İş İlanları Genel Güncel

Siirt Üniversitesi Öğretim Üyesi Alımı Olacak

Siirt Üniversitesi Rektörlüğünden yapılan ilanda 18 Öğretim üyesi alacağını duyurdu haber detayları öğrenmek için son kamu haber sitemizde bakabilirsiniz.   Siirt Üniversitesi Rektörlüğünden: Üniversitemizin aşağıda belirtilen birimlerine, 2547 ve 2914..

Siirt Üniversitesi Öğretim Üyesi Alımı Olacak

Siirt Üniversitesi Rektörlüğünden yapılan ilanda 18 Öğretim üyesi alacağını duyurdu haber detayları öğrenmek için son kamu haber sitemizde bakabilirsiniz.

 

Siirt Üniversitesi Rektörlüğünden:

Üniversitemizin aşağıda belirtilen birimlerine, 2547 ve 2914 sayılı Kanun, “Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği”nin yürürlükteki ilgili maddeleri ile Üniversitemiz Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Kriterlerine göre öğretim üyeleri alınacaktır.
Başvuruda bulunacak adaylar, yazışma adreslerini içeren, başvurdukları bölüm ve anabilim/anasanat dallarını belirttikleri dilekçelerine, yayın dosyalarına ek olarak özgeçmiş, 4 adet fotoğraf, öğrenim durumlarını gösterir belgelerin onaylı sureti veya e-devlet çıktısı (lisans, yükseklisans, doktora ve doçentlik) nüfus cüzdanı örneği ön yüzü ve halen çalışanlar ile daha evvel kamu hizmeti bulunanlar hizmet belgelerini ekleyerek (Üniversitemiz Personeli hariç), Profesör ve Doçent kadrosuna başvuracak adayların Rektörlük Personel Dairesi Başkanlığı’na şahsen veya posta yolu ile başvurmaları gerekmektedir.

  1. Profesör kadrolarına müracaat edecek adaylar; Özgeçmişlerini, (birisi başlıca araştırma eseri olmak üzere gösterecekleri eser veya yayınlarını belirttikleri) bilimsel yayınlarını, kongre, konferans ve tebliğleri ile bunlara yapılan atıfları, bunlara ilişkin dokümanı, eğitim-öğretim faaliyetlerini, yönetimlerinde devam eden, biten yüksek lisans (bilim uzmanlığı) ve doktora çalışmalarını, üniversite veya yüksek teknoloji enstitüsüne katkılarını kapsayan eserlerinin belirtildiği yayın listesini içeren 6 takım yayın dosyalarını (FLASH içinde) başvuru dilekçelerine ekleyeceklerdir.
  2. Doçent kadrolarına müracaat edecek adaylar; Özgeçmişlerini, yayın listelerini, doçentlik belgelerini, bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan 4 takım yayın dosyalarını (FLASH içinde)  başvuru dilekçelerine ekleyeceklerdir.

*  Bütün kadrolara başvuracak adayların Devlet hizmetine girmede aranan niteliklere sahip olmaları gerekmektedir.
* Bütün kadrolara başvuru süresi bu ilanın Resmi Gazete’de yayım tarihinden itibaren 15 gün olup, pandemi nedeniyle posta ile yapılan müracaatlar kabul edilecektir.
* Yabancı Ülkelerden alınan diplomaların Üniversitelerarası Kurul’ca denkliğinin onaylanmış olması gerekir.
Başvuru Başlama Tarihi: 13.04.2021
Son Başvuru Tarihi: 27.04.2021
Duyurulur.

 

İLAN NO BİRİM BÖLÜM ANABİLİM DALI ÜNVAN DRC ADET AÇIKLAMA
2021-1 FEN DEBİYAT FAK. MATEMATİK UYGULAMALI MAT. PROFESÖR 1 1 Doçentliğini Matematik bilim alanında almış olmak ve kesirli diferansiyel denklemler konusunda çalışmaları olmak.
2021-2 FEN DEBİYAT FAK. TÜRK DİLİ VE EDEB. ESKİ TÜRK DİLİ DOÇENT 2 1 Doçentliğini  Türk Dili alanında  almış olmak ve sözlük bilimi alanında çalışmaları olmak.
2021-3 FEN DEBİYAT FAK. TARİH YAKINÇAĞ TARİHİ DOÇENT 1 1 Doçentliğini  Yakınçağ tarihi alanında almış olmak ve Osmanlı dönemi Balkan tarihi üzerine çalışmaları olmak.
2021-4 FEN DEBİYAT FAK. TARİH ORTAÇAĞ TARİHİ DOÇENT 2 1 Doçentliğini  Ortaçağ tarihi alanında almış olmak ve bilim tarihi üzerine çalışmaları olmak.
2021-5 TIP FAK. TEMEL TIP BİL. TIBBİ BİYOLOJİ PROFESÖR 1 1 İlaçların sulu ortamdan giderimi, gen klonlama ve DNA bağlanma aktivitesi konusunda çalışmaları olmak.
2021-6 TIP FAK. CERRAHİ TIP BİL. ANESTEJİYOLOJİ VE REANİMASYON PROFESÖR 1 1 Doçentliğini  Anesteziyoloji ve reanimasyon alanında almış olmak ve yoğun bakım hastalarında sıvı resüstasyonunun usg ve ekokardiyografiyle yöntemi ve kan pürüfikasyonu konularında deneyimli olmak.
2021-7 SAĞLIK BİLİMLERİ FAK. BESLENME VE DİYETETİK BESLENME VE DİYETETİK DOÇENT 2 1 Beslenme alışkanlıkları, obezite ve enzim saflaştırma konusunda çalışmaları olmak.
2021-8 YABANCI DİLLER YO YABANCI DİLLER YABANCI DİLLER DOÇENT 3 1 Doçentliğini Çevribilim alanında almış olmak ve çeviri sosyolojisi ve metinlerarasılık konusunda çalışmaları olmak.
2021-9 MÜHENDİSLİK FAK. GIDA MÜH. GIDA MÜH. DOÇENT 2 1 Fonksiyonel gıda, fermantasyon, antioksidan ve enzim izolasyonu alanında çalışmaları olmak.
2021-10 EĞİTİM FAK. EĞİTİM BİLİMLERİ EĞİTİM PROG. VE ÖĞR. DOÇENT 2 1 Doçentliğini Eğitim bilimleri alanında almış olmak ve üstün yetenekliler konusunda çalışmaları olmak.
2021-11 EĞİTİM FAK. MATEMATİK VE FEN BİL. EĞİTİMİ MATEMATİK EĞİTİMİ DOÇENT 2 1 Doçentliğini Matematik alanında almış olmak ve Operatör değerli ve zayıf şartsız Cauchy serileri konusunda çalışmaları olmak.
2021-12 EĞİTİM FAK. MATEMATİK VE FEN BİL. EĞİT. FEN BİLGİSİ EĞİTİMİ DOÇENT 2 1 Doçentliğini Analitik Kimya alanında almış olmak ve Atomik Spektroskopi ve Kromatografi konusunda çalışmaları olmak.
2021-13 EĞİTİM FAK. TÜRKÇE VE SOSYAL BİL. EĞİT. SOSYAL BİLGİLER EĞİT. DOÇENT 2 1 Doçentliğini Yeniçağ Tarihi alanında almış olmak ve Osmanlı Kale Teşkilatı konusunda çalışmaları olmak.
2021-14 İLAHİYAT FAK. TEMEL İSLAM BİL. HADİS DOÇENT 1 1 Doçentliğini  Hadis alanında  almış olmak ve Hadis usulü konusunda tahkik çalışması yapmış olmak.
2021-15 İLAHİYAT FAK. TEMEL İSLAM BİL. İSLAM HUKUKU DOÇENT 3 1 Doçentliğini  İslam hukuku alanında almış olmak ve fıkıh ve fıkıh usulü konusunda tahkik çalışmaları yapmış olmak.
2021-16 İLAHİYAT FAK. FELS. VE DİN BİL. DİN BİLİMLERİ DOÇENT 3 1 Doçentliğini  Din sosyolojisi alanında almış olmak ve Türkiyeli göçmenler üzerinde çalışmaları olmak.
2021-17 İLAHİYAT FAK. FELS. VE DİN BİL. İSLAM FELSEFESİ DOÇENT 3 1 Doçentliğini İslam felsefesi alanında almış olmak.
2021-18 VETERİNER FAK. TEMEL BİLİMLER VETERİNERLİK BİYOKİMYASI DOÇENT 2 1 Bakterilerde antioksidan enzimler konusunda çalışmaları olmak

 

 

 

 

 

 

*Daha kaliteli hizmet için görüş ve düşüncelerinizi iletiniz 

 

Haber takibi için 

Telegram gruba girmek için tıklayınız

Facebook Son Kamu Haber grubuna girmek için tıklayınız

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL