İstanbul Arel Üniversitesi 67 Öğretim Görevlisi Alacak

İstanbul Arel Üniversitesi 67 Öğretim Görevlisi Alacak
Yayınlama: 15.10.2021
103
A+
A-

İstanbul Arel Üniversitesi 67 Öğretim Görevlisi Alacak

İstanbul Arel Üniversitesi Rektörlüğünden yapılan açıklamada üniversitenin birimlerine 55 öğretim üyesi alacağını duyurdu. Peki Söz konusu olan alımı ilanına kimler başvuru yapabilecek? Ne zaman başvuru yapılacak? Kadro dağılımı nedir? Tüm detayları son kamu haber sitesinde sizlere aktarıyoruz.
 

BİRİMİBÖLÜMKADRO UNVANIASGARİ ÖLÇÜTLER İLGİLİ ABD/ UZMANLIK ALANIARANAN NİTELİKLER
ProfesörDoçentDoktor Öğretim
Üyesi
Öğretim
Görevlisi
Araştırma
Görevlisi
Fen – Edebiyat FakültesiMütercim ve Tercümanlık (İng.)1AlmancaAlman Dili ve Edebiyatı, Almanca Dil Öğretimi, Mütercim ve Tercümanlık (Almanca) lisans mezunu olmak ve ilgili alanlarda yüksek lisansını yapmış olmak. Yabancı dil puanı: 85
Mütercim ve Tercümanlık (İng.)1İngilizceMütercim ve Tercümanlık (İngilizce) Lisans mezunu olmak, yüksek lisansını ve doktorasını ilgili alanda yapmış olmak. Yabancı dil puanı: 85
Fen – Edebiyat FakültesiMütercim ve Tercümanlık (İng.)1İspanyolcaİspanyol Dili ve Edebiyatı lisans mezunu olmak. İspanyol Dili ve Edebiyatında yüksek lisansını yapmış olmak. Yabancı dil puanı: 85
Türk Dili ve Edebiyatı1Türk Dili ve Edebiyatı Lisans mezunu olmak. Yüksek lisans ve doktorasını Yeni Türk Edebiyatı alanında yapmış olmak.
Sosyoloji1Genel Sosyoloji ve Metadoloji Anabilim Dalında Doktora yapmış ve Sosyoloji alanında doçentliğini almış olmak.
Moleküler Biyoloji ve Genetik1Kimya alanında doktora yapmış olmak. Yabancı dil puanı 85
Moleküler Biyoloji ve Genetik1Moleküler Biyoloji ve Genetik veya Biyoteknoloji, Tıbbi Biyoloji ve Tıbbi Genetik alanında lisans mezunu olmak ve aynı alanda doktora yapmış olmak. Yabancı dil puanı: 85
İktisadi ve İdari Bilimler FakültesiHavacılık Yönetimi2Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği, Havacılık, Havacılık Yönetimi, Havacılık ve Uzay Mühendisliği, Uçak Mühendisliği, Pilotaj alanlarından birinde doktorasını
almış olmak.
Uluslararası
İlişkiler
1Uluslararası İlişkiler alanından doçentliğini almış olmak. Yabancı Dil puanı 85
Yönetim Bilişim Sistemleri1Yönetim Bilişim Sistemleri, Enformatik, Bilgisayar Eğitimi, Bilgisayar Mühendisliği, Yazılım Mühendisliği, Bilişim Sistemleri Mühendisliği, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri, Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri, Bilgisayar Teknolojisi Yönetim Bilişim Sistemleri, Bilgisayar Bilimleri ve Mühendisliği alanlarından
birinde doktorasını yapmış olmak olmak.
Güzel Sanatlar FakültesiÇizgi Film ve Animasyon1Grafik Tasarımı, Görsel İletişim Tasarımı/İletişim Tasarımı, İç Mimarlık, Çizgi Film ve Animasyon, Dijital Oyun Tasarımı, Sinema ve Televizyon bölümlerinden birinden lisans mezunu olmak.
Grafik Tasarımı1Tekstil ve Moda Tasarımı alanında Sanatta Yeterlik yapmış olup, Tasarım alanında Doçentlik derecesine sahip olmak.
Mühendislik- Mimarlık FakültesiElektrik-Elektronik Mühendisliği Türkçe2Elektrik Mühendisliği, Elektronik Mühendisliği, Elektrik Elektronik Mühendisliği, Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği veya Kontrol Mühendisliği alanlarından birinde doktorasını tamamlamış olmak
Elektrik- Elektronik Mühendisliği Türkçe1Doçentliğini Elektrik-Elektronik Mühendisliğinde almış olmak.
Elektrik- Elektronik Mühendisliği İngilizce3Elektrik Mühendisliği, Elektronik Mühendisliği, Elektrik Elektronik Mühendisliği, Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği veya Kontrol Mühendisliği alanlarından birinde doktorasını tamamlamış olmak, yabancı dil şartını sağlamak. Yabancı dil puanı: 85
Endüstri Mühendisliği İngilizce1Yöneylem Anabilim Dalında Doçentliğini almış olmak. İngilizce dil şartını sağlamış olmak. Yabancı dil puanı: 85
1Endüstri Mühendisliği alanında doktorasını tamamlamış olmak, yabancı dil şartını sağlamak. Yabancı dil puanı: 85
Bilgisayar Mühendisliği Türkçe2Bilgisayar Mühendisliği, Bilişim Sistemleri Mühendisliği veya Yazılım Mühendisliği alanında doktorasını tamamlamış olmak.
1Bilgisayar Mühendisliği, Bilişim Sistemleri Mühendisliği veya Yazılım Mühendisliği alanında lisans yapmış olmak ve ilgili alanlarda yüksek lisans programına
başlamış olmak.
Mühendislik- Mimarlık FakültesiBilgisayar Mühendisliği İngilizce2Bilgisayar Mühendisliği, Bilişim Sistemleri Mühendisliği veya Yazılım Mühendisliği alanında doktorasını tamamlamış olmak, yabancı dil şartını sağlamak.
Yabancı dil puanı: 85
1Bilgisayar Mühendisliği, Bilişim Sistemleri Mühendisliği veya Yazılım Mühendisliği alanında lisans yapmış olmak ve ilgili alanlarda yüksek lisans programına
başlamış olmak.Yabancı dil puanı: 85
Biyomedikal Mühendisliği1Kimya Mühendisliği alanında lisans ve yüksek lisans yapmış olmak. Sınai Kimya alanından doçentliğini almış olmak.
Biyomedikal Mühendisliği1Biyokimya alanında lisans ve yüksek lisans yapmış olmak. Biyoteknoloji Anabilim Dalında doktora yapmış olmak.
İç Mimarlık2İç Mimarlık veya Mimarlık ile ilgili alanlarda doktora/sanatta yeterlik yapmış olmak.
İnşaat Mühendisliği1İnşaat Mühendisliği Yapı Anabilim Dalında doktorasını tamamlamış olmak.
İnşaat Mühendisliği1İnşaat Mühendisliği Hidrolik Anabilim Dalında doktorasını tamamlamış olmak.
Makine Mühendisliği1Doktorasını Makine Mühendiliği alanında yapmış olmak.
1Temel işlemler ve Termodinamik alanında doçentliğini almış olmak.
Tıp FakültesiFizyoloji Anabilim Dalı1Fizyoloji (Tıp) alanında uzmanlık ve doktora yapmış olmak.
Halk Sağlığı
Anabilim Dalı
1Tıp Fakültesi mezunu olmak. Halk Sağlığı (Tıp) alanında doktora yapmış olmak.
Biyofizik Anabilim
Dalı
1Biyofizik (Tıp) alanında doktora yapmış olmak.
Biyoistatistik Anabilim Dalı1Biyoistatistik alanında doktora yapmış olmak.
Genel Cerrahi
Anabilim Dalı
1Tiroid / GIS kanserleri ile obezite üzerine çalışmaları olmak. Acil Cerrahi konusunda deneyimli olmak.
Anatomi Anabilim
Dalı
1Anatomi (Tıp) alanında doktora yapmış olmak.
Sağlık Bilimleri FakültesiBeslenme ve Diyetetik1Doktorasını Mikrobiyoloji ve Klinik Mikrobiyoloji Anabilim Dalında yapmış olmak ve doçentliğini Gıda Bilimleri alanından almış olmak.
Çocuk Gelişimi1Çocuk Gelişimi ve Eğitimi veya Çocuk Sağlığı ve Eğitimi veya Çocuk Gelişimi alanlarında doktorasını almış olmak.
Fizyoterapi ve Rehabilitasyon1Tıp Fakültesi mezunu uzman doktor (Ortopedi ve Travmatoloji, Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon, Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon ) ya da Fizyoterapi ve Rehabilitasyon alanından doçentliğini almış olmak.
1Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon veya Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümünden lisans mezunu olmak. Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon veya Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Anabilim Dalında doktorasını yapmış olmak.
Hemşirelik1Hemşirelik Esasları, Hemşirelikte Yönetim, İç Hastalıkları Hemşireliği, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Hemşireliği, Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hemşireliği, Hemşirelikte Eğitim, Halk Sağlığı Hemşireliği veya Cerrahi Hastalıkları Hemşireliği alanlarından birinden doçentliğini almış olmak.
Sağlık Bilimleri FakültesiHemşirelik1Hemşirelik Esasları, Hemşirelikte Yönetim, İç Hastalıkları Hemşireliği, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Hemşireliği, Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hemşireliği, Hemşirelikte Eğitim, Halk Sağlığı Hemşireliği veya Cerrahi Hastalıkları Hemşireliği alanlarından birinden doktora almış olmak.
1Fakülte/Yüksekokulların “Hemşirelik” Bölümünden lisans mezunu olmak. Hemşirelik alanında yüksek lisans yapmış ya da yapıyor olmak.
Meslek YüksekokuluBilgisayar Destekli Tasarım ve Animasyon Programı2Bilgisayar Destekli Tasarım ve Animasyon, Bilgisayar veya Yazılım Mühendisliği, Görsel İletişim Tasarımı, Çizgi Film ve Animasyon, Grafik Tasarım, İletişim ve Tasarım alanlarından birinden tezli yüksek lisans mezunu olmak olmak. (ALES Puan Türü:
Sözel/Sayısal: 70)
Ağız ve Diş Sağlığı Programı1Diş Hekimliği Fakültesi mezunu olmak. (ALES Puan Türü Sayısal: 70)
Diş Protez Teknolojisi Programı1Protetik Diş Tedavisi Anabilim Dalında doçentliğini almış olmak.
1Diş Hekimliği Fakültesi mezunu olmak. (ALES Puan Türü Sayısal: 70)
Elektrik Programı1Elektrik Güç Mühendisliği, Elektrik Güç Üretimi ve Elektrik Donanımı, Elektrik İşleri Öğretmenliği, Elektrik Mühendisliği, Elektrik Öğretmenliği, Elektrik ve Elektronik Mühendisliği, Elektrik ve Malzeme Donanımı, Elektronik, Elektronik İşleri Öğretmenliği, Elektronik Mühendisliği, Elektronik Öğretmenliği bölümlerinden birinden lisans mezunu olup tezli yüksek lisans yapmış olmak. (ALES Puan Türü
Sayısal: 70)
Meslek YüksekokuluElektronik Teknolojisi Programı1Elektrik-Elektronik Mühendisliği, Elektronik Mühendisliği, Elektronik Eğitimi, Elektronik Bilgisayar Eğitimi, Elektronik Öğretmenliği, Elektronik ve Haberleşme Öğretmenliği, Mekatronik Mühendisliği, Mekatronik Öğretmenliği bölümlerinden birinden lisans mezunu olup tezli yüksek lisans yapmış olmak. (ALES Puan Türü Sayısal: 70)
Fizyoterapi Programı1“Fizyoterapi ve Rehabilitasyon” bölümünden lisans mezunu olup ‘’Fizyoterapi ve Rehabilitasyon’’ alanında tezli yüksek lisans yapmış olmak. Lisans eğitiminden sonra belgelendirmek kaydıyla en az 2 yıl Fizyoterapist olarak çalışmış olmak. (ALES Puan Türü Sayısal: 70)
Grafik Tasarımı Programı1Grafik, Grafik Sanatları, Grafik Tasarım bölümlerinden birinden lisans mezunu olup tezli yüksek lisans yapmış olmak. (ALES Puan Türü EA: 70)
Makine Programı1Makine Mühendisliği lisans mezunu olup, Makine Mühendisliği alanında tezli yüksek lisans yapmış olmak. (ALES Puan Türü Sayısal: 70)
İlk ve Acil Yardım Programı2Hemşirelik, Ebelik ya da Sağlık Eğitimi lisans mezunu olmak ve tezli yüksek lisans yapmış olmak veya İlk ve Acil Yardım ön lisans mezuniyeti sonrası lisans bitirmiş olmak ve tezli yüksek lisans yapmış olmak, sağlık alanında en az 2 yıl deneyimli olmak. (ALES Puan Türü Sayısal: 70)
Optisyenlik Programı1Fizik Bölümü, Fizik Mühendisliği, Optik ve Akustik Mühendisliği Bölümlerinden herhangi birinden lisans mezunu olmak ve alanında tezli yüksek lisans yapmış olmak veya herhangi bir lisans programından mezun olup Optisyenlik ön lisans diploması bulunmak ve tezli yüksek lisans yapmış olmak. (ALES Puan Türü Sayısal: 70)
Meslek YüksekokuluUçak Teknolojisi Programı1Uçak Elektrik ve Elektroniği, Elektrik-Elektronik, Uçak Gövde-Motor Bakım, Uçak Mühendisliği, Havacılık ve Uzay Mühendisliği, Uçak Bakım Onarım, Uçak ve Uzay Mühendisliği veya Makine Mühendisliği bölümlerinden birinden lisans mezunu olup tezli yüksek lisans yapmış olmak. (ALES Puan Türü Sayısal: 70)
Bilgisayar Programcılığı1Bilgisayar Mühendisliği, Bilgisayar Teknolojisi ve Bilişim Sistemleri, Bilgisayar ve Kontrol Öğretmenliği, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Öğretmenliği, Yazılım Mühendisliği, Bilgisayar ve Yazılım Mühendisliği, Yönetim ve Bilişim Sistemleri, Matematik ve Bilgisayar Bilimleri Bölümleri veya Bilişim Sistemleri Mühendisliği alanlarından birinden lisans mezunu olmak ve alanında tezli yüksek lisansı yapmış olmak. (ALES Puan Türü Sayısal: 70)
İnşaat Teknolojisi Programı1İnşaat Mühendisliği lisans mezunu olup, İnşaat Mühendisliği alanında tezli yüksek lisans yapmış olmak ve belgelendirmek kaydı ile alanında en az 5 yıl tecrübe sahibi olmak. (ALES Puan Türü Sayısal: 70)
Adalet Programı1Hukuk Fakültesi lisans mezunu olup, Özel Hukuk alanında tezli yüksek lisans yapmış olmak. (ALES Puan Türü EA: 70)
Adalet Programı1Hukuk Fakültesi lisans mezunu olup, Kamu Hukuku alanında tezli yüksek lisans yapmış olmak. (ALES Puan Türü EA: 70)
Tıbbi Laboratuvar Teknikleri Programı1Biyoloji, Tıbbi Biyolojik Bilimler, Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölümü lisans mezunu olmak. Alanında tezli yüksek lisans yapmış olmak. (ALES Puan Türü Sayısal: 70)

 

İstanbul Arel Üniversitesi Rektörlüğü:

Üniversitemizin aşağıda belirtilen Fakülte/Yüksekokul bölümlerine 2547 sayılı Kanun’un ilgili maddelerine göre öğretim elemanları alınacaktır. 2547 sayılı Kanunun ilgili maddeleri, “Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği” ve 09/11/2018 tarih ve 30590 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan “Öğretim Üyesi Dışındaki Öğretim Elemanı Kadrolarına Yapılacak Atamalarda Uygulanacak Merkezi Sınav ile Giriş Sınavlarına İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik” hükümleri uyarınca ve ilandaki “Aranan Nitelikler” başlığı altında yer alan koşulları sağlayan öğretim elemanlarından;
Profesör kadrolarına başvuracak adaylar; Başvuru dilekçelerine, YÖK formatında özgeçmişlerini, 1 adet fotoğraflarını, nüfus cüzdan suretlerini, onaylı öğrenim belgelerini (lisans, yüksek lisans, doktora, doçentlik belgesi) ve bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan 6 adet dosyayı ekleyerek İnsan Kaynakları Ofisine ileteceklerdir.
Doçent kadrolarına başvuracak adaylar; Başvuru dilekçelerine, YÖK formatında özgeçmişlerini, 1 adet fotoğraflarını, nüfus cüzdan suretlerini, onaylı öğrenim belgelerini (lisans, yüksek lisans, doktora, doçentlik) ve bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan 4 adet dosyayı ekleyerek İnsan Kaynakları Ofisine ileteceklerdir.
Doktor Öğretim Üyesi kadrolarına başvuracak adaylar; başvuru dilekçelerine (kadronun ilan edildiği fakülte/yüksekokula hitaben yazılacaktır), YÖK formatında özgeçmişlerini,1 adet fotoğraflarını, nüfus cüzdan suretlerini, onaylı öğrenim belgelerini (lisans, yüksek lisans, doktora) ve bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan 4 adet dosyayı ekleyerek aşağıda adresi belirtilen İnsan Kaynakları Ofisine ileteceklerdir.
Öğretim Görevlisi ve Araştırma Görevlisi kadrolarına başvuracak adaylar; Fakülte/Yüksekokula hitaben yazacakları dilekçelerine, istenen belgeleri ekleyerek aşağıda belirtilen adreslere teslim edeceklerdir.

Öğretim Görevlisi ve Araştırma Görevlisi Başvurularında İstenen Belgeler;

– Başvurdukları bölüm adı, ilan tarihi, yazışma adreslerini ve telefon numaralarını belirten dilekçe, (Dilekçeler başvuru yapılan Fakülte/Yüksekokul/Meslek Yüksekokulu Dekanlığına/Müdürlüğüne hitaben yazılacaktır)
– Özgeçmiş, (YÖK Formatında)
– ALES belgesi ilgili puan türünden 70 puan,
– Yabancı dil sınav belgesi Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen merkezi yabancı dil sınavından: Yabancı Dilde Eğitim Veren Programlara başvurularda 85 dil puanı. Diğer program başvurularında 50 puan,
– Onaylı lisans, yüksek lisans diplomalar, e-Devlet mezun belgesi ve varsa doktora öğrenci belgeleri,
– Onaylı lisans Transkripti,
– Nüfus cüzdanı fotokopisi,
– 1 Adet vesikalık fotoğraf,
– Varsa ilgili alanda bilimsel çalışmalarını kapsayan dosya.
Başvuruların Yapılacağı Adres ve İrtibat Telefon Numaraları
Adres : T.C. İstanbul Arel Üniversitesi Kemal Gözükara Yerleşkesi, “Türkoba Mah. Erguvan Sok. No: 26/K 34537 TepekentBüyükçekmece / İST/ İnsan Kaynakları Ofisi
Başvuru Yapılacak Birim : İnsan Kaynakları Ofisi
İrtibat Telefon Numaraları : 0850 850 27 35-1270-1223
Son başvuru tarihi ilanın yayın tarihinden itibaren 15 gündür. Müracaatlar elden veya posta yoluyla, yukarıda belirtilen ilgili adrese yapılacaktır.
Süresi içinde yapılmayan ve eksik evrakla yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.
İlana İlişkin Öğretim Görevlisi ve Araştırma Görevlisi Ön Değerlendirme, Sınav ve Sonuç Tarihlerine İlişkin Bilgilere Aşağıda Yer Verilmiştir:
ÖNEMLİ NOTLAR
– Yurtdışından alınan diplomaların Üniversitelerarası Kurul’ca denkliğinin onaylanmış olması gerekmektedir.
– Ön değerlendirme ve Değerlendirme aşamalarında lisans mezuniyet notunun hesaplanmasında kullanılacak 4’lük ve 5′ lik not sisteminin 100’lük not sistemine eşdeğerliliği Yükseköğretim Kurulu Kararıyla belirlenir.
İlan Başlama Tarihi : 04.10.2021
Son Başvuru Tarihi : 18.10.2021
Ön Değerlendirme İlan Tarihi : 22.10.2021 Cuma
Sınav Giriş Tarihi ve Saati (Fakülte / Yüksekokul) : 27.10.2021 Çarşamba
Sonuç Açıklama Tarihi : 01.11.2021 Pazartesi
Ön Değerlendirme ve Sınav Sonuçlarının Açıklanacağı web adresi : www.arel.edu.tr
NOT;
Bazı ilanlara güncelleme gelebilir veya iptal edilebilir . Güncellenen veya iptal olan ilanları bize iletebilirsiniz.
Daha kaliteli hizmet için görüş ve düşüncelerinizi iletiniz 
 

Haber takibi için 

Telegram gruba girmek için tıklayınız
Facebook İŞKUR VE KAMU İŞ İLANLARI grubuna girmek için tıklayınız

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.