Gümüşhane Üniversitesi 16 Öğretim Üyesi Alımı Olacak

Gümüşhane Üniversitesi 16 Öğretim Üyesi Alımı Olacak
Yayınlama: 04.05.2021
75
A+
A-

Gümüşhane Üniversitesi öğretim üyesi alım yapılacağını açıkladı. Peki Söz konusu olan alımı ilanına kimler başvuru yapabilecek? Ne zaman başvuru yapılacak? Kadro dağılımı nedir? Tüm detayları son kamu haber sitesinde sizlere aktarıyoruz.
 
 
 

İLAN
SIRA NO
FAKÜLTE-MYOBÖLÜMABD/PROGRAMUNVANDERECEADETŞARTLARI
1Sağlık Bilimleri FakültesiSosyal Hizmet BölümüSosyal Hizmet ABDProfesör11İlgili alanda çalışmalar yapmış olmak.
2Mühendislik ve Doğa Bilimleri FakültesiGıda Mühendisliği BölümüGıda Bilimi ABDProfesör11İlgili alanda çalışmalar yapmış olmak.
3Mühendislik ve Doğa
Bilimleri Fakültesi
Harita Mühendisliği
Bölümü
Kamu Ölçmeleri ABDProfesör11İlgili alanda çalışmalar yapmış olmak.
4İktisadi ve İdari Bilimler
Fakültesi
İktisat Bölümüİktisat Politikası ABDProfesör11İlgili alanda çalışmalar yapmış olmak.
5Sağlık Bilimleri FakültesiSosyal Hizmet BölümüSosyal Hizmet ABDDoçent11Alanında Doçentlik unvanı almış olmak
6Beden Eğitimi ve Spor
YO
Beden Eğitimi ve Spor
Bölümü
Beden Eğitimi ve Spor
ABD
Doçent11Alanında Doçentlik unvanı almış olmak
7İlahiyat FakültesiTemel İslam Bilimleri
Bölümü
Kelam ABDDoçent11Alanında Doçentlik unvanı almış olmak
8İlahiyat FakültesiTemel İslam Bilimleri
Bölümü
İslam Hukuku ABDDr. Öğr. Üyesi11Alanında Doktora yapmış olmak
9İktisadi ve İdari Bilimler FakültesiUluslararası İlişkiler BölümüUluslararası İlişkiler ABDDr. Öğr. Üyesi21Alanında Doktora yapmış olmak.
10İktisadi ve İdari Bilimler
Fakültesi
İnsan Kaynakları
Yönetimi Bölümü
İnsan Kaynakları
Yönetimi ABD
Dr. Öğr. Üyesi21İnsan Kaynakları Yönetimi veya Çalışma Ekonomisi ve
Endüstri İlişkileri Alanında Doktora yapmış olmak.
11Edebiyat FakültesiTarih BölümüYakınçağ Tarihi ABDDr. Öğr. Üyesi11Alanında Doktora yapmış olmak.
12Edebiyat FakültesiFelsefe BölümüBilim Tarihi ABDDr. Öğr. Üyesi21Alanında Doktora yapmış olmak.
13Edebiyat Fakültesiİngiliz Dili ve Edebiyatı
Bölümü
İngiliz Kültürü ve
Edebiyatı ABD
Dr. Öğr. Üyesi21Alanında Doktora yapmış olmak.
14İletişim FakültesiRadyo, Televizyon ve
Sinema Bölümü
İletişim Bilimleri ABDDr. Öğr. Üyesi21Alanında Doktora yapmış olmak.
15Uygulamalı Bilimler YOHavacılık Yönetimi
Bölümü
Havacılık Yönetimi ABDDr. Öğr. Üyesi21Alanında Doktora yapmış olmak.
16Sağlık Bilimleri FakültesiHemşirelik BölümüHemşirelik Esasları ABDDr. Öğr. Üyesi21Alanında Doktora yapmış olmak.

 

Gümüşhane Üniversitesi Rektörlüğünden:

Üniversitemizin aşağıda belirtilen birimlerine 2547 sayılı Kanunun ve Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliğinin ilgili maddeleri uyarınca  öğretim  üyesi  alınacaktır. Başvuracak  adayların  Üniversitemizin  web  sayfasında  yayınlanan  “Gümüşhane  Üniversitesi  Öğretim  Üyeliğine Yükseltilme, Atanma ve Yeniden Atanma Kriterleri Yönergesi”nde belirtilen kriterleri taşımaları gerekmektedir. Ayrıca adayların fakültelerin veya 4 yıllık yüksekokulların ilgili bölümlerinden mezun olmaları (Yurt dışından alınan diplomaların denkliğinin Yükseköğretim Kurulu’nca onaylanmış olması şarttır.), 657 sayılı Kanunun 48. maddesindeki genel ve özel şartları sağlamış olmaları gerekmektedir.
Profesör kadroları devamlı statüde olup, başvuracak adaylar (http://personel.gumushane.edu.tr/file/5649) adresinden temin edecekleri dilekçelerinde, başvurdukları anabilim dalını belirterek, ekinde 2 adet fotoğraf, nüfus cüzdan örneği, lisans, yüksek lisans, doktora mezuniyet belgeleri ve doçentlik sınavını başardığına  ilişkin  belgenin  onaylı  örnekleri  ile  özgeçmiş,  yayın  listesi  ve  yayınlardan  oluşan  dosyayı  6  takım  halinde  Personel  Daire  Başkanlığına vereceklerdir. (Herhangi bir kurumda çalışanlar bu hizmetlerini gösterir belgelerini eklemeleri gerekmektedir.)
Doçent kadroları devamlı statüde olup, başvuracak adaylar (http://personel.gumushane.edu.tr/file/5649) adresinden temin edecekleri dilekçelerinde, başvurdukları anabilim dalını belirterek, ekinde 2 adet fotoğraf, nüfus cüzdan örneği, lisans, yüksek lisans, doktora mezuniyet belgeleri ve doçentlik sınavını başardığına  ilişkin  belgenin  onaylı  örnekleri  ile  özgeçmiş,  yayın  listesi  ve  yayınlardan  oluşan  dosyayı  4  takım  halinde  Personel  Daire  Başkanlığına vereceklerdir. (Herhangi bir kurumda çalışanlar bu hizmetlerini gösterir belgelerini eklemeleri gerekmektedir.)
Doktor  Öğretim  Üyesi  kadrolarına  başvuracak  adaylar  (  http://www.gumushane.edu.tr/dosya/ogretim_uyesi_basvuru.doc)  2  adet  fotoğraf,  nüfus cüzdan  örneği,  diploma (lisans,  yüksek lisans,  doktora veya uzmanlık belgelerinin  onaylı  örnekleri  ) ile birlikte özgeçmiş,  yayın  listesi  ve  yayınlarından oluşan dosyalarını 4 takım halinde vereceklerdir.(Herhangi bir kurumda çalışanlar bu hizmetlerini gösterir belgelerini eklemeleri gerekmektedir.)
Başvurular Resmî Gazete’de ilan edildiği tarihten itibaren 18 gün süre içerisinde Doktor Öğretim Üyesi kadroları için ilgili birime doçent ve profesör kadroları için Personel Dairesi Başkanlığı’na yapılacaktır. Posta ile yapılan başvurularda postada meydana gelen gecikmeler dikkate alınmayacaktır.
Başvuruda bulunan adayların, başvurdukları kadro ile ilgili 2547 sayılı Kanunun ve Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliğinin ilgili maddeleri ile “Gümüşhane Üniversitesi Öğretim Üyeliğine Yükseltilme, Atanma ve Yeniden Atanma Kriterleri Yönergesi”nde aranan koşulları sağlamadığı sonradan tespit edilmesi halinde bu adayların ataması yapılmayacak ve başvuruları iptal edilecektir.
İlgililere duyurulur.
Not: Kadrolara başvuracak adaylar Gümüşhane Üniversitesi Öğretim Üyeliğine Yükseltilme,  Atanma ve Yeniden Atanma Yönergesindeki Atama Bilgi Formunu doldurmaları gerekmektedir.
 
 
 
 
 
*Daha kaliteli hizmet için görüş ve düşüncelerinizi iletiniz 
 

Haber takibi için 

Telegram gruba girmek için tıklayınız
Facebook Son Kamu Haber grubuna girmek için tıklayınız

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 2 Yorum
  1. Leyla Ersu dedi ki:

    haber için tşkler ama keşke sağlık alımları yazsaydınız umarım daha da dıkatli olursunuz

  2. Emre okun dedi ki:

    öğretim üyesi eksikliği ne çokmuş ya 🙂