Marmara Üniversitesi Lisans, Önlisans, Ortaöğretim Mezunu Sözleşmeli Personel Alacak 2021

Marmara Üniversitesi Lisans, Önlisans, Ortaöğretim Mezunu Sözleşmeli Personel Alacak 2021
Yayınlama: 04.11.2021
40
A+
A-

Marmara Üniversitesi Lisans, Önlisans, Ortaöğretim Mezunu Sözleşmeli Personel Alacak 2021

Marmara Üniversitesi Rektörlüğünden yapılan açıklamada üniversitenin birimlerine 75 sözleşmeli personel alacağını duyurdu. Peki Söz konusu olan alımı ilanına kimler başvuru yapabilecek? Ne zaman başvuru yapılacak? Kadro dağılımı nedir? Tüm detayları son kamu haber sitesinde sizlere aktarıyoruz.

 

KODPOZİSYONADETÖĞRENİMCİNSİYETARANILAN NİTELİKLER
B01BÜRO PERSONELİ5LİSANSKADIN/ERKEKBilgi ve Belge Yönetimi, Dokümantasyon ve Enformasyon,
Arşivcilik veya Kütüphanecilik lisans programından mezun olmak.
B02BÜRO PERSONELİ10LİSANSKADIN/ERKEKMuhasebe, Muhasebe Bilgi Sistemleri, Muhasebe ve Finansal Yönetim, Muhasebe ve Finans Yönetimi lisans programlarının birinden mezun olmak.
B03BÜRO
PERSONELİ
6LİSANSKADIN/ERKEKİnsan Kaynakları Yönetimi veya İnsan Kaynakları lisans programından mezun olmak.
B04BÜRO PERSONELİ5LİSANSKADIN/ERKEKBilgisayar Sistemleri ve Teknolojileri, Bilgisayar Teknolojisi Bölümü, Bilgisayar Teknolojisi ve Bilişim Sistemleri, Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri, Bilgi Teknolojileri, Yönetim Bilişim Sistemleri lisans programlarının birinden mezun olmak.
B05BÜRO
PERSONELİ
16LİSANSKADIN/ERKEKBüro Yönetimi ve Sekreterlik lisans programından mezun olmak.
B06BÜRO PERSONELİ10ÖNLİSANSKADIN/ERKEKBüro Yönetimi, Büro Yönetimi ve Sekreterlik, Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı, Sekreterlik, Ofis Teknolojileri ve Yönetimi, Büro Hizmetleri ve Yönetici Asistanlığı önlisans programlarının birinden mezun olmak.
D01DESTEK PERSONELİ5ORTAÖĞRETİMKADIN/ERKEKOrtaöğretim Kurumlarının Halkla İlişkiler ve Organizasyon Hizmetleri Alanı ve Dallarından mezun olmak.
D02DESTEK PERSONELİ4ORTAÖĞRETİMERKEKOrtaöğretim Kurumlarının Bahçecilik Alanı ve Dalları, Tarım Teknolojileri Alanı ve Dalları veya Tarım Alanı ve Dallarından mezun olmak.
D03DESTEK PERSONELİ5ORTAÖĞRETİMKADIN/ERKEKOrtaöğretim Kurumlarının Elektrik-Elektronik Teknolojisi Alanı ve Dallarından veya Endüstriyel Otomasyon Teknolojileri Alanı – Endüstriyel Elektronik Dalından mezun olmak.
D04DESTEK PERSONELİ3ORTAÖĞRETİMKADIN/ERKEKOrtaöğretim Kurumlarının Makine Teknolojisi Alanı ve Dallarından mezun olmak.
A01AVUKAT2LİSANSKADIN/ERKEK1-Hukuk lisans programından mezun olmak.
2-En az 3 yıl Avukat olarak mesleki tecrübesi olmak
H01HEMŞİRE1LİSANSKADIN/ERKEKHemşirelik, Hemşirelik ve Sağlık Hizmetleri veya Sağlık Memurluğu lisans programından mezun olmak.
P01PSİKOLOG1LİSANSKADIN/ERKEK1-Psikoloji lisans programından mezun olmak.
2-Klinik Psikoloji alanında tezli yüksek lisans yapmış olmak
T01TABİP1LİSANSKADIN/ERKEKTıp lisans programından mezun olmak.
TK01TEKNİSYEN1ORTAÖĞRETİMKADIN/ERKEKOrtaöğretim Kurumlarının Bilişim Teknolojileri Alanı ve Dallarından mezun olmak.

 

I-BAŞVURU ŞARTLARI

A) GENEL ŞARTLAR
1- Başvuracak adaylarda 657 sayılı Kanunun 48. maddesinde belirtilen genel şartlar aranır.
2- 2020 KPSS (B) grubu sınavına girmiş olmak. Lisans Mezunları için 2020 KPSS P3 , Önlisans Mezunları için 2020 KPSS P93 ve Ortaöğretim mezunları için 2020 KPSS P94 Puanı esas alınacaktır.
3- Başvuracak adayların durumunun; 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4/B maddesinin “Bu şekilde istihdam edilenler, hizmet sözleşmesi esaslarına aykırı hareket etmesi nedeniyle kurumlarınca sözleşmelerinin feshedilmesi veya sözleşme dönemi içerisinde Cumhurbaşkanı kararı ile belirlenen istisnalar hariç sözleşmeyi tek taraflı feshetmeleri halinde, fesih tarihinden itibaren bir yıl geçmedikçe kurumların sözleşmeli personel pozisyonlarında istihdam edilemezler” hükmüne uygun olması
4- Herhangi bir Sosyal Güvenlik Kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmak
5- Atanmaya hak kazanan adaylar hakkında 7315 sayılı Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması Kanununun 3.maddesi uyarınca arşiv araştırması yapılacaktır. Söz konusu sonucun olumlu gelmesi halinde atamaları yapılacaktır.
Yurtdışındaki üniversitelerin denk bölümlerinden mezun olup başvuru yapabilen adayların başvurularının değerlendirilmeye alınabilmesi için Kariyer Kapısına yapılan başvurusu sırasında “Diğer Belgeleriniz” aşaması altında bulunan “Denklik Gösterir Belge” alanına ilgili dokümanı mutlaka yüklemeleri gerekmektedir.
II-MÜRACAAT İÇİN İSTENİLEN BELGELER VE BAŞVURU YERİ
İlgililerin, ilanın Resmî Gazete’de yayımlandığı günü izleyen 15 gün içinde e-Devlet üzerinden Marmara Üniversitesi – Kariyer Kapısı Kamu İşe Alım ve Kariyer Kapısı https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr internet adresinden başvurularını tamamlamaları gerekmektedir. Posta ile yapılan müracaatlar kabul edilmeyecektir.
1- Fotoğraflı CV (https://pdb.marmara.edu.tr/idari/sozlesmeli-personel-cv internet adresinden ulaşılabilir. Adayların başvurularının değerlendirilmeye alınabilmesi için Kariyer Kapısına yapılan başvurusu sırasında “Diğer Belgeleriniz” aşaması altında bulunan “Fotoğraflı CV” alanına ilgili dokümanı mutlaka yüklemeleri gerekmektedir.)
2- Avukatlar için çalışma belgesi ve sigorta döküm cetveli

III-BAŞVURULARIN DEĞERLENDİRİLMESİ VE YERLEŞTİRME SONUÇLARININ DUYURULMASI

a) İlan edilen pozisyon sayısı kadar asil ve yedek kazanan adayların listesi, atanmaya hak kazanan adaylardan istenecek belgeler ve diğer hususlar https://pdb.marmara.edu.tr internet adresinde yayımlanacaktır. Ayrıca, adaylar yerleştirme sonuçlarına ilişkin bilgileri Kariyer Kapısı üzerinden görüntüleyebilecektir. Kazanan adayların adreslerine tebligat yapılmayacaktır.
b) İlan edilen boş pozisyon adedi kadar aday ataması yapılacaktır. Son adayların puanı eşit olması halinde mezuniyet tarihi önce olan, bunun da eşit olması halinde doğum tarihi büyük olan adaya öncelik tanınacaktır.
c) Atanmaya hak kazanıp süresi içinde başvurmayanlar ile ataması yapılmayan veya iptal edilen adayların yerine yedek listedeki adayların puan sıralamasına göre atamaları yapılacaktır.
ç) Arşiv araştırması olumsuz neticelenen ve/veya başvuru ve işlemleri sırasında gerçeğe aykırı beyanda bulunduğu veya eksik evrak verdiği sonradan tespit edilenler ile istenilen belgeleri ibraz edemeyenlerin müracaatları geçersiz sayılacak, atamaları yapılmış olsa dahi iptal edilecektir. Bu durumdaki adaylar hiçbir hak talep etmeyecek ve haklarında genel hükümlere göre yasal işlem yapılacaktır.

 
 
 

İlan Takvimi;
• İlan Tarihi : 25.10.2021
  • Son Başvuru Tarihi
    08.11.2021
NOT;
Bazı ilanlara güncelleme gelebilir veya iptal edilebilir . Güncellenen veya iptal olan ilanları bize iletebilirsiniz.
Daha kaliteli hizmet için görüş ve düşüncelerinizi iletiniz 
 

Haber takibi için 

Telegram gruba girmek için tıklayınız
Facebook İŞKUR VE KAMU İŞ İLANLARI grubuna girmek için tıklayınız

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.