Eğitim Güncel SonDakika

MEB, Öğretmenler İçin Pedagojik Formasyon Kararını Verdi

Milli eğitim bakanlığı yapılan açıklamasinda pedagojik formasyon hakkında bilgiler verdi işte haberin detayları son kamu haber sitemizde. ÖĞRETMEN ADAYLARINA PEDAGOJİK FORMASYON HAKKI Öğretmenlik meslek bilgisi tezsiz yüksek lisans programı ya..

MEB, Öğretmenler İçin Pedagojik Formasyon Kararını Verdi

Milli eğitim bakanlığı yapılan açıklamasinda pedagojik formasyon hakkında bilgiler verdi işte haberin detayları son kamu haber sitemizde.

ÖĞRETMEN ADAYLARINA PEDAGOJİK FORMASYON HAKKI

Öğretmenlik meslek bilgisi tezsiz yüksek lisans programı ya da pedagojik formasyon eğitimi sertifikası programını başarıyla tamamlayanlar öğretmenliğe başvurabilecek.

Millî Eğitim Bakanlığı, öğretmen ihtiyacını karşılamak üzere 29 Haziran 2020 tarihli Talim ve Terbiye Kurulu kararı ile pedagojik formasyon programı/pedagojik formasyon eğitimi sertifikası programını başarıyla tamamlayanların öğretmenliğe başvuru hakkını iptal ederek Bakanlık ve Yükseköğretim Kurulu (YÖK) iş birliği ile açılan/açılacak olan öğretmenlik meslek bilgisi tezsiz yüksek lisans programını başarı ile tamamlama koşulu getirmişti.

Ancak, kararın üzerinden 14 ay geçmesine rağmen hiçbir yükseköğretim kurumunda öğretmenlik meslek bilgisi tezsiz yüksek lisans programı açılmadı.

Talim ve Terbiye Kurulu oluşacak mağduriyetleri önlemek üzere toplanarak söz konusu kararı “Bakanlık ve Yükseköğretim Kurulu (YÖK) iş birliği ile açılan/açılacak olan öğretmenlik meslek bilgisi tezsiz yüksek lisans programı ya da pedagojik formasyon eğitimi sertifikası programını başarıyla tamamlayanların öğretmenliğe başvuru yapabilecekleri” şekilde genişletti.

 

Alınan haberin resmi sitesi ;

https://www.meb.gov.tr/ogretmen-adaylarina-pedagojik-formasyon-hakki/haber/23930/tr

 

 

 

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL