Genel Güncel SonDakika

İçişleri Bakanlığı, sokağa çıkma kısıtlamasında istisna kapsamının art niyetli olanlara düzenleme

Koronavirüs tedbirleri kapsaminda var olan yasakları suistimal edenler hakkında  İçişleri Bakanlığı, sokağa çıkma kısıtlamasında istisna kapsamının art niyetli kullanılması üzerine valiliklere genelge gönderdi. Detaylar sonkamuhaber sitemizde ✓Genelgeye göre, sokağa çıkmanın..

İçişleri Bakanlığı, sokağa çıkma kısıtlamasında istisna kapsamının art niyetli olanlara düzenleme

Koronavirüs tedbirleri kapsaminda var olan yasakları suistimal edenler hakkında  İçişleri Bakanlığı, sokağa çıkma kısıtlamasında istisna kapsamının art niyetli kullanılması üzerine valiliklere genelge gönderdi.

Detaylar sonkamuhaber sitemizde

✓Genelgeye göre, sokağa çıkmanın kısıtlandığı gün ve saatlerde istisnanın kapsamı sadece muafiyet nedeni ile sınırlı olacak.

✓Sokağa çıkma kısıtlamasında, istisna kapsamındaki kişinin muafiyet durumu ile dışarıda bulunduğu zaman dilimi uyumlu olacak.

✓Sokağa çıkma kısıtlaması sırasında, istisna kapsamındaki kişi, muafiyeti nedeniyle ikametinden ayrıldığında rutin güzergahının dışına çıkamayacak.

✓Sokağa çıkma kısıtlaması denetimlerinde, muafiyet sebebi, zaman ve/veya güzergah uyumu bulunmaması halinde idari yaptırım uygulanacak.

 

Daha fazla haber için takipte kalın .

YORUMLAR (11)

  1. Doğan tosbah diyorki:

    Way way neler yapıyormuş ya millet neyse yasak gelmiş kendi güzergahindan gitmeyenler cezayı yiyecek

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL