Microsoft Gazetecileri Robotlarla Değiştirme

Microsoft Gazetecileri Robotlarla Değiştirme
Yayınlama: 31.05.2020
44
A+
A-

Microsoft, MSN web sitesinde düzinelerce sözleşmeli gazetecinin yerini alacak ve haber öyküleri, ABD ve İngiltere medya raporlarını seçmek için otomatik sistemleri kullanacak. detaylar haberimizde

Haber kuruluşlarından öykülerin küratörlüğü ve MSN sitesi için başlık ve resim seçimi şu anda gazeteciler tarafından yapılıyor.
Kaynaklar Seattle Times’a verdiği demeçte yapay zekanın bu haber yapım görevlerini yerine getireceğini ifade etti .
Microsoft bunun işinin değerlendirmesinin bir parçası olduğunu söyledi.
ABD teknoloji devi bir açıklamada şunları söyledi: “Tüm şirketler gibi, işimizi düzenli olarak değerlendiriyoruz. Bu, bazı yerlerde daha fazla yatırım yapılmasına ve zaman zaman başkalarında yeniden istihdam edilmesine neden olabilir. Bu kararların sonucu değildir. mevcut salgın. “
Microsoft, diğer bazı teknoloji şirketleri gibi, haber kuruluşlarına içeriklerini web sitelerinde kullanmaları için ödeme yapar.
Ancak hangi hikayelerin gösterileceğine ve nasıl sunulduğuna karar vermek için gazetecileri kullanır.
Seattle Times’ın haberine göre, yaklaşık 50 sözleşmeli haber üreticisi Haziran sonunda işlerini kaybedecek, ancak tam zamanlı gazetecilerden oluşan bir ekip kalacak dedi.

  • Google fonları otomatik haber projesi

“Artıkların makinelerin bizi değiştirebileceğini düşünmek moral bozucu”
Bazı görevden alınmış gazeteciler, yapay zekanın katı editoryal yönergelere tamamen aşina olamayabileceği konusunda uyarıda bulundular ve sonuçta uygunsuz hikayelere yer verebileceklerdi.
Guardian , işini kaybedenlerin yirmi yedisinin Birleşik Krallık PA Medyası tarafından istihdam edildiğini söyledi.
Gazetede alıntılanan bir gazeteci şöyle dedi: “Tüm zamanımı otomasyon ve yapay zekanın tüm işlerimizi nasıl alacağını okuyarak geçirdim – şimdi benimkini aldım.”
Microsoft, maliyetleri azaltmak için robot gazeteciliği formlarını deneyen birçok teknoloji şirketinden biridir. Google ayrıca nasıl çalışabileceğini anlamak için projelere yatırım yapıyor.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.