Güncel İş İlanları

Gümüşhane Üniversitesi 16 Öğretim Üyesi Alımı Olacak

Gümüşhane Üniversitesi öğretim üyesi alım yapılacağını açıkladı. Peki Söz konusu olan alımı ilanına kimler başvuru yapabilecek? Ne zaman başvuru yapılacak? Kadro dağılımı nedir? Tüm detayları son kamu haber sitesinde sizlere..

Gümüşhane Üniversitesi 16 Öğretim Üyesi Alımı Olacak

Gümüşhane Üniversitesi öğretim üyesi alım yapılacağını açıkladı. Peki Söz konusu olan alımı ilanına kimler başvuru yapabilecek? Ne zaman başvuru yapılacak? Kadro dağılımı nedir? Tüm detayları son kamu haber sitesinde sizlere aktarıyoruz.

 

 

 

İLAN
SIRA NO
FAKÜLTE-MYO BÖLÜM ABD/PROGRAM UNVAN DERECE ADET ŞARTLARI
1 Sağlık Bilimleri Fakültesi Sosyal Hizmet Bölümü Sosyal Hizmet ABD Profesör 1 1 İlgili alanda çalışmalar yapmış olmak.
2 Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Gıda Mühendisliği Bölümü Gıda Bilimi ABD Profesör 1 1 İlgili alanda çalışmalar yapmış olmak.
3 Mühendislik ve Doğa
Bilimleri Fakültesi
Harita Mühendisliği
Bölümü
Kamu Ölçmeleri ABD Profesör 1 1 İlgili alanda çalışmalar yapmış olmak.
4 İktisadi ve İdari Bilimler
Fakültesi
İktisat Bölümü İktisat Politikası ABD Profesör 1 1 İlgili alanda çalışmalar yapmış olmak.
5 Sağlık Bilimleri Fakültesi Sosyal Hizmet Bölümü Sosyal Hizmet ABD Doçent 1 1 Alanında Doçentlik unvanı almış olmak
6 Beden Eğitimi ve Spor
YO
Beden Eğitimi ve Spor
Bölümü
Beden Eğitimi ve Spor
ABD
Doçent 1 1 Alanında Doçentlik unvanı almış olmak
7 İlahiyat Fakültesi Temel İslam Bilimleri
Bölümü
Kelam ABD Doçent 1 1 Alanında Doçentlik unvanı almış olmak
8 İlahiyat Fakültesi Temel İslam Bilimleri
Bölümü
İslam Hukuku ABD Dr. Öğr. Üyesi 1 1 Alanında Doktora yapmış olmak
9 İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümü Uluslararası İlişkiler ABD Dr. Öğr. Üyesi 2 1 Alanında Doktora yapmış olmak.
10 İktisadi ve İdari Bilimler
Fakültesi
İnsan Kaynakları
Yönetimi Bölümü
İnsan Kaynakları
Yönetimi ABD
Dr. Öğr. Üyesi 2 1 İnsan Kaynakları Yönetimi veya Çalışma Ekonomisi ve
Endüstri İlişkileri Alanında Doktora yapmış olmak.
11 Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü Yakınçağ Tarihi ABD Dr. Öğr. Üyesi 1 1 Alanında Doktora yapmış olmak.
12 Edebiyat Fakültesi Felsefe Bölümü Bilim Tarihi ABD Dr. Öğr. Üyesi 2 1 Alanında Doktora yapmış olmak.
13 Edebiyat Fakültesi İngiliz Dili ve Edebiyatı
Bölümü
İngiliz Kültürü ve
Edebiyatı ABD
Dr. Öğr. Üyesi 2 1 Alanında Doktora yapmış olmak.
14 İletişim Fakültesi Radyo, Televizyon ve
Sinema Bölümü
İletişim Bilimleri ABD Dr. Öğr. Üyesi 2 1 Alanında Doktora yapmış olmak.
15 Uygulamalı Bilimler YO Havacılık Yönetimi
Bölümü
Havacılık Yönetimi ABD Dr. Öğr. Üyesi 2 1 Alanında Doktora yapmış olmak.
16 Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Bölümü Hemşirelik Esasları ABD Dr. Öğr. Üyesi 2 1 Alanında Doktora yapmış olmak.

 

Gümüşhane Üniversitesi Rektörlüğünden:

Üniversitemizin aşağıda belirtilen birimlerine 2547 sayılı Kanunun ve Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliğinin ilgili maddeleri uyarınca  öğretim  üyesi  alınacaktır. Başvuracak  adayların  Üniversitemizin  web  sayfasında  yayınlanan  “Gümüşhane  Üniversitesi  Öğretim  Üyeliğine Yükseltilme, Atanma ve Yeniden Atanma Kriterleri Yönergesi”nde belirtilen kriterleri taşımaları gerekmektedir. Ayrıca adayların fakültelerin veya 4 yıllık yüksekokulların ilgili bölümlerinden mezun olmaları (Yurt dışından alınan diplomaların denkliğinin Yükseköğretim Kurulu’nca onaylanmış olması şarttır.), 657 sayılı Kanunun 48. maddesindeki genel ve özel şartları sağlamış olmaları gerekmektedir.

Profesör kadroları devamlı statüde olup, başvuracak adaylar (http://personel.gumushane.edu.tr/file/5649) adresinden temin edecekleri dilekçelerinde, başvurdukları anabilim dalını belirterek, ekinde 2 adet fotoğraf, nüfus cüzdan örneği, lisans, yüksek lisans, doktora mezuniyet belgeleri ve doçentlik sınavını başardığına  ilişkin  belgenin  onaylı  örnekleri  ile  özgeçmiş,  yayın  listesi  ve  yayınlardan  oluşan  dosyayı  6  takım  halinde  Personel  Daire  Başkanlığına vereceklerdir. (Herhangi bir kurumda çalışanlar bu hizmetlerini gösterir belgelerini eklemeleri gerekmektedir.)

Doçent kadroları devamlı statüde olup, başvuracak adaylar (http://personel.gumushane.edu.tr/file/5649) adresinden temin edecekleri dilekçelerinde, başvurdukları anabilim dalını belirterek, ekinde 2 adet fotoğraf, nüfus cüzdan örneği, lisans, yüksek lisans, doktora mezuniyet belgeleri ve doçentlik sınavını başardığına  ilişkin  belgenin  onaylı  örnekleri  ile  özgeçmiş,  yayın  listesi  ve  yayınlardan  oluşan  dosyayı  4  takım  halinde  Personel  Daire  Başkanlığına vereceklerdir. (Herhangi bir kurumda çalışanlar bu hizmetlerini gösterir belgelerini eklemeleri gerekmektedir.)

Doktor  Öğretim  Üyesi  kadrolarına  başvuracak  adaylar  (  http://www.gumushane.edu.tr/dosya/ogretim_uyesi_basvuru.doc)  2  adet  fotoğraf,  nüfus cüzdan  örneği,  diploma (lisans,  yüksek lisans,  doktora veya uzmanlık belgelerinin  onaylı  örnekleri  ) ile birlikte özgeçmiş,  yayın  listesi  ve  yayınlarından oluşan dosyalarını 4 takım halinde vereceklerdir.(Herhangi bir kurumda çalışanlar bu hizmetlerini gösterir belgelerini eklemeleri gerekmektedir.)

Başvurular Resmî Gazete’de ilan edildiği tarihten itibaren 18 gün süre içerisinde Doktor Öğretim Üyesi kadroları için ilgili birime doçent ve profesör kadroları için Personel Dairesi Başkanlığı’na yapılacaktır. Posta ile yapılan başvurularda postada meydana gelen gecikmeler dikkate alınmayacaktır.

Başvuruda bulunan adayların, başvurdukları kadro ile ilgili 2547 sayılı Kanunun ve Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliğinin ilgili maddeleri ile “Gümüşhane Üniversitesi Öğretim Üyeliğine Yükseltilme, Atanma ve Yeniden Atanma Kriterleri Yönergesi”nde aranan koşulları sağlamadığı sonradan tespit edilmesi halinde bu adayların ataması yapılmayacak ve başvuruları iptal edilecektir.

İlgililere duyurulur.

Not: Kadrolara başvuracak adaylar Gümüşhane Üniversitesi Öğretim Üyeliğine Yükseltilme,  Atanma ve Yeniden Atanma Yönergesindeki Atama Bilgi Formunu doldurmaları gerekmektedir.

 

 

 

 

 

*Daha kaliteli hizmet için görüş ve düşüncelerinizi iletiniz 

 

Haber takibi için 

Telegram gruba girmek için tıklayınız

Facebook Son Kamu Haber grubuna girmek için tıklayınız

YORUMLAR (2)

  1. Leyla Ersu diyorki:

    haber için tşkler ama keşke sağlık alımları yazsaydınız umarım daha da dıkatli olursunuz

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL