İş İlanları Eğitim

İstanbul Aydın Üniversitesi 223 Öğretim Üyesi Alımı Olacak

İstanbul Aydın Üniversitesi 223 Öğretim Üyesi Alımı Olacak İstanbul Aydın Üniversitesi Rektörlüğünden yapılan açıklamada üniversitenin birimlerine 223 öğretim üyesi alacağını duyurdu Peki Söz konusu olan alımı ilanına kimler başvuru yapabilecek? Ne..

İstanbul Aydın Üniversitesi 223 Öğretim Üyesi Alımı Olacak

İstanbul Aydın Üniversitesi 223 Öğretim Üyesi Alımı Olacak

İstanbul Aydın Üniversitesi Rektörlüğünden yapılan açıklamada üniversitenin birimlerine 223 öğretim üyesi alacağını duyurdu Peki Söz konusu olan alımı ilanına kimler başvuru yapabilecek? Ne zaman başvuru yapılacak? Kadro dağılımı nedir? Tüm detayları son kamu haber sitesinde sizlere aktarıyoruz.

 

Fakültesi / Meslek
Yüksekokulu
Bölüm / Program Anabilim Dalı Kadro Unvanı Adet Aranan Nitelikler
Diş Hekimliği Fakültesi Klinik Bilimler Ortodonti Prof. Dr. 2 Doçentliğini Ortodonti alanında almış olmak.
Diş Hekimliği
Fakültesi
Klinik Bilimler Ortodonti Doç. Dr. 2 Doçentliğini Ortodonti alanında almış olmak.
Diş Hekimliği
Fakültesi
Klinik Bilimler Ağız Diş ve Çene Radyolojisi Prof. Dr. 2 Doçentliğini Ağız Diş ve Çene Radyolojisi alanında almış olmak.
Diş Hekimliği Fakültesi Klinik Bilimler Ağız Diş ve Çene Radyolojisi Doç. Dr. 2 Doçentliğini Ağız Diş ve Çene Radyolojisi alanında almış olmak.
Diş Hekimliği
Fakültesi
Klinik Bilimler Ağız Diş ve Çene Radyolojisi Dr. Öğr. Üyesi 1 Uzmanlığını/Doktorasını Ağız Diş ve Çene Radyolojisi alanında almış olmak.
Diş Hekimliği
Fakültesi
Klinik Bilimler Ağız Diş ve Çene Cerrahisi Prof. Dr. 1 Doçentliğini Ağız Diş ve Çene Cerrahisi alanında almış olmak.
Diş Hekimliği Fakültesi Klinik Bilimler Ağız Diş ve Çene Cerrahisi Doç. Dr. 1 Doçentliğini Ağız Diş ve Çene Cerrahisi alanında almış olmak.
Diş Hekimliği
Fakültesi
Klinik Bilimler Ağız Diş ve Çene Cerrahisi Dr. Öğr. Üyesi 1 Uzmanlığını/Doktorasını Ağız Diş ve Çene Cerrahisi alanında almış olmak.
Diş Hekimliği
Fakültesi
Klinik Bilimler Periodontoloji Doçent Dr. 2 Doçentliğini Periodontoloji alanında almış olmak.
Diş Hekimliği Fakültesi Klinik Bilimler Periodontoloji Dr. Öğr. Üyesi 1 Uzmanlığını/Doktorasını Periodontoloji alanında almış olmak.
Diş Hekimliği Fakültesi Klinik Bilimler Protetik Diş Tedavisi Doç. Dr. 1 Doçentliğini Protetik Diş Tedavisi alanında almış olmak.
Diş Hekimliği Fakültesi Klinik Bilimler Protetik Diş Tedavisi Dr. Öğr. Üyesi 1 Uzmanlığını/Doktorasını Protetik Diş Tedavisi alanında almış olmak.
Diş Hekimliği Fakültesi Klinik Bilimler Pedodonti Prof. Dr. 1 Doçentliğini Pedodonti alanında almış olmak.
Diş Hekimliği Fakültesi Klinik Bilimler Pedodonti Doç. Dr. 1 Doçentliğini Pedodonti alanında almış olmak.
Diş Hekimliği Fakültesi Klinik Bilimler Pedodonti Dr. Öğr. Üyesi 1 Uzmanlığını/Doktorasını Pedodonti alanında almış olmak.
Diş Hekimliği Fakültesi Klinik Bilimler Endodonti Prof. Dr. 2 Doçentliğini Endodonti alanında almış olmak.
Diş Hekimliği Fakültesi Klinik Bilimler Endodonti Doç. Dr. 1 Doçentliğini Endodonti alanında almış olmak.
Diş Hekimliği Fakültesi Klinik Bilimler Endodonti Dr. Öğr. Üyesi 1 Uzmanlığını/Doktorasını Endodonti alanında almış olmak.
Diş Hekimliği Fakültesi Klinik Bilimler Restoratif Diş Tedavisi Doç. Dr. 2 Doçentliğini Restoratif Diş Tedavisi alanında almış olmak.
Diş Hekimliği Fakültesi Klinik Bilimler Restoratif Diş Tedavisi Dr. Öğr. Üyesi 2 Uzmanlığını/Doktorasını Restoratif Diş Tedavisi alanında almış olmak.
Hukuk Fakültesi Kamu Hukuku İdare Hukuku Dr. Öğr. Üyesi 1 Doktorasını İdare Hukuku alanında almış olmak.
Eğitim Fakültesi Özel Eğitim / Özel Eğitim Öğretmenliği Özel Yetenekliler Eğitimi Prof. Dr. 1 Doçentliğini Özel Eğitim Öğretmenliği, Üstün Zekâlılar Öğretmenliği veya Zihin Engelliler Öğretmenliği alanlarından birinden almış olmak.
Eğitim Fakültesi Özel Eğitim / Özel Eğitim Öğretmenliği Özel Yetenekliler Eğitimi Dr. Öğr. Üyesi 2 Doktorasını Özel Eğitim Öğretmenliği, Üstün Zekâlılar Öğretmenliği veya Zihin Engelliler Öğretmenliği alanlarından birinde yapmış olmak.
Eğitim Fakültesi Temel Eğitim Okul Öncesi Eğitimi Doç. Dr. 1 Doçentliğini Okul Öncesi Öğretmenliği veya Çocuk Gelişimi alanlarından birinden almış olmak.
Eğitim Fakültesi Temel Eğitim Okul Öncesi Eğitimi Dr. Öğr. Üyesi 1 Doktorasını Okul Öncesi Öğretmenliği veya Çocuk Gelişimi alanlarından birinden almış olmak.
Eğitim Fakültesi Yabancı Diller Eğitimi İngiliz Dili Eğitimi Prof. Dr. 1 Doçentliğini İngiliz Dili ve Edebiyatı, İngilizce Öğretmenliği, Amerikan Dili ve Edebiyatı alanlarından birinden almış olmak. Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca kabul gören yabancı dil sınavından 85 veya üstü puan almış olmak.
Eğitim Fakültesi Yabancı Diller Eğitimi İngiliz Dili Eğitimi Doç. Dr. 1 Doçentliğini İngiliz Dili ve Edebiyatı, İngilizce Öğretmenliği, Amerikan Dili ve Edebiyatı alanlarından birinden almış olmak. Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca kabul gören yabancı dil sınavından 85 veya üstü puan almış olmak.
Eğitim Fakültesi Yabancı Diller Eğitimi İngiliz Dili Eğitimi Dr. Öğr. Üyesi 1 Doktorasını İngiliz Dili ve Edebiyatı, İngilizce Öğretmenliği, Amerikan Dili ve Edebiyatı alanlarından birinden almış olmak. Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca kabul gören yabancı dil sınavından 85 veya üstü puan almış olmak.
Eğitim Fakültesi Matematik ve Fen-Bilimleri Eğitimi Matematik Eğitimi Dr. Öğr. Üyesi 1 Doktorasını Matematik Eğitimi (İlköğretim Matematik Öğretmenliği) alanından almış olmak.
Fen-Edebiyat Fakültesi Psikoloji Uygulamalı Psikoloji Prof. Dr. 1 Doçentliğini Psikolojinin alt alanlarından birinden almış olmak.
Fen-Edebiyat Fakültesi Psikoloji Uygulamalı Psikoloji Prof. Dr. 1 Doçentliğini Psikiyatri (Erişkin Psikiyatri) alanında almış olmak.
Fen-Edebiyat Fakültesi Psikoloji Uygulamalı Psikoloji Doç. Dr. 1 Doçentliğini Psikolojinin alt alanlarından birinden almış olmak.
Fen-Edebiyat Fakültesi Psikoloji Klinik Psikoloji Dr. Öğr. Üyesi 2 Doktorasını Psikolojinin alt alanları ya da Psikoloji ile ilgili alanlardan birinde yapmış olmak.
Fen-Edebiyat Fakültesi Psikoloji Uygulamalı Psikoloji Dr. Öğr. Üyesi 2 Doktorasını Psikolojinin alt alanları ya da Psikoloji ile ilgili alanlardan birinde yapmış olmak.
Fen-Edebiyat Fakültesi İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümü İngiliz Dili ve Edebiyatı Prof. Dr. 1 Doçentliğini İngiliz Dili ve Edebiyatı alanında almış olmak. Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca kabul gören yabancı dil sınavından 85 veya üstü puan almış olmak.
Fen-Edebiyat Fakültesi İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümü İngiliz Dili ve Edebiyatı Doç. Dr. 1 Doçentliğini İngiliz Dili ve Edebiyatı alanında almış olmak. Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca kabul gören yabancı dil sınavından 85 veya üstü puan almış olmak.
Fen-Edebiyat Fakültesi İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümü İngiliz Dili ve Edebiyatı Dr. Öğr. Üyesi 3 Doktorasını İngiliz Dili ve Edebiyatı alanında almış olmak. Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca kabul gören yabancı dil sınavından 85 veya üstü puan almış olmak.
Güzel
Sanatlar Fakültesi
Çizgi Film ve Animasyon Çizgi Film ve
Animasyon Anasanat Dalı
Prof. Dr. 1 Doçentliğini Sinema alanında almış olmak.
Güzel
Sanatlar Fakültesi
Gastronomi ve Mutfak Sanatları Gastronomi ve Mutfak Sanatları Dr. Öğr. Üyesi 2 Doktorasını Gastronomi ve Mutfak Sanatları alanında yapmış olmak.
İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler (İngilizce) Siyaset Bilimi Prof. Dr. 1 Doktorasını Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler anabilim dallarının birinde almış olmak ve doçentliğini siyaset bilimi ile ilgili alanlarda almış olmak; Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca kabul gören yabancı dil sınavından 85 veya üstü puan
almış olmak.
İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler (İngilizce) Uluslararası İlişkiler Prof. Dr. 1 Doçentliğini Avrupa Birliği alanında almış olmak. Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca kabul gören yabancı dil sınavından 85 veya üstü puan almış
olmak.
İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler (İngilizce) Uluslararası ilişkiler Doç. Dr. 2 Doktorasını Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler anabilim dallarının birinde almış olmak ve doçentlik derecesini uluslararası ilişkiler ile ilgili alanlarda almış olmak; Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca kabul gören yabancı dil sınavından 85 veya üstü puan almış
olmak.
İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler (İngilizce) Uluslararası ilişkiler Dr. Öğr. Üyesi 5 Doktorasını Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler anabilim dallarının birinden almış olmak ve uluslararası ilişkiler alanında çalışmalar yapmış olmak; Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca kabul gören yabancı dil sınavından 85 veya üstü puan
almış olmak.
İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi Kamu Yönetimi Prof. Dr. 1 Doçentliğini Kamu Yönetimi ve/veya Siyaset Bilimi alanlarından birinde almış olmak kamu yönetimi alanında çalışmalar yapmış olmak; Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca kabul gören yabancı dil sınavından 85 veya üstü puan almış
olmak.
İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi Kamu Yönetimi Dr. Öğr. Üyesi 1 Doktorasını Kamu Yönetimi ve/veya Siyaset Bilimi alanlarından birinde almış olmak kamu yönetimi alanında çalışmalar yapmış olmak; Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca kabul gören yabancı dil sınavından 85 veya üstü puan almış
olmak.
İktisadi ve
İdari Bilimler Fakültesi
Kamu Yönetimi Kamu Yönetimi Dr. Öğr. Üyesi 1 Doktorasını Siyaset Bilimi ve Uluslararası
İlişkiler alanında yapmış olmak.
İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi Kamu Yönetimi Doç. Dr. 1 Doçentliğini Kamu Yönetimi ve/veya Siyaset Bilimi alanlarından birinde almış olmak kamu yönetimi alanında çalışmalar yapmış olmak; Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca kabul gören yabancı dil sınavından 85 veya üstü puan almış olmak.
İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme (İngilizce) Pazarlama Doç. Dr. 4 Doktorasını İşletme / İşletme Yönetimi / İşletme Mühendisliği anabilim dallarının birinden almış olmak; doçentlik derecesini pazarlama veya ilgili alanlarda almış olmak. Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca kabul gören yabancı dil sınavından 85 veya üstü puan almış olmak.
İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme (İngilizce) Pazarlama Prof. Dr. 1 Doçentliğini pazarlama alanı veya ilgili alanlarda almış olmak. Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca kabul gören yabancı dil sınavından 85 veya üstü puan almış olmak.
İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme (İngilizce) Yönetim ve Organizasyon Prof. Dr. 1 Doçentliğini İşletme / İşletme Yönetimi / İşletme Mühendisliği anabilim dalları ile ilgili alanlardan birinden almış olmak ve yönetim/organizasyon konusunda çalışmalar yapmış olmak. Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca kabul gören yabancı dil sınavından 85 veya üstü puan almış olmak.
İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme (İngilizce) Yönetim ve Organizasyon Doç. Dr 2 Doçentlik derecesini yönetim/organizasyon ile ilgili alan(lar)da almış olmak. Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca kabul gören yabancı dil sınavından 85 veya üstü puan almış olmak.
İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme (İngilizce) Yönetim ve Organizasyon Dr. Öğr. Üyesi 9 Doktorasını İşletme / İşletme Yönetimi / İşletme Mühendisliği anabilim dallarının birinden almış olmak ve yönetim/organizasyon konusunda çalışmalar yapmış olmak. Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca kabul gören yabancı dil sınavından 85 veya üstü puan almış olmak.
İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme (İngilizce) Pazarlama Dr. Öğr. Üyesi 9 Doktorasını İşletme / İşletme Yönetimi / İşletme Mühendisliği anabilim dallarının birinden almış olmak ve pazarlama alanında çalışmalar yapmış olmak.
Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca kabul gören yabancı dil sınavından 85
veya üstü puan almış olmak.
İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme (İngilizce) Sayısal Yöntemler Dr. Öğr. Üyesi 1 Doktorasını İşletme / İşletme Yönetimi / İşletme Mühendisliği anabilim dallarının birinden almış olmak. Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca kabul gören yabancı dil sınavından 85 veya üstü puan
almış olmak.
İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Ekonomi ve Finans Ekonomi ve Finans Dr. Öğr. Üyesi 2 Doktorasını ekonomi veya iktisat anabilim dallarından birisinde almış olmak; Ekonomi politikası konusunda çalışmalarda bulunmak Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca kabul gören yabancı dil sınavından 85 veya üstü puan
almış olmak
İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Uluslararası Ticaret (İngilizce) Uluslararası Ticaret Prof. Dr. 1 Doçentliğini İktisat, Ekonomi, Uluslararası Ticaret veya Finans ile ilgili alanlarından birinden almış olmak. Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca kabul gören yabancı dil sınavından 85 veya üstü puan almış olmak.
İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Uluslararası Ticaret (İngilizce) Uluslararası Ticaret Doç. Dr. 1 Doçentliğini İktisat, Ekonomi, Uluslararası Ticaret veya Finans ile ilgili alanlarından birinden almış olmak. Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca kabul gören yabancı dil sınavından 85 veya üstü puan
almış olmak.
İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Uluslararası Ticaret (İngilizce) Uluslararası Ticaret Dr. Öğr. Üyesi 2 Doktorasını ekonomi, finans, iktisat, uluslararası iktisat/ekonomi anabilim dallarından birisinde almış olmak; uluslararası ticaret/ekonomi konusunda çalışmalarda bulunmak; Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca kabul gören yabancı dil sınavından 85 veya üstü puan
almış olmak.
İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Havacılık Yönetimi (İngilizce) Havacılık Yönetimi Prof. Dr. 1 Doçentliğini Havacılık Yönetimi, İşletme / İşletme Yönetimi / İşletme Mühendisliği, Ekonomi, Finans, İktisat, Uluslararası İktisat/Ekonomi anabilim dalları ile ilgili alanlardan birinden almış olmak, Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca kabul gören yabancı dil sınavından 85
veya üstü puan almış olmak.
İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Havacılık Yönetimi (İngilizce) Havacılık Yönetimi Doç. Dr. 1 Doçentliğini Havacılık Yönetimi, İşletme / İşletme Yönetimi / İşletme Mühendisliği, Ekonomi, Finans, İktisat, Uluslararası İktisat/Ekonomi anabilim dalları ile ilgili alanlardan birinden almış olmak Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca kabul gören yabancı dil sınavından 85
veya üstü puan almış olmak.
İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Havacılık Yönetimi (İngilizce) Havacılık Yönetimi Dr. Öğr. Üyesi 3 Doktorasını Havacılık Yönetimi İşletme / İşletme Yönetimi / İşletme Mühendisliği, ekonomi, finans, iktisat, uluslararası iktisat/ekonomi anabilim birinden almış olmak, Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca kabul gören yabancı dil sınavından 85 veya üstü puan almış olmak.
İletişim
Fakültesi
Gazetecilik Genel Gazetecilik Dr. Öğr. Üyesi 1 Yüksek Lisans ve Doktorasını Genel Gazetecilik alanında yapmış olmak.
İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Halkla İlişkiler ve Tanıtım Dr. Öğr. Üyesi 1 Yüksek Lisansını Reklamcılık alanında, Doktorasını Halkla İlişkiler ve Tanıtım
alanında yapmış olmak.
İletişim Fakültesi Görsel İletişim Tasarımı Görsel İletişim Tasarımı Dr. Öğr. Üyesi 1 Doktorasını Görsel İletişim Tasarımı alanında yapmış olmak.
İletişim Fakültesi Radyo, Televizyon ve
Sinema
Sinema Dr. Öğr. Üyesi 1 Doktorasını Radyo, Televizyon ve Sinema alanında yapmış olmak.
İletişim
Fakültesi
Reklamcılık Reklamcılık Dr. Öğr. Üyesi 1 Doktorasını Reklamcılık alanında yapmış olmak.
İletişim Fakültesi Televizyon Haberciliği ve Programcılığı Televizyon Haberciliği Dr. Öğr. Üyesi 1 Doktorasını Televizyon Haberciliği ve Programcılığı alanında yapmış olmak.
İletişim
Fakültesi
Yeni Medya ve
İletişim
Yeni Medya ve
İletişim
Dr. Öğr.
Üyesi
1 Doktorasını Yeni Medya ve İletişim alanında yapmış olmak.
Mimarlık ve Tasarım
Fakültesi
Mimarlık Mimarlık Prof. Dr. 3 Doçentliğini Mimarlık alanında almış olmak.
Mimarlık ve Tasarım Fakültesi Mimarlık Mimarlık Doç. Dr. 3 Doçentliğini Mimarlık alanında almış olmak.
Mimarlık ve Tasarım
Fakültesi
Mimarlık Mimarlık Dr. Öğr. Üyesi 4 Doktorasını Mimarlık alanında yapmış olmak.
Mimarlık ve Tasarım
Fakültesi
İç Mimarlık İç Mimarlık Prof. Dr. 2 Doçentliğini İç Mimarlık veya Mimarlık alanlarının birinden almış olmak.
Mimarlık ve Tasarım Fakültesi İç Mimarlık İç Mimarlık Doç. Dr. 2 Doçentliğini İç Mimarlık veya Mimarlık alanlarının birinden almış olmak.
Mimarlık ve Tasarım Fakültesi İç Mimarlık İç Mimarlık Dr. Öğr. Üyesi 2 Doktora veya Sanatta Yeterliliğini İç Mimarlık veya Mimarlık alanlarından birinde yapmış olmak.
Mimarlık ve Tasarım Fakültesi Endüstriyel Tasarım Bölümü Endüstri Ürünleri Tasarımı Anabilim Dalı Prof. Dr. 1 Doçentliğini Endüstri Ürünleri Tasarımı, Mimarlık veya İç Mimarlık alanlarının birinden almış olmak.
Mimarlık ve Tasarım Fakültesi Endüstriyel Tasarım Bölümü Endüstri Ürünleri Tasarımı Anabilim Dalı Doç. Dr. 1 Doçentliğini Endüstri Ürünleri Tasarımı, Mimarlık veya İç Mimarlık alanlarının birinden almış olmak.
Mimarlık ve Tasarım Fakültesi Endüstriyel Tasarım Bölümü Endüstri Ürünleri Tasarımı Anabilim Dalı Dr. Öğr. Üyesi 1 Doktora veya Sanatta Yeterliliğini Endüstri Ürünleri Tasarımı, Mimarlık veya İç Mimarlık alanlarının birinden almış olmak.
Mühendislik Fakültesi Bilgisayar Mühendisliği (İngilizce) Bilgisayar Bilimleri Prof. Dr. 1 Doçentliğini Bilgisayar Mühendisliği, Yazılım Mühendisliği, Elektrik-Elektronik Mühendisliği alanlarından birinden almış olmak. Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca kabul gören yabancı dil sınavından 85 veya üstü puan almış olmak.
Mühendislik Fakültesi Bilgisayar Mühendisliği (İngilizce) Bilgisayar Yazılımı Doç. Dr. 2 Doçentliğini Bilgisayar Mühendisliği, Yazılım Mühendisliği, Elektrik-Elektronik Mühendisliği alanlarından birinden almış olmak. Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca kabul gören yabancı dil sınavından 85 veya üstü puan almış olmak.
Mühendislik Fakültesi Bilgisayar Mühendisliği (İngilizce) Bilgisayar Yazılımı Dr. Öğr. Üyesi 3 Doktorasını Bilgisayar Mühendisliği, Yazılım Mühendisliği, Elektrik-Elektronik Mühendisliği alanlarından birinden almış olmak. Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca kabul gören yabancı dil sınavından 85 veya üstü puan almış olmak.
Mühendislik Fakültesi Elektrik- Elektronik Mühendisliği (İngilizce) Telekomünikasyon Prof. Dr. 1 Doçentliğini Bilgisayar Mühendisliği, Yazılım Mühendisliği, Elektrik-Elektronik Mühendisliği alanlarından birinden almış olmak Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca kabul gören yabancı dil sınavından 85 veya üstü puan almış olmak.
Mühendislik Fakültesi Elektrik- Elektronik Mühendisliği (İngilizce) Telekomünikasyon Doç. Dr. 1 Doçentliğini Bilgisayar Mühendisliği, Yazılım Mühendisliği, Elektrik-Elektronik Mühendisliği alanlarından birinden almış olmak Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca kabul gören yabancı dil sınavından 85 veya üstü puan almış
olmak.
Mühendislik Fakültesi Elektrik- Elektronik Mühendisliği (İngilizce) Telekomünikasyon Dr. Öğr. Üyesi 1 Doktorasını Bilgisayar Mühendisliği, Yazılım Mühendisliği, Elektrik-Elektronik Mühendisliği alanlarından birinden almış olmak Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca kabul gören yabancı dil sınavından 85 veya üstü puan almış
olmak
Mühendislik Fakültesi Elektrik- Elektronik Mühendisliği (İngilizce) Elektromanyetik Alanlar ve Mikrodalga Tekniği Prof. Dr. 1 Doçentliğini Bilgisayar Mühendisliği, Yazılım Mühendisliği, Elektrik-Elektronik Mühendisliği alanlarından birinden almış olmak Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca kabul gören yabancı dil sınavından 85 veya üstü puan almış
olmak
Mühendislik Fakültesi Elektrik- Elektronik Mühendisliği (İngilizce) Elektromanyetik Alanlar ve Mikrodalga Tekniği Doç. Dr. 1 Doçentliğini Bilgisayar Mühendisliği, Yazılım Mühendisliği, Elektrik-Elektronik Mühendisliği alanlarından birinden almış olmak Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca kabul gören yabancı dil sınavından 85 veya üstü puan almış
olmak
Mühendislik Fakültesi Elektrik- Elektronik Mühendisliği (İngilizce) Elektromanyetik Alanlar ve Mikrodalga Tekniği Dr. Öğr. Üyesi 2 Doktorasını Bilgisayar Mühendisliği, Yazılım Mühendisliği, Elektrik-Elektronik Mühendisliği alanlarından birinden almış olmak Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca kabul gören yabancı dil sınavından 85 veya üstü puan almış
olmak.
Mühendislik Fakültesi Yazılım Mühendisliği (İngilizce) Yazılım Mühendisliği Prof. Dr. 1 Doçentliğini Bilgisayar Mühendisliği, Yazılım Mühendisliği, Elektrik-Elektronik Mühendisliği alanlarından birinden almış olmak. Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca kabul gören yabancı dil sınavından 85 veya üstü puan almış
olmak.
Mühendislik Fakültesi Yazılım Mühendisliği (İngilizce) Yazılım Mühendisliği Doç. Dr. 1 Doçentliğini Bilgisayar Mühendisliği, Yazılım Mühendisliği, Elektrik-Elektronik Mühendisliği alanlarından birinden almış olmak. Veritabanı alanında deneyimli olmak. Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca kabul gören yabancı dil sınavından 85 veya üstü puan almış olmak.
Mühendislik Fakültesi Yazılım Mühendisliği (İngilizce) Yazılım Mühendisliği Dr. Öğr. Üyesi 2 Doktorasını Bilgisayar Mühendisliği, Yazılım Mühendisliği, Elektrik-Elektronik Mühendisliği alanlarından birinden almış olmak. Veritabanı alanında deneyimli olmak. Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca kabul gören yabancı dil sınavından 85 veya üstü puan almış olmak.
Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği Hidrolik Prof. Dr. 1 Doçentliğini İnşaat Mühendisliği alanında yapmış olmak.
Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği Hidrolik Doç. Dr. 1 Doçentliğini İnşaat Mühendisliği alanında almış olmak.
Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği Hidrolik Dr. Öğr. Üyesi 1 Doktorasını İnşaat Mühendisliği alanında yapmış olmak.
Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği Yapı İşletmesi Prof. Dr. 1 Doçentliğini İnşaat Mühendisliği alanında almış olmak.
Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği Yapı İşletmesi Doç. Dr. 1 Doçentliğini İnşaat Mühendisliği alanında almış olmak.
Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği Yapı İşletmesi Dr. Öğr. Üyesi 1 Doktorasını İnşaat Mühendisliği alanında yapmış olmak.
Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği Ulaştırma Prof. Dr. 1 Doçentliğini İnşaat Mühendisliği alanında almış olmak.
Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği Ulaştırma Doç. Dr. 1 Doçentliğini İnşaat Mühendisliği alanında almış olmak.
Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği Ulaştırma Dr. Öğr. Üyesi 1 Doktorasını İnşaat Mühendisliği alanında yapmış olmak.
Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği (İngilizce) Hidrolik Dr. Öğr. Üyesi 1 Doktorasını İnşaat Mühendisliği alanında yapmış olmak. Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca kabul gören yabancı dil sınavından 85 veya üstü puan almış olmak.
Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği (İngilizce) Yapı Dr. Öğr. Üyesi 1 Doktorasını İnşaat Mühendisliği alanında yapmış olmak. Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca kabul gören yabancı dil sınavından 85 veya üstü puan almış olmak.
Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği (İngilizce) Ulaştırma Dr. Öğr. Üyesi 1 Doktorasını İnşaat Mühendisliği alanında yapmış olmak. Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca kabul gören yabancı dil sınavından 85 veya üstü puan almış olmak.
Mühendislik Fakültesi Gıda Mühendisliği Gıda Bilimleri Dr. Öğr. Üyesi 1 Doktorasını Gıda Mühendisliği alanında yapmış olmak.
Mühendislik
Fakültesi
Gıda
Mühendisliği
Gıda Teknolojisi Dr. Öğr. Üyesi 1 Doktorasını Gıda Teknolojisi alanında yapmış olmak.
Mühendislik Fakültesi Makine Mühendisliği (İngilizce) Mekanik Prof. Dr. 1 Doçentliğini Makine Mühendisliği, Mekanik, Fizik, Malzeme veya Katı Hal Fiziği alanlarının birinden almış olmak. Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca kabul gören yabancı dil sınavından 85 veya üstü puan almış olmak.
Mühendislik Fakültesi Makine Mühendisliği (İngilizce) Termodinamik Dr. Öğr. Üyesi 1 Doktorasını Makine Mühendisliği alanında yapmış olmak. Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca kabul gören yabancı dil sınavından 85 veya üstü puan almış olmak.
Sağlık Bilimleri Fakültesi Beslenme ve Diyetetik Beslenme ve Diyetetik Prof. Dr. 1 Doçentliğini veya Doktorasını Beslenme ve Diyetetik veya Besin Hijyeni ve Teknolojisi alanlarından birinden almış olmak.
Sağlık
Bilimleri Fakültesi
Beslenme ve Diyetetik Beslenme ve Diyetetik Doç. Dr. 1 Doçentliğini veya Doktorasını Beslenme ve Diyetetik Anabilim Dalı’nda almış olmak.
Sağlık Bilimleri Fakültesi Beslenme ve Diyetetik Beslenme ve Diyetetik Dr. Öğr. Üyesi 1 Doktorasını Beslenme ve Diyetetik Anabilim Dalı’nda yapmış olmak.
Sağlık Bilimleri Fakültesi Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Prof. Dr. 2 Doçentliğini Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon veya Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon alanlarının birinden almış olmak.
Sağlık Bilimleri Fakültesi Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Doç. Dr. 2 Doçentliğini Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon veya Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon alanlarının birinden almış olmak.
Sağlık Bilimleri Fakültesi Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Dr. Öğr. Üyesi 2 Uzmanlığını/Doktorasını Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon veya Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon alanlarının birinden almış olmak.
Sağlık Bilimleri
Fakültesi
Odyoloji Odyoloji Prof. Dr. 2 Doçentliğini Odyoloji alanında almış olmak.
Sağlık Bilimleri Fakültesi Odyoloji Odyoloji Doç. Dr. 2 Doçentliğini Odyoloji alanında almış olmak.
Sağlık Bilimleri Fakültesi Odyoloji Odyoloji Dr. Öğr. Üyesi 2 Doktorasını Odyoloji alanında yapmış olmak.
Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Hemşirelik Prof. Dr. 2 Doçentliğini veya doktorasını Hemşirelik alanında almış olmak.
Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Hemşirelik Doç. Dr. 2 Doçentliğini veya doktorasını Hemşirelik alanında almış olmak.
Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Hemşirelik Dr. Öğr. Üyesi 2 Doktorasını Hemşirelik alanında almış olmak.
Sağlık Bilimleri Fakültesi Çocuk Gelişimi Çocuk Gelişimi Prof. Dr. 2 Doçentliğini Çocuk Gelişimi, Okul Öncesi, Psikoloji veya Ruh Sağlığı ve Hastalıkları alanlarının birinden almış olmak.
Sağlık Bilimleri Fakültesi Çocuk Gelişimi Çocuk Gelişimi Doç. Dr. 2 Doçentliğini Çocuk Gelişimi, Okul Öncesi, Psikoloji veya Ruh Sağlığı ve Hastalıkları alanlarının birinden almış olmak.
Sağlık Bilimleri Fakültesi Çocuk Gelişimi Çocuk Gelişimi Dr. Öğr. Üyesi 2 Doktorasını Çocuk Gelişimi, Okul Öncesi, Psikoloji veya Ruh Sağlığı ve Hastalıkları alanlarının birinde yapmış olmak.
Sağlık Bilimleri Fakültesi Sosyal Hizmet Sosyal Hizmet Prof. Dr. 1 Doçentliğini Sosyal Hizmet veya Sosyoloji alanlarının birinden almış olmak.
Sağlık Bilimleri Fakültesi Sosyal Hizmet Sosyal Hizmet Doç. Dr. 1 Doçentliğini Sosyal Hizmet veya Sosyoloji alanlarının birinden almış olmak.
Sağlık Bilimleri Fakültesi Sosyal Hizmet Sosyal Hizmet Dr. Öğr. Üyesi 1 Doktorasını Sosyal Hizmet veya Sosyoloji alanlarının birinde yapmış olmak.
Sağlık Bilimleri Fakültesi Sağlık Yönetimi Sağlık Yönetimi Prof. Dr. 1 Doçentliğini Sağlık Yönetimi alanında almış olmak.
Sağlık Bilimleri Fakültesi Sağlık Yönetimi Sağlık Yönetimi Doç. Dr. 1 Doçentliğini Sağlık Yönetimi alanında almış olmak.
Sağlık Bilimleri Fakültesi Sağlık Yönetimi Sağlık Yönetimi Dr. Öğr. Üyesi. 2 Doktorasını Sağlık Yönetimi alanında yapmış olmak.
Spor Bilimleri Fakültesi Beden Eğitimi ve Spor Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Dr. Öğr. Üyesi 1 Doktorasını Spor Bilimleri alanlarının birinde yapmış olmak.
Spor Bilimleri Fakültesi Spor Yöneticiliği Spor Yöneticiliği Dr. Öğr. Üyesi 1 Doktorasını Spor Bilimleri alanlarının birinde yapmış olmak.
Spor Bilimleri Fakültesi Rekreasyon Rekreasyon Dr. Öğr. Üyesi 1 Doktorasını Spor Bilimleri alanlarının birinde yapmış olmak.
Tıp Fakültesi Cerrahi Tıp Bilimleri Genel Cerrahi Prof. Dr. 2 Doçentliğini Genel Cerrahi alanında almış olmak.
Tıp Fakültesi Cerrahi Tıp Bilimleri Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Dr. Öğr. Üyesi 1 Uzmanlığını Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi alanında almış olmak.
Tıp Fakültesi Dahili Tıp Bilimleri Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Dr. Öğr. Üyesi 1 Uzmanlığını Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon alanında almış olmak.
Tıp Fakültesi Dahili Tıp Bilimleri Radyoloji Dr. Öğr. Üyesi 1 Uzmanlığını Radyoloji alanında almış olmak.
Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Pilotaj (İngilizce) Pilotaj Prof. Dr. 2 Doçentliğini Uçak Mühendisliği veya Havacılık ve Uzay Mühendisliği alanlarının birinden almış olmak.
Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca kabul gören yabancı dil sınavından 85
veya üstü puan almış olmak.
Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Pilotaj (İngilizce) Pilotaj Doç. Dr. 2 Doçentliğini Uçak Mühendisliği veya Havacılık ve Uzay Mühendisliği alanlarının birinden almış olmak.
Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca kabul gören yabancı dil sınavından 85
veya üstü puan almış olmak.
Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Pilotaj (İngilizce) Pilotaj Dr. Öğr. Üyesi 2 Doktorasını Uçak Mühendisliği veya Havacılık ve Uzay Mühendisliği alanlarından birinde yapmış olmak. Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca kabul gören yabancı dil sınavından 85
veya üstü puan almış olmak.
Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Pilotaj (İngilizce) Pilotaj Dr. Öğr. Üyesi 2 Doktorasını Makine Mühendisliği alanında yapmış olmak. Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca kabul gören yabancı dil sınavından 85 veya üstü puan
almış olmak.
Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Yazılım Geliştirme (İngilizce) Yazılım Geliştirme Prof. Dr. 2 Doçentliğini Yazılım Mühendisliği, Bilgisayar Mühendisliği, Elektrik- Elektronik Mühendisliği alanlarından birinden almış olmak. Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca kabul gören yabancı dil sınavından 85 veya üstü puan
almış olmak.
Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Yazılım Geliştirme (İngilizce) Yazılım Geliştirme Doç. Dr. 2 Doçentliğini Yazılım Mühendisliği, Bilgisayar Mühendisliği, Elektrik- Elektronik Mühendisliği alanlarından birinden almış olmak. Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca kabul gören yabancı dil sınavından 85 veya üstü puan
almış olmak.
Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Yazılım Geliştirme (İngilizce) Yazılım Geliştirme Dr. Öğr. Üyesi 2 Doktorasını Yazılım Mühendisliği, Bilgisayar Mühendisliği Elektrik-Elektronik Mühendisliği alanlarından birinde yapmış olmak. Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca kabul gören yabancı dil sınavından 85 veya üstü puan almış
olmak.
Yabancı Diller Yüksekokulu Mütercim- Tercümanlık (Arapça) Mütercim- Tercümanlık (Arapça) Dr. Öğr. Üyesi 1 Arap Dili ve Edebiyatı, Arapça Öğretmenliği veya Mütercim-Tercümanlık (Arapça) Lisans mezunu olmak.
Doktorasını Arap Dili ve Edebiyatı, Arapça Öğretmenliği veya Mütercim- Tercümanlık (Arapça) alanlarının birinde yapmış olmak. Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca kabul gören yabancı dil sınavından 85 veya üstü puan almış
olmak.
Yabancı Diller Yüksekokulu Mütercim- Tercümanlık (İngilizce) Mütercim- Tercümanlık (İngilizce) Dr. Öğr. Üyesi 2 Doktorasını Çeviri alanında yapmış olmak. Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca kabul gören yabancı dil sınavından 85 veya üstü puan almış
olmak.
Sağlık Hizmetleri Meslek
Yüksekokulu
Fizyoterapi Dr. Öğr. Üyesi 1 Doktorasını/Uzmanlığını Fizyoterapi ve Rehabilitasyon veya Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon alanlarından birinden
almış olmak.

 

İstanbul Aydın Üniversitesi Rektörlüğünden Açıklama,

Üniversitemize 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu ile Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği’nin ilgili maddeleri ve 4857 sayılı İş Kanunu hükümlerine göre tam zamanlı Öğretim Üyesi alınacaktır. Profesör, Doçent ve Dr. Öğr. Üyesi kadrosuna başvuracakların İstanbul Aydın Üniversitesi Akademik Atama ve Yükseltme Kriterlerini sağlaması gerekmektedir.

İSTENİLEN BELGELER:
Müracaat edecekleri kadroyu belirtir
– Dilekçe
– Nüfus cüzdanı örneği
– YÖK formatında özgeçmiş
– 2 adet fotoğraf
– Öğrenim Durumunu belirtir Diploma (Onaylı, yurt dışından alınan diplomalar için Denklik Belgesi)
– Profesör ve Doçent kadrolarına müracaat edecek adaylar Dilekçe ve özgeçmiş ekinde Doçentlik Belgesi ve bilimsel yayın ve çalışmalarını kapsayan 6 (altı) takım yayın dosyaları ile birlikte Rektörlük Personel Daire Başkanlığına, Dr. Öğr. Üyesi kadrolarına müracaat edecek adaylar ise ilgili Fakülte Dekanlıklarına 4 (dört) takım dosya ile birlikte şahsen veya posta aracılığı ile müracaat edeceklerdir.
– Postadaki gecikmeler ve eksik yapılan başvurular dikkate alınmayacaktır.
– Başvurular ilanın yayım tarihi itibariyle Onbeş (15) gündür.

İlgililere duyurulur.

 

 

İlan Takvimi;
• İlan Tarihi : 04 Haziran 2021
• Son Başvuru Tarihi : 18 Haziran 2021

  • İlanın yayım tarihi itibariyle Onbeş (15) gündür

 

NOT;

Bazı ilanlara günceleme gelebilir veya iptal edelebilir . Güncelenen veya iptal olan ilanları bize iletebilersiniz.

Daha kaliteli hizmet için görüş ve düşüncelerinizi iletiniz 

 

Haber takibi için 

Telegram gruba girmek için tıklayınız

Facebook Son Kamu Haber grubuna girmek için tıklayınız

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL