İlan Tarihi : 30.07.2021
• Son Başvuru Tarihi : 13 Ağustos 2021 (Mesai Bitimi)

NOT;

Bazı ilanlara günceleme gelebilir veya iptal edelebilir . Güncelenen veya iptal olan ilanları bize iletebilersiniz.

Daha kaliteli hizmet için görüş ve düşüncelerinizi iletiniz 

 

Haber takibi için 

Telegram gruba girmek için tıklayınız

Facebook İŞKUR VE KAMU İŞ İLANLARI grubuna girmek için tıklayınız

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL