İskenderun Teknik Üniversitesi Personel Alacak

İskenderun Teknik Üniversitesi Personel Alacak
Yayınlama: 24.04.2022
48
A+
A-

İskenderun Teknik Üniversitesi yapılan açıklamada birimlerine 21 sözleşmeli personel alacağını duyurdu. Peki Söz konusu olan alım ilanına kimler başvuru yapabilecek? Ne zaman başvuru yapılacak? Kadro dağılımı nedir? Tüm detayları son kamu haber sitesinde sizlere aktarıyoruz.
  
BAŞVURU TAKVİMİ, BAŞVURU ADRESİ VE İLETİŞİM BİLGİLERİ
1. Başvuru Takvimi

İlan Yayım Tarihi ve Başvuru Başlangıç Tarihi 11 Nisan 2022 Pazartesi
Son Başvuru Tarihi 25 Nisan 2022 Pazartesi
Ön Değerlendirme Sonuç İlan Tarihi 16 Mayıs 2022 Pazartesi
Nihai Değerlendirme Sonuç İlan Tarihi 03 Haziran 2022 Cuma
Yerleştirme Sonuçlarına İlişkin İtiraz Tarihleri 06 Haziran 2022 – 10 Haziran 2022
İtirazların Değerlendirilmesi 13 Haziran 2022 – 17 Haziran 2022
Sonuçların İlan Edileceği İnternet Sitesi www.iste.edu.tr
Üniversite zorunlu hallerde başvuru takviminde değişiklik yapma hakkını saklı tutar.
2. Başvuru Adresi ve İletişim Bilgileri
 Başvurular, ilanın Resmî Gazete’de yayımlandığı günü izleyen 15 (onbeş) gün içinde https://iste.edu.tr/pdb/belse-ve-formlar internet adresinde bulunan Başvuru Dilekçesi ve Sözleşmeli Personel Başvuru Formunu eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurularak fotoğraf yapıştırmak ve imzalamak suretiyle başvuruda istenen belgelerle birlikte 11 Nisan 2022 Pazartesi – 25 Nisan 2022 Pazartesi (dâhil) tarihleri arasında “İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) Rektörlüğü, Merkez Kampüsü Barbaros Hayrettin Gemi İnşaatı ve Denizcilik Fakültesi Binası Kat:3 Personel Daire Başkanlığı ” adresine olacak şekilde posta ile göndermeleri veya elden teslim etmeleri gerekmektedir. İlanda belirtilen süreler içinde yapılmayan başvurular, ilan şartlarına uygun olmayan başvurular, postadaki gecikmeler ve diğer sebeplerle eksik belge ibraz edenlerin başvuruları kabul edilmeyecektir. (Posta yoluyla yapılan başvurularda postanın en geç başvurunun son günü mesai bitimine (17:00) kadar İskenderun Teknik Üniversitesi Personel Daire Başkanlığına ulaşmış olması gerekmektedir.)
NOT: Ülkemizde de görülmekte olan COVID-19 pandemisi nedeniyle halk sağlığını korumak amacıyla; Başvurular Şahsen/Posta ile yapılacağından başvuru esnasında evrak kontrolü yapılmayacak olup, eksik belge ile başvuru yapılmamalıdır. (Postadaki gecikmelerden Üniversitemiz sorumlu değildir.)
Başvuru evrakları, başvuru süresi sonunda ilgili komisyonca incelenecektir.
 Adaylar başvuru süreciyle ilgili olarak Santral: 0.326 613 56 00 – 613 70 80 – 617 82 76 Dahili: 1204 – 1207 – 1209 telefon numaraları hattından yardım alabilecektir.
GENEL VE ÖZEL ŞARTLAR
1. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,
2. 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48 inci maddesinde belirtilen şartları taşımak zorunludur,
3. 7315 sayılı Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması Kanunu uyarınca yaptırılacak olan arşiv araştırması sonucu olumlu olmak,
4. Adayların KPSS P94 puanına sahip olmaları gerekmektedir.
BAŞVURUDA İSTENİLEN BELGELER
1. Eksiksiz, dijital olarak doldurulmuş ıslak imzalı Başvuru Dilekçesi (Yandaki linke tıklayarak ulaşabilirsiniz: https://iste.edu.tr/files/654 files 1649053078.docx veya https://iste.edu.tr/pdb/belge-ve-formlar linkten ulaşabilirsiniz)
2. Eksiksiz, dijital olarak doldurulmuş ıslak imzalı Sözleşmeli Personel Başvuru Formu (fotoğraflı), (Yandaki linke tıklayarak ulaşabilirsiniz:
https://iste.edu.tr/files/654 files 1649052350.docx veya https://iste.edu.tr/pdb/belge-ve-formlar linkten ulaşabilirsiniz)
3. 2020 KPSS Sonuç Belgesi, (ÖSYM web sayfası https://www.osym.gov.tr/ üzerinden alınacak okunaklı ve karekodlu belge)(Sorgulama kodu üzerinde silinti ve kazıntı olmayacaktır),
4. Son altı ay içerisinde çekilmiş 1 (bir) adet fotoğraf, (Başvuru formuna yapıştırılacaktır)
5. Adli Sicil Belgesi, (e-Devletten alınan karekodlu belgeler kabul edilir.)
6. Belge ve Sertifika istenilen pozisyonlar için ilgili belgenin aslı veya onaylı sureti (İlan son başvuru tarihinden sonra alınan sertifika ve belgeler geçerli sayılmayacaktır.),
7. Askerlik Durum Belgesi, (e-Devletten alınan kare kodlu belgeler kabul edilir.)
8. Nüfus Cüzdan Sureti, (e-Devletten alınan karekodlu belgeler kabul edilir.)
9. Yerleşim Yeri ve Diğer Adres Belgesi, (e-Devletten alınan karekodlu belgeler kabul edilir.)
10. Diploma veya Mezun Belgesi, (e-Devletten alınan karekodlu belgeler kabul edilir.)
11. Ehliyet istenilen pozisyon için sürücü belgesinin aslı ve fotokopisi, (D ve DE sınıfı sürücü belgesine sahip olmak. (Eski sürücü belgesi olarak E sınıfı))
12. İlgili pozisyonlara başvuran adaylar ayrıca, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu (KVKK) kapsamında Üniversitemizi web sayfasında bulunan “Aydınlatma Metni” ne, https://iste.edu.tr/kvkk/aydinlatma-metni linki üzerinden ulaşabilecek olup, aynı sayfadaki “Açık Rıza Beyanı” formunu imzalayarak başvuru dilekçesi ekinde Personel Daire Başkanlığına teslim etmeleri gerekmektedir.

DİĞER AÇIKLAMALAR VE ÖNEMLİ HUSUSLAR
1. Atanmaya hak kazanan adaylarla, hizmet sözleşmesi yapılacak olup, sözleşmede belirtilen şartları yerine getirmeyen adayların sözleşmeleri 1 (bir) ay içerisinde feshedilecektir.
2. “Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslar”ın “Yeniden Hizmete Alınma” başlıklı Ek 1 inci maddesinin (b) fıkrasına eklenen; “Sözleşmeli personelin, hizmet sözleşmesi esaslarına aykırı hareket etmesi nedeniyle kurumlarınca sözleşmesinin feshedilmesi veya sözleşme dönemi içinde sözleşmeyi tek taraflı feshetmesi halinde, fesih tarihinden itibaren bir yıl geçmedikçe kamu kurum ve kuruluşlarının sözleşmeli personel pozisyonlarında yeniden istihdam
edilemez.” hükmüne aykırı durumu tespit edilenler atanmaya hak kazansalar dahi atamaları yapılmayacaktır (Sözleşme imzalama aşamasında ilgili belgenin ibrazı istenecektir.)
3. Adayların herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almamaları gerekmektedir.
4. Sözleşme yapmaya hak kazanan adaylar sözleşmede belirtilen görev yerinde ikamet etmek zorundadır.
5. İdare ihtiyaca bağlı olarak eğitim öğretimin verildiği ilçelere kurum içi görevlendirme yapma hakkına sahiptir.
6. Yurtdışından alınmış diplomaların Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca denkliğinin onaylandığını gösterir belge başvuru formuna eklenecektir.
7. Destek personeli pozisyonlarına ait görev tanımlarındaki işler adayları bilgilendirmek amacıyla yazılmıştır. İdare iş ve işlemlerin değişkenliğine bağlı olarak yeni görevler ekleme hakkını saklı tutar.
8. İlana başvuru yapan adayların, başvuru tarihinin son günü (25 Nisan 2022) itibariyle; 18 yaşını tamamlamış ve 35 yaşından gün almamış olması gerekmektedir.
 
 
 
 

NOT;
Bazı ilanlara güncelleme gelebilir veya iptal edilebilir.
Güncellenen veya iptal olan ilanları bize iletebilirsiniz.
Daha kaliteli hizmet için görüş ve düşüncelerinizi iletiniz.
 

Bizi Buralardan Takip Ediniz;

 

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.