TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 357.167
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 28.537
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 212
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 25.611
Genel Güncel SonDakika

EHLİYET ALACAKLARIN DİKKATİNE (Direksiyon sınavın da Yeni değişiklikler Yapıldı)

Ehliyet alacakların dikkatine , Ehliyet sınavında yeni değişikler geldi…  Peki sürücü kursları ne zaman yapılan değişiklikler nelerdir…Ayrıntılar haberimizde EHLİYET FİYAT LİSTESİ   Ehliyet alanlar için yeni değişiklikler geliyor. . Hürriyet..

EHLİYET ALACAKLARIN DİKKATİNE (Direksiyon sınavın da Yeni değişiklikler Yapıldı)

Ehliyet alacakların dikkatine , Ehliyet sınavında yeni değişikler geldi…  Peki sürücü kursları ne zaman yapılan değişiklikler nelerdir…Ayrıntılar haberimizde

EHLİYET FİYAT LİSTESİ

 

Ehliyet alanlar için yeni değişiklikler geliyor. .

Hürriyet ‘in aktardığı son dakika bilgisine göre sürücü kurslarının açılma tarihi ve yeni dönemde yapılacak değişiklikler netleşmeye başladı.

SÜRÜCÜ KURSLARI NE ZAMAN AÇILACAK?

Korona salgını sonrası kapatılan sürücü kurslarının yeniden açılması, normalleşme takvimi çalışmalarında gündeme geldi. Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay ‘ın başkanlığında toplanan kurul, normalleşme takvimi hakkında çalışmalarını hızlandırdı.  Edinilen bilgilere göre MEB ‘in 1 Haziran sonrası sürücü kurslarını da açmasını planladığı öğrenildi Açılacak kurslarda tedbirlerle eğitimler verilecek ve yeni dönemde değişiklikler yapılacak.

DİREKSİYON SINAVINDA DEĞİŞİKLİK

Edinilen son dakika bilgilerine göre , sürücü kurslarının uygulama sınavında daha önce sürücü adayı ve MEB tarafından gövrevlendirilen, denetmen olarak görev yapan 3 kişi vardı. Araçta toplam 4 kişi bulunuyor ve denetmenler, sürücünün performansına, direksiyon hakimiyetine , araç kullanma becerisine göre ona puan veriyordu.

Normalleşme çalışmaları kapsamında bu değişecek. Alınan bilgilere göre araç içinde bulunan denetmen sayısının azaltılması planlanıyor. Mevzuat da buna göre düzenlenecek.

SÜRÜCÜ BELGESİ NASIL ALINIYOR

Sürücü belgesi almak isteyenlerin öncelikle bir sürücü kursuna gitmesi gerekmektedir. Sürücü kursuna müracaat edip kayıt yaptıktan sonra eğitime tabi tutulacaksınız. Eğitim sonrası adaylar önce yazılı , daha sınra uygulamalı sınava girecek. Sınavda başarılı olanlar ehliyetini alabilecek.

 

DİĞER HABER VE İŞ İLANLARINDAN HABERDAR OLMAK İÇİN SOSYAL MEDYA HESAPLARINI TAKİP EDEBİLİRSİNİZ

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL