Kastamonu Üniversitesi Personel Alacak

Kastamonu Üniversitesi Personel Alacak
Yayınlama: 12.04.2022
24
A+
A-

Kastamonu Üniversitesi tarafından yapılan açıklamada birimlerine 47 sözleşmeli personel alacağını duyurdu. Peki Söz konusu olan alım ilanına kimler başvuru yapabilecek? Ne zaman başvuru yapılacak? Kadro dağılımı nedir? Tüm detayları son kamu haber sitesinde sizlere aktarıyoruz.
 
 

 

ARANILAN GENEL VE ÖZEL ŞARTLAR

1-657 sayılı DMK’nın 48’inci maddesinde yer alan şartları sağlamak,
2-Askerlikle ilgisi bulunmamak, askerlik çağına gelmemiş bulunmak, askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelemiş olmak,
3-İhtiyaç halinde vardiyalı çalışma düzenine uyum göstermek,
4-Herhangi bir Sosyal Güvenlik Kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmak,
5-Tercih edilecek pozisyonun karşısında yer alan şartları müracaat tarihinin son günü itibariyle taşıyor olmak ve belgelendirmek,
6-657 sayılı DMK’nın 53. maddesi hükümleri saklı kalmak kaydıyla başvuruda bulunulan sözleşmeli personel pozisyonunda görevini devamlı yapmasına ve tam zamanlı çalışmasına engel olabilecek vücut veya akıl hastalığı bulunmamak. (Bu durum memuriyete girişte tam teşekküllü hastanelerden alınacak raporla tespit olunur.)
7-Adaylar aynı ilan dönemi içerisinde özel şartlarını taşıdığı sadece bir ilana müracaat edebilecektir.
8-657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4/B maddesi gereğince sözleşmeli olarak istihdam edilenler hizmet sözleşmesine aykırı hareket etmesi nedeniyle kurumlarınca sözleşmelerinin feshedilmesi veya sözleşme dönemi içerisinde Bakanlar Kurulu kararı ile belirlenen istisnalar hariç sözleşmeyi tek taraflı feshetmeleri halinde fesih tarihinden itibaren 1 (bir) yıl geçmedikçe kurumların sözleşmeli personel pozisyonlarında istihdam edilemezler.
9-Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esasların ek 6. maddesi gereğince “İşe alınması açısından gerekli olan niteliklerden herhangi birini taşımadığının sonradan anlaşılması, işe alınma açısından gerekli olan niteliklerden herhangi birini sonradan kaybetmesi…” hallerinde hizmet sözleşmesi kurumca tek taraflı olarak feshedilir.
10-İdare iş ve işlemlerin değişkenliğine bağlı olarak görev yapacak personele yeni görevler verme hakkını saklı tutar.
11-Üniversitemiz gerekli durumlarda ilanın her aşamasında iptal veya değişiklik yapma hakkına sahiptir.
 

E-DEVLET KARİYER KAPISI İŞE ALIM HİZMETİ ÜZERİNDEN SİSTEME YÜKLENMESİ GEREKEN MÜRACAAT BELGELERİ

1-İlan Edilen Kadroya Bağlı Olarak İstenen Diğer Belgeler (Sağlık Beyan Formu, Barkodlu SGK Hizmet Dökümü, Görev ve Pozisyon Bilgisini İçerir Çalıştığı Kurum ve Kuruluştan Alınacak Onaylı Belge, Özel Güvenlik Görevlisi Silahlı/Silahsız Kimlik Kartı, Koruma ve Güvenlik Kadrosu İçin Boy ve Kilo Ölçüm Raporu, Şoför Kadrosu İçin Sürücü Belgesi, KÜ-2-4 Numaralı İlana Yönelik Aşçılık Alanı İle İlgili MEB Onaylı Ustalık Belgesi, KÜ-2-14 Numaralı İlana Yönelik Çelik veya Metal Kaynakçı Belgesi, KÜ-2-7 Numaralı İlana Yönelik Isı ve Ses Yalıtımı, Çelik Yapı ve Teknik Ressamlık Eğitimlerini aldığına dair belge)
 
MÜRACAAT TAKVİMİ VE MÜRACAAT YERİ
İlan Tarihi 31/03/2022
Müracaat Başlangıç Tarihi 31/03/2022
Son Müracaat Tarihi 14/04/2022
Sonuçların İlan Edileceği İnternet
Sayfası https://www.kastamonu.edu.tr/index.php/tr/
Müracaat Adresi ve Şekli
Başvurular e-Devlet Kapısı üzerinden “Kastamonu Üniversitesi – Kariyer Kapısı Kamu İşe Alım” hizmeti veya
“Kariyer Kapısı” https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr internet adresi üzerinden 31.03.2022-14.04.2022 (23:59)
tarihleri arasında alınacaktır.
 
 

Bizi Buralardan Takip Ediniz;

 

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 1 Yorum
  1. Semih Şener dedi ki:

    inaşallah adaletli bir alım olur insanlar işsiz