Güncel Genel SonDakika

İhtiyaç Sahipleri GIDA ve PARA yardımı başvurusu

Vakıflar Genel Müdürlüğü resmi internet sayfasından bir açıklama yapıldı. Yapılan açıklamada ihtiyaç sahibi ailelere vefa yardım kolisi verileceği bildirildi. İçinde temel gıdaların olduğu koliler için başvuru formu yayımlandı. “Vakfiyelerde yer alan..

İhtiyaç Sahipleri GIDA ve PARA yardımı başvurusu

Vakıflar Genel Müdürlüğü resmi internet sayfasından bir açıklama yapıldı. Yapılan açıklamada ihtiyaç sahibi ailelere vefa yardım kolisi verileceği bildirildi. İçinde temel gıdaların olduğu koliler için başvuru formu yayımlandı. “Vakfiyelerde yer alan hayır şartlarının yerine getirilmesi amacıyla Genel Müdürlüğümüzce 81 il merkezinde kuru gıda yardımı verilmektedir.” ifadeleri ile yayımlanan açıklamada başvuruların başvuru formu ile birlikte şahsen ya da posta yolu ile yapılabileceğine yer verildi.

 

KOLİ’DE NELER BULUNMAKTADIR :

GM’nin ihtiyaç sahiplerine verdiği gıda kolisi şu şekilde:

“Kuru gıda yardım paketi 15 kalem gıda ürününden oluşmaktadır. 3 adet kuru gıda koli tipi bulunmaktadır: A tipi (14 kg) 1-2 kişilik aileler, B tipi (21,5 kg) 3-4 kişilik aileler ve C tipi (28,5 kg) 5 ve üzeri kişilik aileler için hazırlanmaktadır. Yurt geneline 81 il merkezinde her ay 20.315 aile adrese teslim şeklinde bu yardımdan yararlanmaktadır. Kuru gıda yardımından yararlananların ölümü, muhtaçlığının ortadan kalkması veya bakım altına alınması, bilgi verilmeksizin 3 defa paketin teslim alınmaması halinde hizmete son verilir.”

KİMLER YARDIMDAN FAYDALANABİLİR

 

1.    Sosyal güvencesi bulunmayan veya geliri net asgari ücret miktarından fazla olmayanlar.
2.    7/1976 tarihli ve 2022 sayılı 65 Yaşını Doldurmuş Muhtaç, Güçsüz ve Kimsesiz Türk Vatandaşlarına Aylık Bağlanması Hakkında Kanun gereğince aylık alanlar.

Yukarıdaki şartları taşıyanlar , başvuru formu ile birlikte VGM Bölge Müdürlüklerine müracaat edecek. Başvurular şahsen ya da posta yolu ile yapılabilecek.

VGM PARA VE YARDIM FORMU İÇİN TIKLA _

NOT :Başvuru formunun çıktısını alarak doldurun ve başvurunuzu şehrinizde bulunan Vakıflar İl Müdürlüğüne yapın.

 

 

 

 

 

 

*Daha kaliteli hizmet için görüş ve düşüncelerinizi iletiniz 

 

Haber takibi için 

Telegram gruba girmek için tıklayınız

Facebook Son Kamu Haber grubuna girmek için tıklayınız

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL