Dünya Siyaset SonDakika

New York Valisi, Protestolar ve Covid-19 toplumumuzdaki eşitsizliği ortaya çıkardı

New York Valisi Andrew Cuomo, sağlık hizmetlerinde eşitsizlikleri ortaya çıkaran koronavirüs krizinin ve George Floyd’un ölümünü çevreleyen protestoların bağlantılı olduğunu söyledi. New York Valisi Andrew Cuomo, “Bir kamu sağlık sistemi..

New York Valisi, Protestolar ve Covid-19 toplumumuzdaki eşitsizliği ortaya çıkardı

New York Valisi Andrew Cuomo, sağlık hizmetlerinde eşitsizlikleri ortaya çıkaran koronavirüs krizinin ve George Floyd’un ölümünü çevreleyen protestoların bağlantılı olduğunu söyledi.

New York Valisi Andrew Cuomo,

“Bir kamu sağlık sistemi meselesine benziyor Covid, ama sağlık hizmetlerindeki eşitsizliği de daha derin bir seviyeye taşıyor. Ve sonra da ceza adalet sistemindeki eşitsizlik ve ayrımcılığa yol açan George Floyd durumu. , “Cumartesi günü, günlük haber brifinginde söyledi.

Molotof kokteylleri bir polis minibüsüne ve Brooklyn’de başka bir araca atıldı

Bir emniyet teşkilatı yetkilisi Brooklyn Cuma gecesi protesto sırasında polis arabası da dahil olmak üzere iki araca iki Molotof kokteyli atıldı.

Bir olayda, bir polis memuruna Molotof kokteyli atan bir kişi söz konusu oldu.

Bir araba NYPD minibüsüne çıktı, bir şüpheli dışarı çıktı ve sonra minibüse ateş yakarak bir şişe fırlattı.

Yetkiliye göre, polis şüphelileri tutukladı ve arabada bir gaz kutusu ve iki yangın çıkaran cihazı kurtardı.

Diğer olay, içinde bez bulunan bir şişe tutan bir minibüse yürüyen bir kadını içeriyordu, yaktı ve minibüse attı, ancak ateş yakmadı.

Neler olmuştu ;

“Nefes alamıyorum dostum,” diyen Floyd  ;
Minnesota Kamu Güvenliği Departmanı’na göre Chauvin Cuma öğleden sonra gözaltına alındı. Hennepin İlçe Avukatı Mike Freeman’a göre üçüncü derece cinayet ve adam öldürme suçlamasıyla karşı karşıya.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL