İlkokul ortaokul, lise ve üniversite öğrencilere 1.611 lira para verilecek

İlkokul ortaokul, lise ve üniversite öğrencilere 1.611 lira para verilecek
Yayınlama: 28.04.2023
Düzenleme: 28.04.2023 03:18
545
A+
A-

Yardım Destek ödemelerine ilişkin detayların belli oldu. Devlet tarafından destek ödemelerinin gerçekleştirildiği belirtilerek bu desteklerden birinin de SED ödemeleri olduğu açıklandı. Detaylar son kamu haber sitemizde.

 

Sosyal ve Ekonomik Destek (SED) kapsamında öğrencilerin eğitim giderlerinin karşılanması için 1.611 TL nakit yardım sağlandığı ödemelerin PTT aracılığı ile yapıldığı ifade edildi.

 

BAŞVURU AYRINTILARI

Öğrenci destek başvurusunda bulunmak isteyenler detayları merak ederken bu destek için e-Devlet üzerinden başvuru yapılması gerektiği bildirildi. https://www.turkiye.gov.tr/sosyal-guvenlik-egitim-ogretim-yardimi-talebi linkini tıklayarak e-Devlet üzerinden başvuru yapılabileceği belirtildi ve e-Devlete girip T.C. Kimlik numarası ve şifre ile giriş yaptıktan sonra Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’na yönlendirecek sayfaya erişim yapılması gerektiği vurgulandı.

Daha sonra ‘sosyal ve ekonomik destek hizmeti ön başvurusu‘ kısmına tıklanması gerektiği belirtilerek sağ üstte yer alan ‘yeni başvuru‘ kısmında çıkan form doldurup onaylandıktan sonra başvurunun tamamlandığı bildirildi.

 

AYIN 15’İNDEN SONRA YATACAK

Öğrenci yardımı 1611 TL başvurunuzu yapıp onaylandıktan sonra her ay paranızı size en yakın PTT şubesine TC kimlik kartınızla gidip ödemenizi alabileceğiniz belirtilerek öğrenci yardımı paralarının ayın 15’inden itibaren hesaplara geçtiği aktarıldı

 

 


Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.