İstanbul Üniversitesi En Az 50 KPSS ile 542 Personel Alımı Yapacak

İstanbul Üniversitesi En Az 50 KPSS ile 542 Personel Alımı Yapacak
Yayınlama: 05.06.2020
48
A+
A-

İstanbul Üniversitesi resmi sitesi tarafından yapılan duyuruda 542 sözleşmeli personel alımı olacağını paylaşıldı. başvuru bilgileri, başvuru şartları haberimizde yer veriyoruz.
 
BAŞVURUNUN GENEL ŞARTLARI
En az 50 KPSS ile yapılan sözleşmeli personel alımında şu şekilde :
– Başvuracak adayların 2018 Kamu Personeli Seçme Sınavına (KPSS) girmiş olmaları gerekmekte olup Lisans için 2018 KPSS-P3; Önlisans için 2018 KPSS- P93 ve Lise için 2018 KPSS- P94 puan türü esas alınacaktır.
– Herhangi bir Sosyal Güvenlik Kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmak.
– Yeni Tip Korona Virüs (COVİD-19) Pandemi süreci nedeniyle İstanbul ili sınırları içinde ikamet eden kişiler başvuru yapabileceklerdir.
– Başvuracak adaylarda yukarıda belirtilen özel şartlar ile 657 sayılı Kanunun 48. maddesinde belirtilen genel şartları taşıyor olmak.
– 5917 sayılı Kanunun 47. Maddesi’nin 5. Fıkrası (A)2 bendi gereğince, 4-B Sözleşmeli personel olarak çalışmakta iken istifaen görevinden ayrılarak sözleşmesi feshedilenler; fesih tarihinden itibaren 1 (bir) yıl süre geçmeden başvuruda bulunamazlar.
– Tüm pozisyonlar için haftalık çalışma süresi 40 saati aşmayacak şekilde ilgili birimin yönetimi tarafından belirlenecek saatlerde görev yapma (gece dâhil) şartını kabul etmek.
 
KADRO ALIMI VE BAŞVURU ÖZEL ŞARTLARI AYRINTILARI 


 
 
BAŞVURU BİLGİSİ
 
Başvurular internet üzerinden yapılacaktır. https://pbys.istanbul.edu.tr/basvuru adresi üzerinden yapılan başvurular 15 gün içinde gerçekleştirilecektir.

Şahsen ya da posta yolu ile herhangi bir başvuru kabul edilmeyecek olup sonuçlar, başvuruların sona ermesinden sonraki 10 gün içinde açıklanması bekleniyor
 

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.