Karadeniz Teknik Üniversitesi 492 Personel Alacak

Karadeniz Teknik Üniversitesi 492 Personel Alacak
Yayınlama: 25.05.2023
Düzenleme: 25.05.2023 13:46
233
A+
A-

Karadeniz Teknik Üniversitesi bünyesine çalıştırılmak üzere 492 sözleşmeli personel alacağını duyurdu. Peki Söz konusu olan alım ilanına kimler başvuru yapabilecek? Ne zaman başvuru yapılacak? Kadro dağılımı nedir? Tüm detayları son kamu haber sitesinde sizlere aktarıyoruz.

 

 

Mezuniyete Göre Kontenjan Dağılımı Nedir?

Lise Mezunu: 169 Destek personeli, 2 Şoför, 6 Diğer Sağlık personeli, 23 Hemşire, 4 Koruma ve Güvenlik Görevlisi, 12 Teknisyen,

Ön Lisans Mezunu: 22 Büro personeli, 2 Destek personeli, 1 Diğer Sağlık personeli, 37 Koruma ve Güvenlik Görevlisi, 73 Sağlık Teknikeri, 11 Tekniker,

Lisans Mezunu:  1 Biolog, 18 Büro personeli, 2 Diğer Sağlık personeli, 2 Diyetisyen, 3 Ebe, 2 Eczacı, 4 Fizyoterapist, 90 Hemşire, 2 Mühendis, 3 Psikolog, 2 Sağlık Fizikçisi, 1 Veteriner Hekim

 

İLANIN TAM METNİ İÇİN TIKLAYINIZ

 

 

AÇIKLAMALAR

1.    Başvuracak adaylar 657 sayılı kanunun 48. maddesinde belirtilen şartlara haiz bulunmalıdır.
2.    Türk Ceza Kanunu’nun 53. Maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile kasten işlenen bir suçtan dolayı 1 (bir) yıl veya daha fazla süre ile hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile Devletin güvenliğine karşı suçlar Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar. Milli Savunmaya karşı suçlar, Devlet sırlarına karşı suçlar ve casusluk, zimmet, irtikap, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hile, iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan mal varlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkum olmamak
3.    Adaylar mezuniyetine göre;  2022 KPSS (B) grubu sınavına girmiş bulunmalıdır.
4.    Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmaları gerekmektedir.
5.    Başvurular; 11.05.2023-25.05.2023 tarihleri arasında 15 gün süre ile Üniversitemiz Merkez Kanuni Kampüsünde bulunan Personel Daire Başkanlığı adresine şahsen yapılacaklardır. Posta, mail vb. şekilde yapılan başvurular kabul edilmeyeceklerdir.
6.    Sonuçlar;  ilgili KPSS Puan türü sıralaması dikkate alınarak başvuru bitim tarihini takip eden 15 gün içerisinde https://www.ktu.edu.tr adresinden sonuçlar ilan edilecektir.
7.    4-B Sözleşmeli personel olarak çalışmakta iken istifaen görevinden ayrılarak sözleşmesi feshedilenler fesih tarihinden itibaren 1 (bir) yıl süre geçmeden başvuruda bulunamazlar.
8.    Erkek adayların Askerlikle İlişiği bulunmamak (Bütün ilan kadroları için; terhis, muaf veya tecilli olmak)

Not 1 Adaylar yalnızca bir pozisyona başvuru yapabilirler.
Not 2 Başvuru dilekçesi ilgili ilanların başvuru evraklarının bulunduğu sütunlarda linklenmiştir. Temin edilerek başvurulacak birim ve unvan açıkça belirtilerek doldurulacak ve istenilen diğer evraklarla birlikte teslim edilecektir.
Not 3 *Başvuru formlarını hatalı veya eksik dolduranların *başvuru ve işlemler sırasında gerçeğe aykırı bilgi ve belge ibraz edenler ve belgeleri eksik olanların başvuruları kesinlikle kabul edilmeyecektir.  Gerçeğe aykırı belge verdiği veya beyanda bulunduğu tespit edilenlerin atamaları yapılmayacak, atamaları yapılmış ise iptal edilecek ve idare tarafından bir bedel ödenmiş ise bu bedel faiziyle birlikte tazmin edilecektir.
Not 4 Eczacı* kadrosuna başvuranların dikkatine!
Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslar 1 sayılı cetveli sınav şartı aramaksızın hizmete alınacak sözleşmeli personel unvanları arasında bulunan Eczacı* için KPSS şartı aranmamaktadır. Başvuruda bulunan aday sayısının kadro sayısından fazla olması halinde adaylar lisans diploma not üstünlüğüne (Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca belirlenen 4’lük sistemdeki notların 100’lük sisteme çevrilerek sıralama yapılacak olup diploma puanları eşit olduğu taktirde noter huzurunda kura usulü ile aday belirlenecektir) göre sıralanacaktır.

 

HABERİN KAYNAĞI;

https://www.ktu.edu.tr/personel/4bsozlesmelipersonelalimilani

 

 

 


 

 

 

 

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.