İş İlanları Genel Güncel

Erciyes Üniversitesi 31 Öğretim Üyesi Alımı Olacak

Erciyes Üniversitesi 31 Öğretim Üyesi Alımı Olacak  Erciyes Üniversitesi öğretim üyesi alım yapılacağını açıkladı. Peki Söz konusu olan alımı ilanına kimler başvuru yapabilecek? Ne zaman başvuru yapılacak? Kadro dağılımı nedir?..

Erciyes Üniversitesi 31 Öğretim Üyesi Alımı Olacak

Erciyes Üniversitesi 31 Öğretim Üyesi Alımı Olacak 

Erciyes Üniversitesi öğretim üyesi alım yapılacağını açıkladı. Peki Söz konusu olan alımı ilanına kimler başvuru yapabilecek? Ne zaman başvuru yapılacak? Kadro dağılımı nedir? Tüm detayları son kamu haber sitesinde sizlere aktarıyoruz.

 

Erciyes Üniversitesi Rektörlüğünden

Üniversitemizin aşağıda belirtilen birimlerine; 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48. maddesi, 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu ve bu kanuna dayalı olarak çıkartılan ilgili yönetmelik hükümleri ile Erciyes Üniversitesi Akademik Yükseltme ve Atama Ölçütleri doğrultusunda öğretim üyesi alınacaktır. Öğretim Üyeliğine başvuru süresi, ilanın Resmî Gazete’de yayımlandığı tarihten itibaren başlar 15. günün mesai saati bitiminde sona erer.
Not: 2547 sayılı Kanunun Ek 38. maddesi uyarınca belirlenen %20’lik kota kapsamında başvuru yapılabilecek Dr. Öğretim Üyesi kadrosu bulunmamaktadır.
İlan olunur.

 

İLAN
NO
BİRİMİ ABD / ASD /
PROGRAM
UNVAN DRC ADET İLAN ÖZEL ŞARTI
1001 DİŞ HEKİMLİĞİ
FAKÜLTESİ
PERİODONTOLOJİ PROF. 1 1 Periodontoloji Alanında Doçentlik Belgesine Sahip
Olmak.
1002 EDEBİYAT FAKÜLTESİ ESKİ TÜRK EDEBİYATI PROF. 1 1 Doçentliğini Eski Türk Edebiyatı Bilim Alanında Almış Olmak.Çağatayca ve Farsça ile ilgili
çalışmaları bulunmak.
1003 EDEBİYAT FAKÜLTESİ TÜRK İSLAM DÜŞÜNCE TARİHİ PROF. 1 1 Doçentliğini Felsefe Alanında Almış Olmak, Türk İslam DüşünceTarihi Alanında Çalışmaları Olmak.
1004 HAVACILIK VE UZAY BİLİMLERİ
FAKÜLTESİ
UÇAK MÜHENDİSLİĞİ PROF. 1 1 Doçentliğini Havacılık ve Uzay Mühendisliği Alanından Almış Olmak.
1005 İKTİSADİ VE İDARİ BİLİMLER
FAKÜLTESİ
İKTİSADİ GELİŞME
– ULUSLARARASI İKTİSAT
PROF. 1 1 Doçentliğini “Uluslararası İktisat” Bilim Alanında Almış Olmak.
1006 İKTİSADİ VE İDARİ BİLİMLER
FAKÜLTESİ
YÖNETİM VE ORGANİZASYON PROF. 1 1 Doçentliğini “Yönetim ve Strateji” Bilim Alanında Almış Olmak.
1007 MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİ MALZEME BİLİMİ PROF. 1 1 Doçentliğini Malzeme ve Metalurji Mühendisliği Alanında Almış Olmak. Lisans, Yüksek Lisans ve Doktora Derecelerinden En Az Birini Malzeme Mühendisliği Alanında Almış Olmak. Polimerik
Malzemeler Alanında Çalışmaları Olmak.
1008 MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİ MALZEME BİLİMİ PROF. 1 1 Lisans, Yüksek Lisans ve Doktora Derecelerinden En Az Birini Malzeme Bilimi ve Mühendisliği Alanında Almış Olmak. Nanomalzemeler Alanında
Çalışmaları Olmak.
1009 EDEBİYAT FAKÜLTESİ İNGİLİZ DİL BİLİMİ DOÇ. 1 1 Doçentliğini Dünya Dilleri ve Edebiyatları Bilim
Alanında AlmışOlmak.Ortaçağ İngiliz Edebiyatı Alanında Çalışmalar Yapmış Olmak.
1010 EDEBİYAT FAKÜLTESİ SİSTEMATİK FELSEFE VE
MANTIK
DOÇ. 1 1 Doçentliğini Felsefe Alanında Almış Olmak, Bilim Felsefesi ve Bilim Tarihi Alanlarında Çalışmaları
Olmak.
1011 HAVACILIK VE UZAY BİLİMLERİ
FAKÜLTESİ
HAVACILIK ELEKTRİK VE
ELEKTRONİĞİ
DOÇ. 1 1 Doçentliğini Elektrik-Elektronik Mühendisliği Alanında Almış Olmak.
1012 TIP FAKÜLTESİ GENEL CERRAHİ DOÇ. 1 1 Doçentliğini Genel Cerrahi Alanında Almış Olmak.
1013 TIP FAKÜLTESİ GÖĞÜS
CERRAHİSİ
DOÇ. 1 1 Doçentliğini Göğüs Cerrahisi Alanında Almış
Olmak.
1014 TIP FAKÜLTESİ KALP VE DAMAR
CERRAHİSİ
DOÇ. 1 1 Doçentliğini Kalp ve Damar Cerrahisi Alanında
Almış Olmak.
1015 TIP FAKÜLTESİ NÖROLOJİ DOÇ. 1 1 Doçentliğini Nöroloji Alanında Almış Olmak.
1016 TIP FAKÜLTESİ ORTOPEDİ VE
TRAVMATOLOJİ
DOÇ. 1 1 Doçentliğini Ortopedi ve Travmatoloji Alanında
Almış Olmak
1017 TIP FAKÜLTESİ TIBBİ
MİKROBİYOLOJİ
DOÇ. 1 1 Doçentliğini Tıbbi Mikrobiyoloji Alanında Almış
Olmak.
1018 VETERİNER FAKÜLTESİ VETERİNERLİK HİSTOLOJİ VE
EMBRİYOLOJİSİ
DOÇ. 1 1 Doçentliğini Veteriner Histoloji ve Embriyoloji Alanında Almış Olmak.
1019 EDEBİYAT FAKÜLTESİ TÜRKİYE CUMHURİYETİ TARİHİ DR. ÖĞR. ÜYESİ 3 1 Türkiye Cumhuriyeti Tarihi Ana Bilim Dalı veya Yakınçağ Tarihi Ana Bilim Dalında Doktorasını Tamamlamış Olmak, Rusya ve Kafkasya
Konularında Çalışmalar Yapmış Olmak.
1020 EĞİTİM FAKÜLTESİ İNGİLİZ DİLİ EĞİTİMİ DR. ÖĞR. ÜYESİ 1 1 Eğitimsel ve Uygulamalı Dilbilim Alanında Doktora Yapmış Olmak, İngilizce Öğretiminde Sınıf içi Etkileşim Analizi Konularında Çalışmaları
Bulunmak.
1021 HAVACILIK VE UZAY BİLİMLERİ
FAKÜLTESİ
UÇAK MÜHENDİSLİĞİ DR. ÖĞR.
ÜYESİ
1 1 Havacılık ve Uzay Mühendisliği, Uçak ve Uzay Mühendisliği veya Uçak Gövde Motor Bakım Ana
Bilim Dalında Doktora Yapmış Olmak.
1022 HUKUK FAKÜLTESİ GENEL KAMU HUKUKU DR. ÖĞR.
ÜYESİ
1 1 Kamu Hukuku Alanında Doktora Yapmış Olmak.İnsan Hakları Hukukunda Çalışmaları
Olmak.
1023 İLETİŞİM FAKÜLTESİ GENEL GAZETECİLİK DR. ÖĞR.
ÜYESİ
1 1 Yüksek Lisans ve Doktorasını Gazetecilik Anabilim Dalı’nda Yapmış Olmak.
1024 MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİ ULAŞTIRMA DR. ÖĞR.
ÜYESİ
1 1 İnşaat Mühendisliği Lisans Mezunu Olup Ulaştırma Alanında Doktorasını Yapmış Olmak.
Karayolu Bakımı Üzerine Çalışmış Olmak.
1025 SEYRANİ ZİRAAT FAKÜLTESİ BAHÇE BİTKİLERİ DR. ÖĞR. ÜYESİ 1 1 Bahçe Bitkileri Anabilim Dalında Yüksek Lisans ve Doktora Yapmış Olmak, Sebze ve Süs Bitkileri Yetiştirilmesi, Islahı ve Biyoteknolojisi Konularında
Çalışmaları Bulunmak.
1026 TIP FAKÜLTESİ ANESTEZİYOLOJİ VE REANİMASYON DR. ÖĞR.
ÜYESİ
1 2 Anesteziyoloji ve Reanimasyon Uzmanı Olmak.
1027 TIP FAKÜLTESİ ÇOCUK SAĞLIĞI VE HASTALIKLARI DR.
ÖĞR. ÜYESİ
1 1 “Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı” ve “Neonatoloji Uzmanı”Olmak.
1028 TIP FAKÜLTESİ İÇ HASTALIKLARI DR.
ÖĞR. ÜYESİ
1 1 “İç Hastalıkları Uzmanı” ve “Endokrinoloji ve Metabolizma Hastalıkları Uzmanı” Olmak.
1029 TIP FAKÜLTESİ İÇ HASTALIKLARI DR. ÖĞR.
ÜYESİ
1 1 İç Hastalıkları Uzmanı ve Yoğun Bakım Uzmanı Olmak.
1030 TIP FAKÜLTESİ TIP TARİHİ VE ETİK DR. ÖĞR.
ÜYESİ
1 1 Tıp Fakültesi Mezunu Olmak, “Tıp Tarihi ve Etik Uzmanı” Olmak veya “Aile Hekimliği Uzmanı”
Olmak.

 

BAŞVURU DETAYLARI

PROFESÖRLÜK KADROSU İÇİN
– Adayların ilan edilen profesörlük kadrosuna başvurabilmeleri için durumlarının Erciyes Üniversitesi’nde açık bulunan profesörlük kadrolarına başvurma, yükseltilme ve atanma konusunda Senato ilkelerinin ilgili maddelerinde belirtilen şartlara uygunluğunun ilgili komisyon tarafından kabulü zorunludur.
– 2547 sayılı Kanun’un 26. maddesinde belirtilen şartlara haiz olmak,
– Adayların, dilekçe, özgeçmiş ve yayın listesi ile noter veya resmi kurumlarca onaylanmış lisans, yüksek lisans, doktora veya tıpta uzmanlık belgesi veya sanatta yeterlik belgesi, doçentlik belgesi, yabancı dil belgesi, askerlik durum belgesi, nüfus cüzdanın tasdikli fotokopisi, herhangi bir adli sicil kaydı olmadığına dair resmi belge (e-Devlet üzerinden alınan belge) ve iki adet fotoğrafı kapsayan başvuru dosyası ile bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan 1 takım dosyayı fiziki olarak ve ayrıca bu dosyalardaki dokümanların tamamının PDF formatında CD veya Flash Belleğe aktarılıp, 6 (altı) adet olarak Üniversitemiz Rektörlüğüne teslim etmeleri gerekmektedir.
– 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu’nun 26. maddesi gereğince profesör adayları yayın listelerinde başlıca araştırma eserlerini belirteceklerdir. Yabancı dilde eğitim yapılan birimlerde YÖK tarafından kabul edilen merkezi yabancı dil sınavından en az 80 (seksen) puan almak veya eşdeğerliği kabul edilen bir sınavdan bu puan muadili bir puana sahip olmak, ilgili yabancı dil belgesini ibraz etmek.
– Başvuruda bulunan adayların yayın dosyalarının içerisine Üniversitemiz Akademik Yükseltme ve Atama Ölçütlerinde kullanılan puanlama tablolarına göre hazırlayacakları puanlama tablosu eklemeleri gerekmektedir.
DOÇENTLİK KADROSU İÇİN
– Adayların ilan edilen doçentlik kadrosuna başvurabilmeleri için durumlarının Erciyes Üniversitesi’nde açık bulunan doçentlik kadrolarına başvurma, yükseltilme ve atanma konusunda Senato ilkelerinin ilgili maddelerinde belirtilen şartlara uygunluğunun ilgili komisyon tarafından
kabulü zorunludur.
– 2547 sayılı Kanun’un 24. maddesinde belirtilen şartlara haiz olmak,
– Adayların, dilekçe, özgeçmiş ve yayın listesi ile noter veya resmi kurumlarca onaylanmış lisans, yüksek lisans, doktora veya tıpta uzmanlık belgesi veya sanatta yeterlik belgesi, doçentlik belgesi, yabancı dil belgesi, askerlik durum belgesi, nüfus cüzdanın tasdikli fotokopisi, herhangi bir adli sicil kaydı olmadığına dair resmi belge (e-Devlet üzerinden alınan belge) ve iki adet fotoğrafı kapsayan başvuru dosyası ile bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan 1 takım dosyayı fiziki olarak ve ayrıca bu dosyalardaki dokümanların tamamının PDF formatında CD veya Flash Belleğe aktarılıp, 4 (dört) adet olarak Üniversitemiz Rektörlüğüne teslim etmeleri gerekmektedir.
– Başvuruda bulunan adayların yayın dosyalarının içerisine Üniversitemiz Akademik Yükseltme ve Atama Ölçütlerinde kullanılan puanlama tablolarına göre hazırlayacakları puanlama tablosu eklemeleri gerekmektedir.
DOKTOR ÖĞRETİM ÜYESİ KADROSU İÇİN
– Adayların ilan edilen Dr. Öğretim Üyesi kadrosuna başvurabilmeleri için durumlarının Erciyes Üniversitesi’nde ilgili birimde açık bulunan Dr. Öğretim Üyesi kadrolarına başvurma, yükseltilme ve atanma konusunda Senato İlkelerinin ilgili maddelerinde belirtilen şartlara uygunluğunun ilgili komisyon tarafından kabulü zorunludur.
– 2547 sayılı Kanunun 23. maddesinde belirtilen şartlara haiz olmak.
– Adayların, dilekçe, özgeçmiş ve yayın listesi ile noter veya resmi kurumlarca onaylanmış lisans, yüksek lisans, doktora veya tıpta uzmanlık belgesi veya sanatta yeterlik belgesi, yabancı dil belgesi, askerlik durum belgesi, nüfus cüzdanın tasdikli fotokopisi, herhangi bir adli sicil kaydı olmadığına dair resmi belge (e-Devlet üzerinden alınan belge) ve iki adet fotoğrafı kapsayan başvuru dosyası ile bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan 1 takım dosyayı fiziki olarak ve ayrıca bu dosyalardaki dokümanların tamamının PDF formatında CD veya Flash Belleğe aktarılıp, 4 (dört) adet olarak Üniversitemiz ilgili akademik birimlerine teslim etmeleri gerekmektedir.
– Başvuruda bulunan adayların yayın dosyalarının içerisine Üniversitemiz Akademik Yükseltme ve Atama Ölçütlerinde kullanılan puanlama tablolarına göre hazırlayacakları puanlama tablosu eklemeleri gerekmektedir.
Not:
– Yükseköğretim Kurumları Yabancı Dil (YÖKDİL) veya YDS sınavından en az 65 (altmışbeş) puan ya da eşdeğeri kabul edilen bir dil sınavından en az 65 (altmışbeş) puanın muadili bir puan almış olmak ve Çalışma alanı bir yabancı dil olan bölümlerde çalışma alanı dışındaki başka bir dilde eşdeğeri kabul edilen merkezi bir yabancı dil sınavından en az 65 (altmış beş) puan veya muadili bir puan almış olmak şartı aranır.
İlanımız Üniversitemiz (www.erciyes.edu.tr) web sayfasının duyurular kısmında mevcut olup, Üniversitemiz web sitesinde yapılacak olan duyurular tebligat niteliğindedir.

 

 

Başvuru Tarihi : 21.05.2021
Son Başvuru Tarihi : 04.06.2021

 

 

*Daha kaliteli hizmet için görüş ve düşüncelerinizi iletiniz 

 

Haber takibi için 

Telegram gruba girmek için tıklayınız

Facebook Son Kamu Haber grubuna girmek için tıklayınız

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL