Hakkari Üniversitesi 24 Öğretim Üyesi Alımı Olacak

Hakkari Üniversitesi 24 Öğretim Üyesi Alımı Olacak
Yayınlama: 21.06.2021
14
A+
A-

Hakkari Üniversitesi 24 Öğretim Üyesi Alımı Olacak

Hakkari Üniversitesi Rektörlüğünden yapılan açıklamada üniversitenin birimlerine 24 öğretim üyesi alacağını duyurdu Peki Söz konusu olan alımı ilanına kimler başvuru yapabilecek? Ne zaman başvuru yapılacak? Kadro dağılımı nedir? Tüm detayları son kamu haber sitesinde sizlere aktarıyoruz.
 

Hakkari Üniversitesi Rektörlüğü:
       Üniversitemize 2547 Sayılı Yükseköğretim Kanunu’nun ilgili maddeleri gereğince aşağıda unvanı ve nitelikleri belirtilen kadrolara öğretim üyesi alınacaktır. İlgililerin;
       a) 657 Sayılı Kanun’un 48. maddesinde belirtilen şartları taşımaları,
       b) Adayların 2547 Sayılı Kanun’un 23 ve 24. maddesinde belirlenen asgari koşulları sağlamış olmaları,
       c) Yabancı Ülkelerden alınan Diplomaların Üniversitelerarası Kurulca Denkliğinin onaylanmış olması ve belgelendirilmesi gerekmektedir.
         Yukarıda belirtilen şartları taşıyan adayların;
        1)Doçent kadrosuna başvuracak adayların başvuru dilekçelerine; özgeçmişlerini, Doçentlik Belgesi ile bilimsel çalışma ve yayınlarını 4 (Dört) nüsha dosyayı ekleyerek CD ile beraber Rektörlük Personel Daire Başkanlığına başvurmaları gerekmektedir.
        2) Doktor Öğretim Üyesi kadrolarına başvuracak adayların anabilim dalı ve yabancı dillerini belirten dilekçelerine kısa özgeçmişlerini, doktora belgeleri ile bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan 4 (Dört) nüsha dosya ve CD ile beraber ilgili birimlere başvurmaları gerekmektedir.
        3) Başvurular, ilanın Resmi Gazetede yayımlandığı tarihten itibaren 15 (onbeş) gün içerisinde yapılacaktır.
İLAN EDİLEN ÖĞRETİM ÜYESİ KADROLARINA AİT BİLGİLER
BİRİM/BÖLÜM/ABD/PROGRAMKADRO ADEDİDERECEUNVANÖZEL ŞARTLAR
Eğitim Fakültesi                                         Matematik ve Fen Bilimleri Eğitimi Bölümü                                             Matematik Eğitimi ABD.11DoçentDoçentliğini Matematik ve Fen Bilimleri Eğitimi (Matematik Eğitimi) Alanında Almış Olmak.
Eğitim Fakültesi                                         Beden Eğitimi ve Spor Bölümü                                             Beden Eğitimi ve Spor ABD.13DoçentDoçentliğini Spor Bilimleri Temel Alanında Almış Olmak.
Mühendislik Fakültesi                                         Makine Mühendisliği Bölümü                                             Mekanik ABD.11DoçentDoçentliğini Makine Mühendisliğinde Almış Olmak.
 İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi                                         Sağlık Yönetimi Bölümü                                             Sağlık Yönetimi ABD.12DoçentDoçentliğini Pazarlama Alanında Almış Olmak.
Sağlık Bilimleri Fakültesi                                         Çocuk Gelişimi Bölümü                                             Çocuk Gelişimi ABD.13DoçentDoçentliğini Çocuk Gelişimi ve Eğitimi veya Çocuk Sağlığı ve Eğitimi Alanında Almış Olmak.
Eğitim Fakültesi                                         Özel Eğitim Bölümü                                             Zihin Engelliler Eğitimi ABD.13Doktor Öğretim ÜyesiÖzel Eğitim Alanında Doktora Yapmış Olmak. Öğrenme Güçlüğü ve Kaynaştırma Alanlarında Çalışmalar Yapmış Olmak.
Eğitim Fakültesi                                         Eğitim Bilimleri Bölümü                                             Eğitimde Ölçme ve Değerlendirme ABD.13Doktor Öğretim ÜyesiEğitimde Ölçme ve Değerlendirme Alanında Doktora Yapmış Olmak.
Eğitim Fakültesi                                         Temel Eğitim Bölümü                                             Okul Öncesi Eğitimi ABD.13Doktor Öğretim ÜyesiSınıf Öğretmenliği Alanında Doktora Yapmış Olmak.
Eğitim Fakültesi                                         Eğitim Bilimleri Bölümü                                             Öğretim Teknolojileri ABD.13Doktor Öğretim ÜyesiBilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Alanında Doktora Yapmış Olmak.
Eğitim Fakültesi                                         Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü                                             Müzik Eğitimi ABD.25Doktor Öğretim ÜyesiMüzik Eğitimi Alanında Doktora Yapmış Olmak.
Eğitim Fakültesi                                         Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü                                             Resim-İş Eğitimi ABD.15Doktor Öğretim ÜyesiSanat Tarihi Alanında Doktora Yapmış Olmak.
Mühendislik Fakültesi                                         İnşaat Mühendisliği Bölümü                                             Yapı ABD.12Doktor Öğretim ÜyesiYapı Mühendisliği Alanında Doktora Yapmış Olmak.
Çölemerik Meslek Yüksekokulu                                      Bilgisayar Teknolojileri Bölümü                                             Bilgisayar Programcılığı Pr.12Doktor Öğretim ÜyesiElektrik-Elektronik Mühendisliği Alanında Doktora Yapmış Olmak.
İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi                                         Sağlık Yönetimi Bölümü                                             Sağlık Yönetimi ABD.13Doktor Öğretim Üyesiİşletme Alanında Doktora Yapmış Olmak ve Stratejik Maliyet Konusunda Çalışmış Olmak.
Sağlık Bilimleri Fakültesi                                         Hemşirelik Bölümü                                             Hemşirelik ABD.25Doktor Öğretim ÜyesiHemşirelik Esasları veya Hemşirelikte Yönetim veya İç Hastalıkları Hemşireliği veya Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Hemrişeliği veya Doğum ve Kadın Hastalıkları Hemşireliği veya Cerrahi Hastalıkları / Ameliyathane Hemşireliği Alanlarının Herhangi Birinde Doktora Yapmış Olmak.
Sağlık Bilimleri Fakültesi                                         Beslenme ve Diyetetik Bölümü                                             Beslenme Bilimleri ABD.25Doktor Öğretim ÜyesiBeslenme ve Diyetetik Alanında Doktora Yapmış Olmak.
Sağlık Bilimleri Fakültesi                                         Beslenme ve Diyetetik Bölümü                                             Beslenme Bilimleri ABD.15Doktor Öğretim ÜyesiTıbbi Mikrobiyoloji Alanında Doktora Yapmış Olmak.
Sağlık Bilimleri Fakültesi                                         Çocuk Gelişimi Bölümü                                             Çocuk Gelişimi ABD.25Doktor Öğretim ÜyesiÇocuk Gelişimi ve Eğitimi veya Çocuk Sağlığı ve Eğitimi Alanında Doktora Yapmış Olmak.
Sağlık Bilimleri Fakültesi                                         Çocuk Gelişimi Bölümü                                             Çocuk Gelişimi ABD.15Doktor Öğretim ÜyesiÖzel Eğitim veya Eğitim Bilimleri veya Klinik Psikoloji Alanında Doktora Yapmış Olmak.
Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu                                         Tıbbi Hizmetler ve Teknikler Bölümü                                             Tıbbi Görüntüleme Teknikleri Pr.15Doktor Öğretim ÜyesiFizik Bölümü Lisans Mezunu Olup Kuantum Elektrodinamiği Alanında Doktora Yapmış Olmak

 
İlan Takvimi;
• İlan Tarihi : 18 Haziran 2021
• Son Başvuru Tarihi : 2 Temmuz 2021

  • İlanın yayım tarihi itibariyle Onbeş (15) gündür

 
NOT;
Bazı ilanlara günceleme gelebilir veya iptal edelebilir . Güncelenen veya iptal olan ilanları bize iletebilersiniz.
Daha kaliteli hizmet için görüş ve düşüncelerinizi iletiniz 
 

Haber takibi için 

Telegram gruba girmek için tıklayınız
Facebook İŞKUR VE KAMU İŞ İLANLARI grubuna girmek için tıklayınız

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.