Erdoğan’dan Yunanistan’a : Bir gece ansızın gelebiliriz

Erdoğan’dan Yunanistan’a : Bir gece ansızın gelebiliriz
Yayınlama: 03.09.2022
Düzenleme: 05.09.2022 09:14
87
A+
A-

Erdoğan, Samsun Çarşamba Havalimanı’nda TEKNOFEST 2022’de açıklamalarda bulundu.

Erdoğan açıklamasında “Türkiye’nin gerçeği de ihtiyacı da Teknofest kuşağıdır. Her kim, bu gençliğe bakıp ülkesinin ve milletinin aydınlık geleceğini değil de başka şeyler görüyorsa dönüp kendi zihnini, gönlünü sorgulasın”

“Biz siyasi, ekonomik, teknolojik, diplomatik, askeri, sosyal, kültürel her bakımdan güçlü olmak mecburiyetindeyiz. Aksi taktirde emin olun bizi Suriye’den de, Ukrayna’dan da, Bosna’dan da beter ederler” dedi.

YUNANİSTAN’A TEPKİ

“Kimin dost, kimin de karşımızda olduğunu iyi bilmemiz lazım” ifadelerini kullanan Erdoğan, şöyle devam etti: “Şu anda bu Amerika, Dedeağaç’a, Yunanistan’a silahları gönderiyor mu, uçakları gönderiyor mu? Oradan S-300’lerle bizi tehdide kalkışıyor mu? Ey Yunan, bak tarihe bak. Tarihe dön. Çok daha fazla ileri gidersen bunun bedeli ağır olur, ağır!”

“Yunanistan’a bizim tek cümlemiz var; İzmir’i unutma” diyerek devam eden Erdoğan, “Aynı Türkiye şimdi kimi alanlarda dünyanın en gelişmiş ülkelerinin de üzerine çıkan başarılarıyla kendini kabul ettiriyor. Adaları işgal etmeniz falan bizi bağlamaz, vakti saati geldiğinde gereğini yaparız. Hani diyoruz ya, bir gece ansızın gelebiliriz” dedi.

 

 

 

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.