Dünya Siyaset SonDakika

Fransa, koronavirüs salgınında dolayı sınırlarını kapatıyor

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron Koronavirüs ikinci dalgası etkisini başlaması endişesiyle hayatı durma noktasına getirdi iste Fransa’nin getirdiği yasaklar;     Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron: “İkinci dalga, sağlık sisteminde adeta bir..

Fransa, koronavirüs salgınında dolayı sınırlarını kapatıyor

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron Koronavirüs ikinci dalgası etkisini başlaması endişesiyle hayatı durma noktasına getirdi iste Fransa’nin getirdiği yasaklar;

 

 

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron: “İkinci dalga, sağlık sisteminde adeta bir şok etkisi yarattı. Salgın en kötü senaryolarda bile daha hızlı yayılıyor. Tüm şehirlerde alarm zilleri çalıyor. Yeni önlemleri daha zor şartlar altında devreye sokmak zorunda kaldık.”

“Salgına karşı sadece risk altındaki insanları (yaşlılar ve kronik rahatsızlığı olanlar) toplumdan izole etmek ve evde kalmalarını sağlamanın çözüm olmadığını fark ettik. Bu virüsün yayılımını durdurmuyor.”

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, 30 Ekim 2020 tarihinden itibaren ülke genelinde sokağa çıkma yasağı ilan ettiklerini açıkladı.

Ulkenin karantina altına alındığını açıkladı. Marketler ve Eczaneler haricinde tüm işletmelerin faaliyetleri durduruldu. Üniversiteler de tamamen kapatıldı. Yükseköğretimde uzaktan eğitim yapılacak.”

Fransa’da Liseler ve Üniversiteler koronavirüs salgını nedeniyle kapatıldı. İlköğretim seviyesinde ise hibrit eğitim altyapısı oluşacak şekilde eğitim faaliyetleri olacak.

“Eğer bu kararlar uygulanmazsa, birkaç ay içinde 400 bin kişi koronavirüs salgını nedeniyle hayatını kaybedecek.”

 

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron: “2 haftada 1 Epidemiyolojik (sayısal bazda veriler) durumu takip edip sizlere bilgi vereceğiz. Günlük vaka sayılarında 5000 ve üzeri bir azalma görüldüğü takdirde kademelendirilmiş olacak şekilde kısıtlamalar gevşeyecek.” Diye açıklamada bulundu.

Fransa, sınırlarını koronavirüs salgını nedeniyle kapattı.

 

> Türkiye’de kisitlanma veya yasaklarin gelmesini bekliyor musunuz?

YORUMLAR (10)

  1. Osman diyorki:

    Doğru haber paylaş yaptığınızı fark etim takip etmeye değer bir site başarılar dilerim

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL