Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi; Hemşire, Sağlık Teknikeri, Röntgen Teknisyeni, Diğer Sağlık Personeli Alacak

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi; Hemşire, Sağlık Teknikeri, Röntgen Teknisyeni, Diğer Sağlık Personeli Alacak
Yayınlama: 22.06.2021
29
A+
A-

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi; Hemşire, Sağlık Teknikeri, Röntgen Teknisyeni, Diğer Sağlık Personeli Alacak

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi Rektörlüğünden yapılan açıklamada bağlı birimlerine Hemşire, Sağlık Teknikeri, Röntgen Teknisyeni, Diğer Sağlık Personeli 17 sözleşmeli personel alacağını duyurdu Peki Söz konusu olan alımı ilanına kimler başvuru yapabilecek? Ne zaman başvuru yapılacak? Kadro dağılımı nedir? Tüm detayları son kamu haber sitesinde sizlere aktarıyoruz.
 

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi ;

Üniversitemiz Rektörlüğü ve bağlı birimlerinde 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4’üncü maddesinin (B) fıkrasına göre istihdam edilmek ve giderleri özel bütçeden karşılanmak üzere; 06.06.1978 tarihli ve 7/15754 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan “Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslar” uyarınca KPSS(B) grubu puan sıralaması esas alınmak suretiyle aşağıda belirtilen pozisyonlara toplam 17 adet sözleşmeli personel alınacaktır.

ALINACAK SÖZLEŞMELİ PERSONELİN

İlan Sıra
No
PozisyonKPSS
Puan Türü
Bütçe TürüAdediAranan Nitelikler
1HemşireKPSS (P94)Özel Bütçe3Ortaöğretim Kurumlarının Hemşirelik-Ebelik- Sağlık Memurluğu Alanı – Hemşirelik Dalından mezun olup en az 4 yıllık mesleki tecrübesi olmak.
2HemşireKPSS (P3)Özel Bütçe2Hemşirelik, Hemşirelik ve Sağlık Hizmetleri veya Sağlık Memurluğu lisans programından mezun olup lisans eğitiminden sonra en az 4 yıl mesleki tecrübesi olmak.
3Sağlık TeknikeriKPSS (P93)Özel Bütçe2Diş Protez, Diş Protez Teknikerliği, Diş Protez Teknolojisi önlisans programlarının birinden mezun olmak.
4Sağlık TeknikeriKPSS (P93)Özel Bütçe2Ağız ve Diş Sağlığı, Diş Teknik Sekreterliği önlisans programlarının birinden mezun olmak.
5Röntgen TeknisyeniKPSS (P93)Özel Bütçe3Radyoloji, Tıbbi Görüntüleme Teknikleri önlisans programlarının birinden mezun olup en az 3 yıl mesleki tecrübesi olmak.
6Diğer Sağlık PersoneliKPSS (P93)Özel Bütçe4Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik önlisans programından mezun olmak.
7Diğer Sağlık PersoneliKPSS (P94)Özel Bütçe1Ortaöğretim Kurumlarının Hemşirelik-Ebelik- Sağlık Memurluğu Alanından mezun olup Sağlık Bakanlığı perfüzyonistlik yetki belgesi sahibi olmak ve en az 5 yıllık pediatrik ve erişkin
perfüzyonistlik tecrübesi olmak.

GENEL VE ÖZEL ŞARTLAR:

1- Başvuracak adayların yukarıda belirtilen özel şartlar ile 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48’inci maddesinde belirtilen şartları taşıyor olmak.
2- Herhangi bir Sosyal Güvenlik Kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmak.
3- Adayın başvurduğu unvan niteliğine göre KPSS (B) grubu sınavına girmiş olmak. Lise mezunları için 2020 KPSSP94, önlisans mezunları için 2020 KPSSP93 ve lisans mezunları için 2020 KPSSP3 puan türü esas alınacaktır.
4- Tecrübe istenen pozisyonlar için adaydan başvuruda bulunacakları pozisyonda çalıştıklarını gösterir belgenin ( Kaşe ve ıslak imzalı onaylanmış veya barkotlu hizmet belgesi) taranarak sisteme yüklenmesi gerekecektir.
5-Tecrübe istenen pozisyonlar için adaylardan başvuruda bulunacakları pozisyonda çalıştıklarını gösterir belgenin kontrolü amacıyla htps://www.turkiye.gov.tr/sgk-tescil-ve-hizmetdokumu adresinden alınan barkotlu belgenin indirilerek sisteme yüklenmesi gerekecektir.
6-Yetki belgesi/sertifika istenen pozisyonlar için adaylardan başvuruda bulunacakları pozisyon için istenen belgelerin taranarak sisteme yüklenmesi gerekecektir.
7- Başvuracak adayların “Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslar”ın Yeniden İşe Alınma başlıklı Ek 1. Maddesinin (b) fıkrasına eklenen “Sözleşmeli personelin, hizmet sözleşmesi esaslarına aykırı hareket etmesi nedeniyle kurumlarınca sözleşmesinin feshedilmesi veya sözleşme dönemi içinde sözleşmeyi tek taraflı feshetmesi halinde, fesih tarihinden itibaren bir yıl geçmedikçe kamu kurum ve kuruluşlarının sözleşmeli personel pozisyonlarında yeniden istihdam edilemez.” hükmü gereğince başvuramazlar. Bu hükme aykırı durumu tespit edilenler
atanmaya hak kazansalar dahi atamaları yapılmayacaktır.
BAŞVURU ŞEKLİ, YERİ VE ZAMANI:
1- Adaylar başvurularını, ilanın Resmî Gazete’de yayımlandığı günden itibaren 15 gün içinde Üniversitemiz https://kmu.edu.tr web sayfasında duyurular bölümünden elektronik ortamda yapacaklardır. Başvuruda kimlik, e-Devlet Kapısından da alınabilecek mezuniyet belgesi, KPSS sonuç belgesi, tecrübe belgesi, SGK tescil ve hizmet dökümü ve ilave belgeleri sisteme okunaklı şekilde yüklenmesi gerekmektedir. Şahsen veya posta/kargo ile yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.
2- Adaylar https://kmu.edu.tr adresinde ana ekranda yapılan duyuru üzerinden giriş yaptıktan sonra online başvuru sisteminde başvurmak istediği unvanı seçip, istenen bilgiler tam ve eksiksiz doldurup istenen belgeleri ilgili alanlara yükleyip “Başvuruyu Tamamla” butonuna tıkladığında online başvurularını tamamlamış olacaklardır. Adaylar sadece bir kadro ilanına başvuru yapabilecektir. İlgili komisyonca evrak incelemesi adayın online başvuruda eklediği belgeler üzerinden yapılacak olup okunaklı olmayan belgeler dikkate alınmayacak ve başvuru geçersiz sayılacaktır.
3- İstenilen bilgiler doldurulup belgeler yüklenip “Başvuruyu Tamamla” butonuna tıklandıktan sonra başvuru süresince güncelleme yapılamayacak olup tüm sorumluluk adaya aittir. (Yanlış/eksik belge yükleme, farklı mezuniyetle başvurma, yanlış ilana başvurma ve benzeri).
4- Gerçeğe aykırı belge verenler ya da beyanda bulunanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Atamaları yapılmış olsa bile atamaları iptal edilecek kendilerine bir ücret ödenmiş ise bu ücret yasal faizi ile birlikte tazmin edilecektir.
BAŞVURULARIN DEĞERLENDİRİLMESİ VE SONUÇLARI
1- KPSS puan sıralaması sonrasında asil ve yedek adaylar belirlenecektir. KPSS puanlarının eşit olması halinde doğum tarihi önce olana, doğum tarihlerinin aynı olması halinde mezuniyet diploma notu yüksek olan adaya öncelik tanınır. Asil ve yedek adaylar (istenecek belgeler ve teslim tarihi, teslim edilme yeri) başvuru süresinin bitimi tarihinden itibaren 7 (yedi) iş günü içerisinde Üniversitemiz www.kmu.edu.tr web adresinden ilan edilecektir. Bu ilan tebliğ mahiyetinde olacağından adaylara ayrıca yazılı ve/veya sözlü bir tebligat yapılmayacaktır.
2- İlan edilen her bir pozisyonun beş katı kadar yedek aday belirlenecektir. Asil olarak atanmaya hak kazanan adayların başvuru yapmadığı, feragat ettiği veya adayın şartları taşımadığının tespit edilmesi halinde yerine ilan edilen yedek adaylardan sırasıyla atama yapılacaktır.
3- İlanda bulunmayan hükümler için genel mevzuat hükümleri uygulanır.
İlan Takvimi;
• İlan Tarihi : 16 Haziran 2021
• Son Başvuru Tarihi : 30 Haziran 2021
  •  İlanın Resmî Gazete’de yayımlandığı günden itibaren 15 gün içinde.
NOT;
Bazı ilanlara günceleme gelebilir veya iptal edilebilir . Güncelenen veya iptal olan ilanları bize iletebilersiniz.
Daha kaliteli hizmet için görüş ve düşüncelerinizi iletiniz 
 

Haber takibi için 

Telegram gruba girmek için tıklayınız
Facebook İŞKUR VE KAMU İŞ İLANLARI grubuna girmek için tıklayınız

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.