İŞKUR ; 25 Bin Temizlik ve Güvenlik Görevlisi Alımı başvurusu basladi

İŞKUR ; 25 Bin Temizlik ve Güvenlik Görevlisi Alımı başvurusu basladi
Yayınlama: 12.08.2020
41
A+
A-

İŞKUR ; Okullara Yaş Şartsız 25 Bin Temizlik ve Güvenlik Görevlisi Alımı başvurusu basladi

Okullara 25 bin güvenlik ve temizlik görevlisi alımı detaylar haberimizde

MEB, Türkiye genelinde okullarda çalıştırmak üzere 25 binden fazla personel alımı yapacağını açıkladı. Yaş, mezuniyet ve sınav şartı olmadan  TYP kapsamında yapılan personel alımında başvurular İŞKUR resmi internet adresi üzerinden yapiliyor.

İŞKUR , 28 şehirdeki okullarda çalıştırmak üzere 25 binden fazla personel alımı yapılacağı Sınavsız, yaş ve mezuniyet şartsız yapılacağini duyurdu
TYP Başvuru Ekranı12 Ağustos 2020 açıldı

ZİYA SELÇUK ‘TAN AÇIKLAMA

CHP’li Fethi Gürer ‘in TYP ‘lilere kadro için verdiği soru önergesine cevap geldi. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk tarafından verilen cevapta  geçtiğimiz eğitim öğretim döneminde TYP’de çalışmış personelin bu eğitim öğretim döneminde de (2020-2021) çalışması için tekrar talepte bulunacaklarını söyledi.

Bu kapsamda geçtiğimiz dönem TYP’de çalışmış, bu dönem de çalışmak isteyen fakat 3 ay kuralına takılan personeller yeniden başvurup başvuramayacakları önümüzdeki günlerde belli olacak.

BAŞVURU ŞARTLARI

TYP başvurusu yapacak adayların aşağıdaki şartları taşıması gerekmektedir:

1.Kuruma kayıtlı işsiz olmak,

2.18 yaşını tamamlamış olmak,

 3.Emekli malul aylığı almıyor olmak,

 4.Öğrenci olmamak (açıköğretim ve açık lise öğrencileri hariç),

2019 yılında yapılan düzenleme ile ‘’ADNKS’ye göre aynı adreste oturanların, programa başvuru yapılan tarih dikkate alınarak gelir getirici bir işte çalışma sonucu elde ettikleri toplam kazançlarının net asgari ücretin 1,5 katını aşması halinde söz konusu adreste oturan kişilerin TYP’ye katılamayacağı’’ yönünde düzenlemeler getirilmiştir

2017 yılında, TYP katılımcı seçiminde hakkaniyetin ve toplumsal huzurun sağlanması adına ‘’başvuru başlangıç tarihi aynı olan TYP’lere Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemine göre (ADNKS) aynı adreste ikamet eden kişilerden yalnızca birinin katılabileceği’’ yönünde düzenleme yapılmıştı.

HANGİ İLLERE BAŞVURU YAPABİLİR?

TYP iş başvuru ilanlarına baktığımızda aşağıdaki şehirlere personel alımı yapıldığı bildirildi:

– Malatya

– Antalya

– Düzce,

– Trabzon

– Aydın

– Sinop

– Muğla

– Burdur

– Sakarya

– Erzurum

– Edirne

– Osmaniye

– Çankırı

– Afyonkarahisar

– Ardahan

– Bursa

– Kahramanmaraş

– Artvin

– Kars

– Tunceli

– Amasya

– Manisa

– Batman

– Çanakkale

– Mersin

– Çorum

– Kilis

– Hakkari.

Bu illere yapılacak personel alımlarında adaylar güvenlik görevlisi ve temizlik, çevre düzenleme personeli kadrolarında istihdam edilecek.

TYP kapsamında yapılacak personel alımında adaylar 9 ay çalıştırılacak. Okullarda çalıştırılacak personellerin sigortaları devlet tarafından ödenir ve 9 ay boyunca adaylar asgari ücret tutarında maaş alacaktir.

BAŞVURULAR İNTERNETTEN BAŞLADI

TYP başvurusu yapacak adayların Türkiye İş Kurumu resmi internet adresi üzerinden müracaatını yapması gerekmektedir. Başvuru linki;

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.