Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/sonkamuh/public_html/wp-content/plugins/sayfa-olusturucu/inc/styles-admin.php on line 392
İstanbul Kent Üniversitesi 25 Öğretim Üyesi Alımı Olacak - SON KAMU HABER

İstanbul Kent Üniversitesi 25 Öğretim Üyesi Alımı Olacak

İstanbul Kent Üniversitesi 25 Öğretim Üyesi Alımı Olacak
Yayınlama: 26.05.2021
49
A+
A-

İstanbul Kent Üniversitesi 25 Öğretim Üyesi Alımı Olacak
İstanbul Kent Üniversitesi öğretim üyesi alım yapılacağını açıkladı. Peki Söz konusu olan alımı ilanına kimler başvuru yapabilecek? Ne zaman başvuru yapılacak? Kadro dağılımı nedir? Tüm detayları son kamu haber sitesinde sizlere aktarıyoruz.
 
 

İstanbul Kent Üniversitesi Rektörlüğünden

Üniversitemizin aşağıda belirtilen birimlerinde açık bulunan Profesör, Doçent ve Doktor Öğretim Üyesi kadrolarına 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu’nun 26. 24. ve 23. maddelerine ve Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliğinin ilgili maddelerine göre Öğretim Üyeleri alınacaktır.

İLAN NUMARASI AKADEMİK BİRİM BÖLÜM/PROGRAM KADRO SAYISI KADRO UNVANI ÖZEL ŞARTLAR
1 Diş Hekimliği Fakültesi Klinik Bilimler/ Ağız, Diş ve Çene Cerrahisi
ABD.
1 Doçent Ağız, Diş ve Çene Cerrahisi alanında Doçentliğini almış olmak.
2 Diş Hekimliği Fakültesi Klinik Bilimler/ Ağız, Diş ve Çene Cerrahisi
ABD.
1 Dr. Öğretim Üyesi Ağız,Diş ve Çene Cerrahisi alanında uzmanlık eğitimini tamamlamış olmak ya da Doktora yapmış olmak.
3 Diş Hekimliği Fakültesi Klinik Bilimler/ Ortodonti ABD. 1 Profesör Ortodonti alanında Doçentliğini almış olmak.
4 Diş Hekimliği Fakültesi Klinik Bilimler/ Ortodonti ABD. 2 Dr. Öğretim Üyesi Ortodonti alanında uzmanlık eğitimini tamamlamış olmak ya da Doktora yapmış olmak.
5 Diş Hekimliği Fakültesi Klinik Bilimler/ Periodontoloji ABD. 1 Dr. Öğretim Üyesi Periodontoloji alanında uzmanlık eğitimini tamamlamış olmak ya da Doktora yapmış olmak.
6 Diş Hekimliği Fakültesi Klinik Bilimler/ Protetik Diş Tedavisi ABD.
(İngilizce)
2 Dr. Öğretim Üyesi Protetik Diş Tedavisi alanında uzmanlık eğitimini tamamlamış olmak ya da Doktora yapmış olmak.
7 Diş Hekimliği Fakültesi Klinik Bilimler/ Endodonti ABD. 2 Profesör Endodonti alanında Doçentliğini almış olmak.
8 Diş Hekimliği Fakültesi Klinik Bilimler/ Endodonti ABD. 1 Dr. Öğretim Üyesi Endodonti alanında uzmanlık eğitimini tamamlamış olmak ya da Doktora yapmış olmak.
9 Diş Hekimliği Fakültesi Klinik Bilimler/ Endodonti ABD. (İngilizce) 1 Dr. Öğretim Üyesi Endodonti alanında uzmanlık eğitimini tamamlamış olmak ya da Doktora yapmış olmak.
10 Sağlık Bilimleri Fakültesi Ebelik 1 Dr. Öğretim Üyesi Ebelik veya Doğum ve Kadın Hastalıkları Hemşireliği alanında Doktora yapmış olmak.
11 Sağlık Bilimleri Fakültesi Dil ve Konuşma Terapisi 1 Profesör Odyoloji veya Dil ve Konuşma Terapisi alanlarından birinde Doçentliğini almış olmak.
12 Sağlık Bilimleri Fakültesi Dil ve Konuşma Terapisi 1 Doçent Odyoloji veya Dil ve Konuşma Terapisi alanlarından birinde Doçentliğini almış olmak.
13 Sağlık Bilimleri Fakültesi Dil ve Konuşma Terapisi 1 Dr. Öğretim Üyesi Odyoloji veya Dil ve Konuşma Terapisi alanlarından birinde Doktora yapmış olmak.
14 İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi Sosyal Hizmet 1 Dr. Öğretim Üyesi Doktorasını Sosyoloji alanında almış olmak, Toplumsal Tutum ve Davranışlar, Suç Sosyolojisi alanlarında çalışmalar ve yayın yapmış olmak.
15 İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi Psikoloji 1 Profesör Ruh sağlığı ve hastalıkları alanında Doktorasını, uzmanlığını yapmış ya da aynı alanda Doçentliğini almış olmak. Bağımlılık alanında 10 yıl çalışmış olmak.
16 İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi Psikoloji 2 Doçent Psikoloji, Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik, Klinik Psikoloji alanlarından birinde Doçentliğini almış olmak.
17 İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi Psikoloji 3 Dr. Öğretim Üyesi Ruh sağlığı ve hastalıkları alanında Doktorasını yapmış ya da Uzmanlığını almış olmak.
ANATEM ve benzeri bağımlılık ve tedavi merkezlerinde en az 6 ay çalışmış olmak.
18 İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi Psikoloji 2 Dr. Öğretim Üyesi Psikoloji, Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik, Klinik Psikoloji alanlarından birinde Doktorasını yapmış ya da Uzmanlığını almış olmak.

 

BAŞVURU DETAYLARI

Profesör kadrosuna başvuracakların, başlıca araştırma eserini belirttikleri İstanbul Kent Üniversitesi Rektörlüğüne hitaben yazılmış başvuru dilekçesi ekinde; özgeçmiş (YÖK formatlı), yayın listesi, noter veya resmi kurumlarca onaylanmış lisans, yüksek lisans, doktora (uzmanlık – sanatta yeterlilik) belgeleri, doçentlik belgesi, yurtdışından alınan diplomalar için denklik belgesi, nüfus cüzdanının fotokopisi, 2 adet fotoğraf, bilimsel çalışmalarını ve yayınlarını kapsayan 6 adet CD’yi İnsan Kaynakları Direktörlüğüne teslim etmeleri gerekmektedir.
Doçent kadrosuna başvuracakların, İstanbul Kent Üniversitesi Rektörlüğüne hitaben yazılmış başvuru dilekçesi ekinde; özgeçmiş (YÖK formatlı),yayın listesi, noter veya resmi kurumlarca onaylanmış lisans, yüksek lisans, doktora (uzmanlık – sanatta yeterlilik) belgeleri, doçentlik belgesi, yurtdışından alınan diplomalar için denklik belgesi, nüfus cüzdanının fotokopisi, 2 adet fotoğraf, bilimsel çalışmalarını ve yayınlarını kapsayan 4 adet CD’yi İnsan Kaynakları Direktörlüğüne teslim etmeleri gerekmektedir.
Doktor Öğretim Üyesi kadrosuna başvuracakların, İstanbul Kent Üniversitesi İlgili Dekanlıklara hitaben yazılmış başvuru dilekçesi ekinde; özgeçmiş (YÖK formatlı), yayın listesi, noter veya resmi kurumlarca onaylanmış lisans, yüksek lisans, doktora (uzmanlık – sanatta yeterlilik) belgeleri, yurtdışından alınan diplomalar için denklik belgesi, nüfus cüzdanının fotokopisi, askerlik belgelerinin tasdikli örneği, iki adet fotoğraf, bilimsel çalışmalarını ve yayınlarını kapsayan 4 adet CD’yi İstanbul Kent Üniversitesinin İlgili Dekanlıklarına teslim etmeleri gerekmektedir.
İngilizce bölümlerde, Yabancı dil yeterliliğini gösterir belge iletilmesi gerekmektedir. (YDS/KPDS/ÜDS İngilizce sınavından veya eşdeğerliği YÖK tarafından kabul edilen bir sınavdan en az 80 puan alınması veya “Yükseköğretim Kurumlarında Yabancı Dil Öğretimi ve Yabancı Dille Öğretim Yapılmasında Uyulacak Esaslara İlişkin Yönetmelik’in 8. maddesinin 7. fıkrasında belirtilen şartlardan birinin taşınıyor olması)
Profesör, Doçent ve Dr. Öğretim Üyesi Kadroları Başvuruları, bu ilanın yayım tarihinden itibaren 15 gün içerisinde T.C. İstanbul Kent Üniversitesi İnsan Kaynakları Direktörlüğüne ya da ilgili Dekanlığa şahsen veya posta yoluyla yapılabilecektir. Postadaki gecikmeler ve eksik belge ile yapılan başvurular dikkate alınmayacak olup, internet üzerinden yapılan başvurular değerlendirilmeyecektir.
Öğretim Üyeleri İçin İlan Başlama ve Bitiş Tarihi: İlanın yayımlandığı gün itibarı ile 15 günlük sürenin bitimidir.
Akademik Personel Adayı KVKK Aydınlatma Metni’ne https://www.kent.edu.tr/kvkk-001714 adresinden ulaşabilirsiniz.
Adres: İstanbul Kent Üniversitesi Rektörlüğü, Cihangir Mah. Sıraselviler Cad. No: 71, 34433, Beyoğlu/ İSTANBUL
 
 
Başvuru Tarihi : 21.05.2021
Son Başvuru Tarihi : 04.06.2021
 
 
*Daha kaliteli hizmet için görüş ve düşüncelerinizi iletiniz 
 

Haber takibi için 

Telegram gruba girmek için tıklayınız
Facebook Son Kamu Haber grubuna girmek için tıklayınız

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.