Siirt Üniversitesi Öğretim Üyesi Alımı Olacak

Siirt Üniversitesi Öğretim Üyesi Alımı Olacak
Yayınlama: 25.04.2021
29
A+
A-

Siirt Üniversitesi Rektörlüğünden yapılan ilanda 18 Öğretim üyesi alacağını duyurdu haber detayları öğrenmek için son kamu haber sitemizde bakabilirsiniz.
 

Siirt Üniversitesi Rektörlüğünden:

Üniversitemizin aşağıda belirtilen birimlerine, 2547 ve 2914 sayılı Kanun, “Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği”nin yürürlükteki ilgili maddeleri ile Üniversitemiz Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Kriterlerine göre öğretim üyeleri alınacaktır.
Başvuruda bulunacak adaylar, yazışma adreslerini içeren, başvurdukları bölüm ve anabilim/anasanat dallarını belirttikleri dilekçelerine, yayın dosyalarına ek olarak özgeçmiş, 4 adet fotoğraf, öğrenim durumlarını gösterir belgelerin onaylı sureti veya e-devlet çıktısı (lisans, yükseklisans, doktora ve doçentlik) nüfus cüzdanı örneği ön yüzü ve halen çalışanlar ile daha evvel kamu hizmeti bulunanlar hizmet belgelerini ekleyerek (Üniversitemiz Personeli hariç), Profesör ve Doçent kadrosuna başvuracak adayların Rektörlük Personel Dairesi Başkanlığı’na şahsen veya posta yolu ile başvurmaları gerekmektedir.

  1. Profesör kadrolarına müracaat edecek adaylar; Özgeçmişlerini, (birisi başlıca araştırma eseri olmak üzere gösterecekleri eser veya yayınlarını belirttikleri) bilimsel yayınlarını, kongre, konferans ve tebliğleri ile bunlara yapılan atıfları, bunlara ilişkin dokümanı, eğitim-öğretim faaliyetlerini, yönetimlerinde devam eden, biten yüksek lisans (bilim uzmanlığı) ve doktora çalışmalarını, üniversite veya yüksek teknoloji enstitüsüne katkılarını kapsayan eserlerinin belirtildiği yayın listesini içeren 6 takım yayın dosyalarını (FLASH içinde) başvuru dilekçelerine ekleyeceklerdir.
  2. Doçent kadrolarına müracaat edecek adaylar; Özgeçmişlerini, yayın listelerini, doçentlik belgelerini, bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan 4 takım yayın dosyalarını (FLASH içinde)  başvuru dilekçelerine ekleyeceklerdir.

*  Bütün kadrolara başvuracak adayların Devlet hizmetine girmede aranan niteliklere sahip olmaları gerekmektedir.
* Bütün kadrolara başvuru süresi bu ilanın Resmi Gazete’de yayım tarihinden itibaren 15 gün olup, pandemi nedeniyle posta ile yapılan müracaatlar kabul edilecektir.
* Yabancı Ülkelerden alınan diplomaların Üniversitelerarası Kurul’ca denkliğinin onaylanmış olması gerekir.
Başvuru Başlama Tarihi: 13.04.2021
Son Başvuru Tarihi: 27.04.2021
Duyurulur.
 

İLAN NOBİRİMBÖLÜMANABİLİM DALIÜNVANDRCADETAÇIKLAMA
2021-1FEN DEBİYAT FAK.MATEMATİKUYGULAMALI MAT.PROFESÖR11Doçentliğini Matematik bilim alanında almış olmak ve kesirli diferansiyel denklemler konusunda çalışmaları olmak.
2021-2FEN DEBİYAT FAK.TÜRK DİLİ VE EDEB.ESKİ TÜRK DİLİDOÇENT21Doçentliğini  Türk Dili alanında  almış olmak ve sözlük bilimi alanında çalışmaları olmak.
2021-3FEN DEBİYAT FAK.TARİHYAKINÇAĞ TARİHİDOÇENT11Doçentliğini  Yakınçağ tarihi alanında almış olmak ve Osmanlı dönemi Balkan tarihi üzerine çalışmaları olmak.
2021-4FEN DEBİYAT FAK.TARİHORTAÇAĞ TARİHİDOÇENT21Doçentliğini  Ortaçağ tarihi alanında almış olmak ve bilim tarihi üzerine çalışmaları olmak.
2021-5TIP FAK.TEMEL TIP BİL.TIBBİ BİYOLOJİPROFESÖR11İlaçların sulu ortamdan giderimi, gen klonlama ve DNA bağlanma aktivitesi konusunda çalışmaları olmak.
2021-6TIP FAK.CERRAHİ TIP BİL.ANESTEJİYOLOJİ VE REANİMASYONPROFESÖR11Doçentliğini  Anesteziyoloji ve reanimasyon alanında almış olmak ve yoğun bakım hastalarında sıvı resüstasyonunun usg ve ekokardiyografiyle yöntemi ve kan pürüfikasyonu konularında deneyimli olmak.
2021-7SAĞLIK BİLİMLERİ FAK.BESLENME VE DİYETETİKBESLENME VE DİYETETİKDOÇENT21Beslenme alışkanlıkları, obezite ve enzim saflaştırma konusunda çalışmaları olmak.
2021-8YABANCI DİLLER YOYABANCI DİLLERYABANCI DİLLERDOÇENT31Doçentliğini Çevribilim alanında almış olmak ve çeviri sosyolojisi ve metinlerarasılık konusunda çalışmaları olmak.
2021-9MÜHENDİSLİK FAK.GIDA MÜH.GIDA MÜH.DOÇENT21Fonksiyonel gıda, fermantasyon, antioksidan ve enzim izolasyonu alanında çalışmaları olmak.
2021-10EĞİTİM FAK.EĞİTİM BİLİMLERİEĞİTİM PROG. VE ÖĞR.DOÇENT21Doçentliğini Eğitim bilimleri alanında almış olmak ve üstün yetenekliler konusunda çalışmaları olmak.
2021-11EĞİTİM FAK.MATEMATİK VE FEN BİL. EĞİTİMİMATEMATİK EĞİTİMİDOÇENT21Doçentliğini Matematik alanında almış olmak ve Operatör değerli ve zayıf şartsız Cauchy serileri konusunda çalışmaları olmak.
2021-12EĞİTİM FAK.MATEMATİK VE FEN BİL. EĞİT.FEN BİLGİSİ EĞİTİMİDOÇENT21Doçentliğini Analitik Kimya alanında almış olmak ve Atomik Spektroskopi ve Kromatografi konusunda çalışmaları olmak.
2021-13EĞİTİM FAK.TÜRKÇE VE SOSYAL BİL. EĞİT.SOSYAL BİLGİLER EĞİT.DOÇENT21Doçentliğini Yeniçağ Tarihi alanında almış olmak ve Osmanlı Kale Teşkilatı konusunda çalışmaları olmak.
2021-14İLAHİYAT FAK.TEMEL İSLAM BİL.HADİSDOÇENT11Doçentliğini  Hadis alanında  almış olmak ve Hadis usulü konusunda tahkik çalışması yapmış olmak.
2021-15İLAHİYAT FAK.TEMEL İSLAM BİL.İSLAM HUKUKUDOÇENT31Doçentliğini  İslam hukuku alanında almış olmak ve fıkıh ve fıkıh usulü konusunda tahkik çalışmaları yapmış olmak.
2021-16İLAHİYAT FAK.FELS. VE DİN BİL.DİN BİLİMLERİDOÇENT31Doçentliğini  Din sosyolojisi alanında almış olmak ve Türkiyeli göçmenler üzerinde çalışmaları olmak.
2021-17İLAHİYAT FAK.FELS. VE DİN BİL.İSLAM FELSEFESİDOÇENT31Doçentliğini İslam felsefesi alanında almış olmak.
2021-18VETERİNER FAK.TEMEL BİLİMLERVETERİNERLİK BİYOKİMYASIDOÇENT21Bakterilerde antioksidan enzimler konusunda çalışmaları olmak

 
 
 
 
 
 
*Daha kaliteli hizmet için görüş ve düşüncelerinizi iletiniz 
 

Haber takibi için 

Telegram gruba girmek için tıklayınız
Facebook Son Kamu Haber grubuna girmek için tıklayınız

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.