Erciyes Üniversitesi Sözleşmeli Personel Alacak

Erciyes Üniversitesi Sözleşmeli Personel Alacak
Yayınlama: 08.05.2022
48
A+
A-

Erciyes Üniversitesinde yapılan açıklamada, birimlerine kazandırılmak üzere, toplam 138 sözleşmeli personel alacağını duyurdu. Peki Söz konusu olan alım ilanına kimler başvuru yapabilecek? Ne zaman başvuru yapılacak? Kadro dağılımı nedir? Tüm detayları son kamu haber sitesinde sizlere aktarıyoruz.
 

 Alım Yapılacak Kontenjanlar ;

  • 68 Destek Personeli,
  • 22 Hasta Bakımı ve Temizliği,
  • 13 Büro Personeli,
  • 16 Sağlık Teknikeri,
  • 4 Aşçı,
  • 6 Diğer Sağlık Personeli,
  • 3 Laborant,
  • 4 Tekniker,
  • 2 Teknisyen,


 
 

Adaylardan Aranacak Şartlar Nelerdir?

Üniversite personel alımı için adaylardan genel olarak 657 sayılı devlet memurları kanunun 48. maddesindeki nitelikler aranacak. Bu yönde adaylardan, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek, Erkek adaylar içni askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi olmamak” şartları aranacaktır.
2020 yılında ÖSYM tarafından yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavından Lise için P94, Ön Lisans için P93 ve Lisans için p3 puan türünden puan almış olmak şartı aranacak. Öte yandan herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan yaşlı veya emekli aylığı almıyor.
 

Başvuru Süreci Başladı!

Başvurular e-Devlet Kapısı üzerinden “Erciyes Üniversitesi – Kariyer Kapısı Kamu İşe Alım” hizmeti veya “Kariyer Kapısı” https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr internet adresi üzerinden 26/04/2022 – 10/05/2022 (23.59) tarihleri arasında alınacaktır.
Başvuru Süreci: 26 Nisan – 10 Mayıs 2022
Başvuru Ekranı: https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr
İLANIN TAM METNİ
 
 BAŞVURULARIN DEĞERLENDİRİLMESİ VE SONUÇLARI:
1
. Üniversitemiz tarafından süresi içinde yapılan başvurular, belgelerin eksik olup olmadığı ve adayların belirlenen şartları taşıyıp taşımadıkları bakımından incelenecek olup, ilanda belirtilen başvuru şartlarını taşıyan adayların başvuruları kabul edilecektir.
2. Başvurusu kabul edilenlerden, yazılı ve/veya sözlü sınav yapılmaksızın, 2020 KPSS (B) grubunun ilgili puan türünde en yüksek puanlı adaydan başlamak üzere yapılacak sıralama esas alınmak suretiyle ilan edilen unvanların nitelik kodlu pozisyon adedi kadar asıl ve asıl aday sayısının 3 (Üç) katı kadar yedek aday belirlenecektir.
3. Belirlenen asıl ve yedek adaylara ait isim listesi ile asıl adayların işe başlamaları için gerekli belgeler, bu belgelerin teslim edileceği yer ve zaman, Erciyes Üniversitesi resmi internet sayfasında www.erciyes.edu.tr son başvuru tarihini takip eden bir (1) ay içerisinde yayımlanacak olup, sonuç ilanları tebliğ mahiyetinde olacağından ayrıca tebligat yapılmayacaktır.
 
 

NOT;
Bazı ilanlara güncelleme gelebilir veya iptal edilebilir.
Güncellenen veya iptal olan ilanları bize iletebilirsiniz.
Daha kaliteli hizmet için görüş ve düşüncelerinizi iletiniz.
 

Bizi Buralardan Takip Ediniz;

 

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.